Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Nowy Generał Jezuitów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
XX I MMXIX A. D.
Dominica II post Epiphaniam
Vesperae

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRIKx1KyPpcrMnh3Ja99_O...V0x8UqnCnQ]

Uroczyste Nieszpory połączone z ogłoszeniem 
wyboru nowego Generała Towarzystwa Jezusowego

Mrok skrył Rotrię, gdy Jezuici zebrali się na uroczyste Nieszpory w swoim klasztornym kościele. Po odśpiewaniu psalmów i odmówieniu modlitw chór klasztorny zaśpiewał Magnificat. 

[Obrazek: w%25C5%2582ochy%2B-%2Bnursja%2B36a.jpg]

Po zakończeniu oficjum najstarszy stażem Jezuita, Jego Eminencja Aurelio Lorenzo Carlo de Medici y Zep wyszedł na ambonę i odczytał donośnym głosem:

Cytat:
[Obrazek: 21i1Z.png]

Bracia Jezuici, Siostry i Bracia w Chrystusie! Niechże będzie powszechnie wiadomą radosna wieść, że Czcigodna Kongregacja Generalna wybrała nowym Generałem Towarzystwa Jezusowego Najszlachetniejszego Prezbitera Świętego Kościoła Rotryjskiego: Tommaso Manciniego, który to przyjął wybór i z dniem dzisiejszym objął urząd pasterza Zakonu Jezuitów!

Pomimo ogromnej radości, z szacunku do miejsca, powstrzymano się od oklasków. Wiwatowali jednak radośnie wierni zebrani wokół kościoła. Obecni w świątyni oddali ukłon w kierunku nowego Ojca Generała. 
Na koniec zaśpiewano wspólnie Te Deum. 

Amen. 
Pragnę złożyć najszczersze gratulacje nowemu generałowi i życzyć owocnego kierowania zakonem.
Ojcze Generale,

Proszę przyjąć moje najszczersze gratulacje oraz życzenia błogosławieństwa bożego na czas pełnionej przez Was posługi. Jako członek Zakonu Jezuitów liczę, że pod Waszymi rządami zakon w dalszym ciągu będzie rósł w siłę i zawitają do niego kolejni nowi duchowni.

Z wyrazami szacunku,
Czcigodny Ojcze Generale!

Niech światło Ducha Świętego spłynie na Was i niech oświeca każdego dnia. Gratuluję wyboru i życzę owocnej pracy, albowiem po owocach ich poznacie.
Przewielebny Ojcze Generale,

oddając na ręce Ojca Generała najwyższą władzę w Towarzystwie Jezusowym przesyłam również najszczersze gratulacje i życzenia wszelkiego powodzenia oraz Bożego błogosławieństwa podczas tej jakże trudnej i odpowiedzialnej posługi. Zapewniam również o pełni swojego wsparcia podczas rozpoczynającej się kadencji generalskiej. 
Niech Bóg ma Ojca Generała w opiecie!

Z wyrazami szacunku,
kard. Aurelio de Medici y Zep