Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Rezygnacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cytat:
[Obrazek: 21i1Z.png]

Czcigodni Bracia!
Drodzy Wierni!

Dziś przyjęta Konstytucja Generalna Towarzystwa Jezusowego ściśle reguluje kwestie związane z wyborem Generała. Zważywszy na fakt, że czasy marazmu w Zakonie, kiedy to mnie Ojciec Święty wyznaczył na Generała, bezpowrotnie minęły, chcę oddać sprawę wyboru pasterza naszej wspólnoty w ręce Braci. 
Zgodnie z tą moją wolą, na podstawie Art. 8, §5. Constitutio Societas Iesu, rezygnuję ze stanowiska Generała Towarzystwa Jezusowego. Zgodnie z wymienionym wyżej przepisem, decyzja ta wejdzie w życie 24 godziny po chwili publikacji tego posta. 
Od tej pory zarząd nad Towarzystwem przejmie Progenerał, ks. Michelangelo Piccolomini, który to będzie odpowiedzialny za organizację wyboru mojego następcy (Art. 9, §4.)
Dziękuję za ten owocny czas współpracy. Wierzę, że Kongregacja obierze godnego następcę mojej osoby.

Fiat!

Z błogosławieństwem,
bp Aurelio Lorenzo Carlo de Medici y Zep
Ekscelencjo! Szokująca dla mnie ale bardzo odważna i dojrzała decyzja
A w ogóle te nowa konstytucję to ktoś mówił z Ojcem Świętym? Czy to taka samowolka trochę.
Zgodnie ze starą Konstytucją, Kapituła zmienia Konstytucję. Nie było w niej ani słowa o konieczności konsultacji czy akceptacji Patriarchy.
Mój błąd jako Leona III.
Ja uważam, że bardzo dobrze, iż Towarzystwo ma w tym zakresie autonomię. Zresztą nowa Konstytucja nie zawiera żadnych przepisów, które mogłyby się nie spodobać Jego Świątobliwości. Pozwoli Towarzystwu na szerszy rozwój.
Bezsprzecznie Ekscelencji Medyceuszowi należą się podziękowania i gratulacje za ostatnie miesiące intensywnej posługi, które pozwoliły zarówno Towarzystwu jak i całej Rotrii wyjść z kryzysu aktywności.
Ekscelencji Aureliuszowi należą się gratulacje i podziękowania tytułem dobrze wykonanej pracy. Oprócz jednak pracowitości i talentu, na uznanie zasługuje również niezwykła klasa, jaką ksiądz biskup się wykazał powierzając wspólnocie, w którą wlał nowego ducha, ocenę dotychczasowych jego dokonań. Wierzę, że drodzy Jezuici podejmą właściwą decyzję.
W niedzielę po nieszporach rozpocznę procedurę wyboru Generała Towarzystwa według przepisów nowej Konstytucji.
Sam jestem ciekaw kto obierze ster w tym czasie.
Stron: 1 2