Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Pytanie o dalsze losy braci-rycerzy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wielki Mistrzu,
Bracia!


Długi okres przecierpiałem dręczony realiozą i chociaż Bóg pozwolił mi ozdrowieć to nijak się w obecnej rzeczywistości odnaleźć nie umiem. Zakony Niemieckie z Prus i Inflant wypędzone zostały. Z resztek zakonów naszych formuje się kolejny zakon tzw. Joannitów. Co w tej sytuacji stanie się z krzyżackimi braćmi-rycerzami?
Mogą przystąpić do Joannitów, Bracie .
Czcigodny Bracie
Tak jak napisał Marszałek Zakonu, zapraszamy. Jako że jest Brat członkiem Zakonu Krzyżackiego statut Zakonu Joanitów umożliwia przejście do nowego Zakonu bez żadnych wymagań.
Nazwa Zakon Joanitów jest kompromisem między Braćmi którzy chcieli zachować nazwę Zakon Krzyżacki, części którzy popierali nazwę ZKM. Za nazwą Zakon Joanitów jest też Patriarcha.
Poza tym nowy Zakon działa charytatywnie, buduje szpitale, sierocińce. Proszę Zajrzeć do Cesarstwa Serbii, MAW i Rotrii. Teraz zakładam szpital polowy w Cesarstwie Bizancjum. Rozmowy trwają też z innymi państwami.
W statucie zlikwidowaliśmy problem majątków, WM ma mieć oddzielny majątek, a Zakon oddzielny.
Zapraszam do pracy
A dlaczego zrezygnowano z charakteru rycerskiego? A i czy mógłbym prosić linki do posiadłości zakonnych w innych krajach?
zakon jest Zakonem rycerski, wynika to ze statutu.

Majątku są
W Sebii
http://www.serbija.oxn.pl/viewtopic.php?id=275

W Austrii czekam na audiencje

W Rotrii czekamy na Statut

Itp
Oto link do Bizancjum:
www.bizancjum.darmowefora.pl
A gdyby wolą moją było pozostanie w szatach krzyżackich i kontynuowanie działalności Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie?
(11.01.2019, 17:28:21)Mateusz von Wolfenstein napisał(a): [ -> ]A gdyby wolą moją było pozostanie w szatach krzyżackich i kontynuowanie działalności Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie?

Ja osobiście też chętnie bym został w szatach Zakonu Krzyżackiego, ale
1. Decyzja większości braci
2. Jego Świątobliwość chcę połączenia zakonów w jeden, nie przyjmuje, aby mogłyby być dwa

Jeżeli uda się Bratu przekonać innych to ja jestem ZA, ale proszę pamiętać że co najmniej dwie osoby chcą zachowania Zakonu Kawalerów Mieczowych
I na cóż nam była ta chryja w Rzeczypospolitej... A tak temat nieco omijając, czy rozmawiał Mistrz prywatnie o fuzji z Jego Świątobliwością?
Wielmożny Bracie
Rozmawiałem wielokrotnie z Jego Swiatobliwoscia prywatnie na temat zakonów, dostał statut informacje . Statut był sprawdzamy Ez dwie osoby wyznaczone przez Patriarchę i zaakceptowany. Czekamy