Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Congregatione VI Februarius MMXIX A.D.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Wielki Mistrzu,
Bracia Moi!

Niniejszym zwołuję powszechne zebranie braci krzyżackiej w związku z propozycją rozważenia przez Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów ponownego udzielenia zgody na działalność Zakonu naszego na terytorium tegoż państwa. Musimy zatem obrać delegaturę, która w imieniu naszym występować będzie na Sejmie w przypadku jeśliby sprawa zakonów rycerskich poruszona została. Proponuję zatem zgłaszać swoich faworytów. Niechaj nastąpi to do jutra, do godziny 19:00. Następnie przeprowadzimy głosowanie, zaś na sam koniec ustalimy zakres pełnomocnictw i uprawnień jakimi brać nasza obdarzy delegaturę. Ponadto zaznaczam, iż niniejsze zebranie nie jest Kapitułą jeno zwykłym, oddolnym zebraniem.


Z rycerskim pozdrowieniem,
Wielmożny Bracie
Dziękuję za zwołanie Kapituły.
Można wyznaczyć delegację Zakonu - nie ma już dwóch zakonów. ZKM połączył się z Zakonem Krzyżackim. Jest jeszcze Zakon Templariuszy, walczy on w Bizancjum, ale nie ma żadnych kontaktów z RON. O nim później.
Jak pisałem można powołać delegację, ale nie można zabronić wypowiadać się szlachcicowi na Sejmie, a prawie każdy Brat jest szlachcicem RON
Radźcie Panowie. Ja mam swoje zdanie ale wypowiem je na końcu.
Jeżeli Panowie wyrażą zgodę, to ja mogę reprezentować Zakon  na najbliższym sejmie.
Myślę że wszyscy będziemy gardłować za Zakonami, więc nie ma po co wyznaczać konkretnej osoby. Możemy najwyżej tutaj omówić wspólne stanowisko.
No to według mnie powinnismy postulować o:


-Wydzielenie majątku
-Przywrócenie wojsk
-Prowadzenie obrad za zamkniętymi drzwiami
-Możliwość wprowadzania swoich odznaczeń i tytułów

Na razie krótka i bardzo ogólna lista.
Jak bym raczej rozważył jak przekonać do siebie szlachtę przy niesławie jaka na Nas ciąży na terytoriach Korony i Litwy. Samo przedstawienie listy zachcianek może zostać odebrane jako zniewaga lub drwina z niedawnych zdarzeń.(06.02.2019, 20:14:22)Andream.von.Salza napisał(a): [ -> ]Wielmożny Bracie
Dziękuję za zwołanie Kapituły.

Wielki Mistrzu tak jak nadmieniłem:

Cytat:Ponadto zaznaczam, iż niniejsze zebranie nie jest Kapitułą jeno zwykłym, oddolnym zebraniem.
Wedle statutu nie mam prawa zwołać Kapituły. Może to uczynić Marszałek Zakonu, lub osoba przez niego wyznaczona, po ustaleniu terminu z Wielkim Mistrzem.
Zakaz dla Zakonu wystosowała osoba od dawna źle nastawiona do osób prywatnych. Cała sprawa też jest bardziej prywatna. Bardziej  bym starał się uzyskać przychylność Króla.
Król jest obcy toteż będzie bardziej zważał na zdanie szlachty nie mając takiego rozeznania w sprawie. Trzeba o tym pamiętać. Wytyczmy, co możemy zaoferować Rzplitej, co nadaje się na kartę przetargową.
Jeśli mogę wtrącić się w dyskusje warto jeszcze by ponegocjować uchwałę gwarantującą dożywotni pobyt Zakonu na ziemiach RON, by uniknąć obecnej sytuacji. Choć zapewne będzie ogromny sprzeciw ze strony niektórych ze szlachty...
Pomysł Eminencji zaiste na miejscu, aczkolwiek takoż i ja przewiduję opór w tej kwestii.
Stron: 1 2 3 4 5