Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Msza Święta w intencji patriarchy - o zdrowie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Msza Święta w intencji Piusa VI

[Obrazek: 1363787022.jpg]

Wtorkowego wieczoru, ks. prof. dr hab. net. Guliano Giuseppe Eugenio Angelo Cesare Francisco Montini vel Bertelli di Segni Radziwiłowski przybył do Bazyliki św. Wigiliusza w Trydencie celem sprawowania Najświętszej Ofiary. 

Ta bezkrwawa ofiara uobecnia się na ołtarzach z rąk każdego ważnie wyświęconego prezbitera. Do Mszy służyło mu kilku bialeńskich działaczy, którzy towarzyszyli mu w jego podróży do ojczystej ziemi. Śpiewy wykonywał chórek bialeńskich aktywistów, którzy zadebiutowali na Marszu Równości i Wolności.
Śpiewano pokutne psalmy i pieśni, i hymny.

Ks. Motnini rzekł:
Cytat:
Modlimy się dzisiaj za Kościół Rotryjski, a w szczególności za miłościwie nam panującego Piusa VI. Niech Bóg oświeci go łaską wiary i miłości. Niech pozna prawdziwe pięknego ludzkiego serca, które pragnie i szuka Boga - Jedynego Nauczyciela i Powiernika ludzkości. Każdy człowiek jest święty. Nie zapominajmy o tym. Wojna nie jest święta. Niech nie będzie wokół nas ziarna szatańskiej nienawiści, a niech kształtuje nas miłość Chrystusa, która nas przynagla, abyśmy byli dobrymi dziećmi Bożymi. Tę Ofiarę sprawuję w tej właśnie intencji.

Na koniec ks. Montini odmówił modlitwę w intencji pokoju, Kościoła, ale także Ojca Świętego Piusa. 

Cytat:Boże, wszystkich wiernych Pasterzu i Rządco,wejrzyj łaskawie na sługę Twego Piusa., któremu w Kościele Twoim zleciłeś najwyższy urząd pasterzowania; daj mu, prosimy, słowem i przykładem tak swych podwładnych w dobrym wspomagać, by z powierzoną sobie owczarnią doszedł do życia wiecznego. Przez Chrystusa Pana naszego.

Po tej modlitwie udzielono uroczystego błogosławieństwa i tak dobiegła końca przepiękna uroczystość.
Inkwizycjo... działaj.
Nie mam uprawnień moderatorskich, ani administratorskich. Jego Świątobliwość został poinformowany o zdarzeniu.
Wątku nie usuniecie, bo Mszy Świętej nie możecie usunąć. Dlaczego się tak oburzacie!? Przecież nic złego nie zrobiłem. Ja w przeciwieństwie do was, modlę się za Patriarchę. Groby pobielane!