Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: I Kongregacja Generalna Towarzystwa Jezusowego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Cytat:
[Obrazek: 21i1Z.png]


Czcigodni Bracia Jezuici!


Widząc niepohamowany rozkwit naszej wspólnoty, która wzrasta ostatnimi czasy niczym ewangeliczne ziarno gorczycy, chcąc nie dopuścić do zagubienia wzrastającego w nas zapału i zatroskania o losy Towarzystwa Jezusowego, a przede wszystkim Kościoła Świętego, Matki Naszej, konsultując ową decyzję z doświadczonymi Jezuitami, zadecydowałem o zwołaniu I Kongregacji Generalnej Towarzystwa Jezusowego. 

Do udziału w obradach Kongregacji uprawnieni będą wszyscy Ojcowie Jezuici, również nowicjusze. Obrady odbędą się za zamkniętymi drzwiami, w Kaplicy pw. św. Franciszka Ksawerego, w podziemiach naszego Klasztoru pw. św. Ignacego Loyoli. Oznacza to, że kluczowe decyzje podejmiemy  w czasie ściśle poufnych rozmów. Zaś świat zewnętrzny będzie informowany o ich przebiegu za pośrednictwem wydawanych komunikatów prasowych.

Obrady rozpoczną się w najbliższą sobotę, 11 sierpnia, roku pańskiego 2018. Proszę i nakazuję, aby wszyscy Jezuici, pomimo innych palących spraw, zjawili się w Kaplicy celem spełnienia obowiązku wobec Zgromadzenia i Kościoła. Tematy rozmów zostaną przedstawione podczas otwarcia tajnej części obrad. 

Nakazuję, aby wszyscy Ojcowie i nowicjusze Jezuici potwierdzili w tym wątku swą gotowość do przybycia, najlepiej przed najbliższym piątkiem, abyśmy w sobotę mogli wspólnie usiąść do rozmów. 
Potwierdzam swoje przybycie i gotowość do udziału w obradach.
Potwierdzam swoje przybycie.
Potwierdzam swoje przybycie i gotowość do wzięcia udziału w obradach.
Potwierdzam swoje przybycie i gotowość do wzięcia udziału w obradach.
Potwierdzam swe przybycie.
Swojego przybycia nie potwierdzili jeszcze tylko bracia Tedeschi i Colonna.
Bardzo proszę o niezwłoczne uczynienie tego. Reszcie z Braci dziękuję za przejaw odpowiedzialności i troski o losy Towarzystwa.
Zachęcam do zapoznania się z treścią dzisiejszego dekretu. Jednocześnie przypominam, że obrady już w sobotę! Proszę nie zapomnieć!
Przypominam, że obrady już jutro. Proszę zatem porzucić wszelkie sprawy, które uniemożliwiłyby uczestnictwo w nich. Proszę też o kontakt tych, którzy z jakiejś przyczyny nie mają dostępu do tajnej kaplicy.
(10.08.2018, 22:14:13)Aurelio de Medici y Zep napisał(a): [ -> ]Przypominam, że obrady już jutro. Proszę zatem porzucić wszelkie sprawy, które uniemożliwiłyby uczestnictwo w nich. Proszę też o kontakt tych, którzy z jakiejś przyczyny nie mają dostępu do tajnej kaplicy.

Będę wspierał modlitwą prosząc Ducha Świętego o owocność obrad Wink
Bóg zapłać! Smile
Stron: 1 2 3