Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Uroczysta Eucharystia otwierająca Sobór
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Missae Rorate
XVIII XII MMXVII

[Obrazek: 200px-Juan_Antonio_de_Fr%C3%ADas_y_Escalante_001.jpg]

Kiedy noc kończyła swe panowanie nad dniem do kaplicy św. Michała Archanioła w Zamku Anielskim zebrali się wszyscy Ojcowie Soborowi, aby uczestniczyć w uroczystej celebrze, sprawowanej przez kardynała kamerlinga. Postanowiono odprawić uroczystą Mszę roratnią, rozpoczynającą Sobór w Zamku św. Anioła. Kiedy tylko kantor wezwał wszystkich antyfoną "Rorate coeli..." wszyscy wstali i wspólnie odśpiewali pełne nadziei wezwanie Izajaszowe do Pana. Wyszedł kardynał wówczas i uroczyście odprawił Eucharystię, wśród adwentowych śpiewów i wielu świec. Cała kaplica rozświetliła się tylko miodowymi świecami - symbolami wiary Maryi i ciągłej obecności Chrystusa wśród nas. Po Ewangelii kardynał Medyceusz-Zep zdjął manipularz i wygłosił, krótkie, acz dobre kazanie do Ojców Soborowych, następnie dokończył celebrację i ruszył do sali Leona III otworzyć Sobór.

[Obrazek: Cardinal%2BBurke.jpg]

Cytat:[Obrazek: 2w3GR.png]

Umiłowani w Panu Bracia,
Najwierniejsi Ojcowie Soborowi!

Zebraliśmy się dzisiaj w kaplicy Michała Archanioła, księcia chórów anielskich i pogromcy sił złych, aby rozpocząć nabożnie Sobór Święty. Wzywamy w tym miejscu orędownictwa Niepokalanej, która dla wielu w niebezpieczeństwie się znajdujących była światłem wiodącym do bezpiecznej przystani, którą jest Chrystus.

Spotykamy się dziś, aby zaradzić marazmowi, który spotkał Kościół Rotryjski i by w tym miejscu uderzyć się mocno w piersi, rzecząc: "mea culpa, mea maxima culpa". Korzymy się przed Tronem Pana prosząc o światło w reformie Kościoła, aby ku Jego chwale go odnowić i rozwijać. Niechże ten ostatni tydzień adwentu przymusi nas do skłonienia się ku dysputom o Kościele i najgodniejszym go reprezentowaniu. W miejscu tym zapraszamy wszystkich wierzących, nie tylko kapłanów, aby wzięli udział w doradzaniu i reformowaniu. Wszak głos wiernych jest istotny dla funkcjonowania Owczarni. Zapraszam zatem wszystkich do obrad soborowych. Proszę też o wpisanie się wszystkich Ojców Soborowych w tym wątku, co by wiedzieć ile nas będzie.

O Adonaju, wodzu Izraela, prowadź nas wśród nieprzyjaciół do Twojej przystani.
Ja, brat Tomasz Mancini, stawiam się na wezwanie soborowe.
Ja, Paweł Karol de Medici y Zep, Jego Katolicka Mość, z Bożej Łaski i woli Jego Świątobliwości Najłagodniejszy i Najwspanialszy Książę Rotrii, Bari, Sieny i Warmii, Hrabia Pienzy i Trequanda, Kniaź Wienisławowa, Wielki Pan w Positanii, Świętego Kościoła Rotryjskiego Kardynał Biskup Ostii,  Prefekt Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji, Arcybiskup Gniezna, Biskup Wilna i Prymas Rzeczypospolitej Obojga Narodów, profesor nadzwyczajny netowy prawa i historii, Opiekun Sierot i Wdów, Potężny Lew Orientyki i Najszlachetniejsza Perła Pollinu, potomek najzacniejszego Rodu Medyceuszy i Zepów, stawiam się na wezwanie soborowe.
Ja, Wilhelm J. Oranje-Nassau, stawiam się na wezwanie soborowe.
Ja, Ludwik Wilhelm Tomović, stawiam się na wezwanie soborowe.
(19.12.2017, 21:23:20)Ludwik Tomović napisał(a): [ -> ]Ja, Ludwik Wilhelm Tomović, stawiam się na wezwanie soborowe.

Sugeruję Bratu zmienić herb biskupi na rotryjski .
Mam taki zamiar, potrzebuję jedynie trochę czasu/osoby która mi pomoże.
Wystarczy złożyć wniosek w naszej Heraldii.
(19.12.2017, 11:33:53)Paolo Carlo de Medici y Zep napisał(a): [ -> ]
Ja, Paweł Karol de Medici y Zep, Jego Katolicka Mość, z Bożej Łaski i woli Jego Świątobliwości Najłagodniejszy i Najwspanialszy Książę Rotrii, Bari, Sieny i Warmii, Hrabia Pienzy i Trequanda, Kniaź Wienisławowa, Wielki Pan w Positanii, Świętego Kościoła Rotryjskiego Kardynał Biskup Ostii,  Prefekt Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji, Arcybiskup Gniezna, Biskup Wilna i Prymas Rzeczypospolitej Obojga Narodów, profesor nadzwyczajny netowy prawa i historii, Opiekun Sierot i Wdów, Potężny Lew Orientyki i Najszlachetniejsza Perła Pollinu, potomek najzacniejszego Rodu Medyceuszy i Zepów, stawiam się na wezwanie soborowe.

Modéstia vestra nota sit ómnibus homínibus: Dóminus prope est