Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Congregatione VI Februarius MMXIX A.D.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Historia uczy, że lepiej pewne sprawy zabezpieczyć niż płakać potem przy zmianie władzy.
Też uważam, że przydałoby się zabezpieczyć przyszłość Zakonu.
A więc niechaj Bracia szlachcice dodatkowo nadmienią w przypadku chęci ponownego przyjęcia zakonów czy możemy uzyskać jakiekolwiek gwarancję, że w przyszłości nasza działalność nie zostanie zakazana w Rzplitej.
Bracia
Wg mnie nie można stawiać wygorowanych warunkow. Bez urazy bracie Janie, żadnych orderów, bo to może być uchwala Zgromadzenia Generalnego lub Zarządzenie Wielkiego Mistrza wydane w Rotrii. Pamiętajcie że zakon działa wielu krajach. O wojsko bym się też nie upomina, najwyżej napokmknął. Ziemie i tak należą do rodu Chojnackich i to się da odmówić. Jeszcze jedno ZG obrady w RON muszą być jawne, ten punkt nie przejdzie. Mogą być związane w Rotrii i wtedy mogą być tajne.
Popieram Marszałka Orańskiego, wszyscy mamy prosić p powrót Zakonu do RON.
I najważniejsze nie obrażaj naszych przeciwników, nawet jeżeli nas zdenerwować. To tyczy się również mojego Brata
Według mnie obrady powinny być niepubliczne, bo Zakon tworzy zamknięta grupa. Jeżeli każdy będzie mógł zobaczyć o czym piszemy, to zaraz pojawią się obce osoby, którę będą wtrącać swoje 3 grosze.
Przypominam, że w statucie jest wyraźnie powiedziane że obrady są jawne
Statut zawsze można zmienić.
A po cóż to nam przywilej utajnienia obrad Bracie Janie?
Napisałem wyżej.
Seym też jawnie obraduje i nakaz ma, że jeno szlachta wypowiadać się na nim może i nikt się nie wtrąca. Osobiście nie widzę sensu warowania sobie prawa do tajności obrad.
Stron: 1 2 3 4 5