Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Msza Święta dziękczynno-błagalna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
XXII I MMXVIII A. D.

Ss. Vincentii et Anastasii Martyrum
Feria II infra Hebdomadam III post Epiphaniam

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTCvHxkbb_Et3VzurnzgH6...uB-mdmMRVH]

Msza Święta dziękczynna za pontyfikat Jego Świątobliwości Piusa VI 
oraz błagalna o wybór dobrego Pasterza.

W poniedziałek, o zmroku, z zakrystii Bazyliki pw. Św. Marka w Wenecji wychodzi krocząca przed ołtarz procesja. Prowadzi ją ministrant niosący trybularz emanujący wonnym dymem, za nim służba liturgiczna niesie piękny krucyfiks i liczne akolitki. Po nich idą subdiakoni, diakoni i prezbiterzy oraz proboszcz Aurelio Bentini, który będzie celebrował dzisiejszą Mszę Świętą. 

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcR9xsvecj7G9cR7gVFZyGz...XCZsgAItQQ]

Po odśpiewaniu Introitu, wierni błagają Boga o zmiłowanie śpiewając Kyrie Eleison!

Następnie oddano cześć Bogu śpiewem Gloria. 

Po odczytaniu Ewangelii, w której Chrystus pochwala ofiarność ubogiej wdowy, proboszcz wyszedł na ambonę i wygłosił kazanie.

Cytat:
[Obrazek: 2whjP.png]

Siostry i Bracia!

Dobiega końca pontyfikat Jego Świątobliwości Piusa VI. Jak wspomniał Jego Świątobliwość, okres ten był dla Rotrii przede wszystkim czasem głębokiej próby. Dla mnie pozostanie to czas niezapomniany, bowiem za tegoż pontyfikatu rozpoczęła się moja własna przygoda i posługa w Państwie Kościelnym Rotria. Z tej ambony pragnę w imieniu wszystkich parafian podziękować Jego Świątobliwości za wszelkie starania, które włożył w rozwój naszej Ojczyzny, a przede wszystkim Świętego Kościoła. 

Mając, Siostry i Bracia, w świadomości, iż za kilka dni Książęta Kościoła zbiorą się, by wybrać dla nas nowego Pasterza, módlmy się o to, by spłynęło na nich światło Ducha Świętego. By wybrali Patriarchę mądrego, roztropnego, takiego, który będzie stabilnym fundamentem dla ukochanej Rotrii. 

Ja ze swojej strony dziękuję Jego Świątobliwości za uznanie, wyrażone w przyznaniu mi Orderu Cnót Rycerskich. Zapewniam, iż zapał i wierność, a także chęci pracy na rzecz Stolicy Apostolskiej będą we mnie wzrastać. 

Amen. 

Po homilii w skupieniu kontynuowano liturgię, a dym kadzidła unosił się ku niebu.

[Obrazek: Bez-nazwy-1.jpg]

Najświętszą Ofiarę zakończono odczytaniem Ostatniej Ewangelii, a diakon rozesłał wiernych do domostw.