Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Primitiae Xiędza Buddusa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:
Czcigodni i Umiłowani Bracia w Chrystusie,

Z ogromną radością w sercu, która przepełnia miłość Chrystusowa, pragnę zaprosić wszystkich Pleno Tituli Braci w Chrystusie, jak również wszystkich ludzi dobrej woli na moją Primitiae, która odbędzie się w Katedrze pw. Najświętszej Maryi Panny w Mediolanie, której to od kilkunastu dni sprawuję posługę proboszcza.
Pierwsza moja Ordo Missae, odbędzie się przed południem, o godzinie 10:00 w najbliższą Niedzielę tj. II niedzielę po Epiafanii.

Prosząc o modlitwę, zapraszam serdecznie.
Przewielebny Księże Proboszczu,

przyłączam się do tego zaproszenia skierowanego ku wszystkim Braciom w kapłaństwie i wiernym Kościołowi, Matce naszej. Sam na Mszy prymicyjnej będę oczywiście obecny, a po celebrze skieruję ku wiernym swoje pasterskie słowo.

Z błogosławieństwem
+ Aurelio de Medici y Zep
Czcigodny Księże Proboszczu!

Serdecznie dziękuję za zaproszenie, zapewniam o swojej obecności i modlitwie za księdza oraz za powierzoną owczarnię Wink

Z serca błogosławię

+ Marcin kardynał Zagłoba
Przed godziną 9 przed południem, rozbrzmiały dzwony w Katedrze Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wśród tłumu, który gromadził się, aby wejść do kościoła znaleźli się mieszkańcy wszystkich stanów. O godzinie 9.30 do stóp głównego ołtarza podszedł prezbiter Buddus, który za moment miał sprawować swoją pierwszą Ordo Missae.

Zanim jednak rozpoczęła się Eucharystia, wszyscy zebrani odśpiewali Veni Creator SpiritusPo uroczystym Asperges i Confiteor, prymicjant wszedł na stopnie i skierował się do ołtarza, który ucałował i okadził.
W kolejnej części, wierni w katedrze odsłuchali Słowa Bożego.

Wzruszającym momentem było ofiarowanie chleba i wina, a następnie odśpiewanie Prefacji.
Najważniejszy moment, w życiu kapłana to konsekracja, po której widać było wzruszenie celebransa.

Po Komunii, wszyscy wierni odśpiewali Te Deum, a prymicjant udzielił wszystkim błogosławieństwa.


Po zakończeniu Eucharystii, głos zabrał Jego Eminencja Aurelio Kardynał de Medici y Zep, który wyświęcił Paulusa Buddusa na diakona, a następnie na prezbitera Kościoła Rotryjskiego.
Cytat:
[Obrazek: 2QgH8.png]

Przewielebny Księże Proboszczu,
Umiłowani w Panu Bracia i Siostry! 

Dzisiejsza Ewangelia opowiada nam o pierwszym publicznym cudzie Chrystusa, o przemianie wody w wino. Cud ten jest nie tylko wspaniałą manifestacją potęgi Bożej mocy. Doskonale przecież wiemy, że wino rozwesela ludzkie serca. Oto w dzisiejszej Ewangelii Jezus pokazuje, że chce, abyśmy byli szczęśliwi, abyśmy byli pełni radości dzieci Bożych. Jakiż może być większy powód do radości dla biskupa, niż nowy pobożny prezbiter? Wprawdzie nie jestem już Generałem Towarzystwa Jezusowego, ale raduje mnie niezmiernie fakt, że z moich rąk kapłaństwa doświadczył tak utalentowany i oddany Kościołowi człowiek. 

Jesteś, Księże Proboszczu, ogromną nadzieją dla Państwa Kościelnego. Wielu już zagościło w jego progi, lecz odeszło, gdy nadszedł czas próby. Ty jednak pamiętaj, że próby i gorsze chwile są immanentną cechą posługi kapłańskiej. Nie ulegaj pokusom zniechęcenia i wiernie służ Kościołowi, nie tracąc swego młodzieńczego zapału. Jesteś, Księże Proboszczu, na dobrej drodze, aby na zawsze zapisać się w historii Patrimonium Sancti Pauli, jako oddany, pobożny kapłan. 

Na czas Twojej posługi udzielam Tobie i wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa in nomine Patris + et Filii + et Spiritus Sancti +. 
A ja życzę księdzu, żeby ksiądz nie był takim wariatem jak ja.
Drogi Księże Proboszczu!

Ogromne gratulacje oraz życzenia: wytrwałości i wierności obranej posłudze, gdyż trudne czasy nastały.... Wszystkiego Dobrego! Wink
Bardzo dziękuję wszystkim Pleno Tituli Braciom, za życzenia i błogosławieństwa oraz wskazówki!
Postaram się dotrzymać powierzone zadanie w Winnicy Pańskiej.

z braterskim oddaniem,
Również szczerze gratuluję, jak zawsze spóźniony, ale jednak. Oby się Wielebnemu dobrze powodziło!
Serdecznie gratuluję!