Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Życie codzienne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
W dniu dzisiejszym został przeprowadzony przegląd Gwardii

[Obrazek: 09cc0534-32e4-11e7-8928-05b245c57f03_128...132410.jpg]

Po przeglądzie odbyła się odprawa oficerów i podoficerów Gwardii na której Komendant omówił przegląd i nakreśli dalszy plan szkolenia
[Obrazek: a3ccc95c-bf0d-4d53-a9de-badee4b2d80c.jpg]

Dzisiaj nad ranem gwardia szwajcarska przybyła pod mieszkanie swojego komendanta
i złożyłam mu gratulację z okazji otrzymania kapelusza kardynalskiego
Piękna parada.
Miło przejść przez Apostolskie Miasto mijając wszędzie Gwardzistów i Zakonników. Pokoju życzę!
Dzisiaj nad ranem dla zabezpieczenia bezpieczeństwa Jego Świątobliwości i kardynałom cześć gwardii przybyła do Bazyliki Św. Jana na Lateranie

[Obrazek: 5_2.jpg]

I zajęła pozycje dookoła Bazyliki. Wzmocnione patrole pilnują wszystkich wejść

[Obrazek: swiss-guard-1128857_960_720-e1525532860283.jpg]

a duży oddział rozlokował się we wnętrzu Bazyliki, jako odwód

[Obrazek: Watykan-przekaza%C5%82-%C5%BCo%C5%82nier...48x337.jpg]
Cieszę się, że Gwardia pod czujnym okiem Eminencji von Salzy czuwa nad bezpieczeństwem nas wszystkich.

Zastanawia mnie jednak, czy kolory rodu Medyceuszy, które gwardziści noszą, budzą jeszcze respekt, czy może lepiej byłoby uszyć nowe mundury, z kolorami rodu Orańskich-Nassau Big Grin
Ani mi się waż, Eminencjo Wilhelmie! To tajny plan przejęcia Tronu przez Medyceuszy i nikt nie może go zepsuć!
Nie możemy zmienić koloru mundurów, ponieważ magazyny są pełne mundurów w tej barwie, a pieniędzy nie można trwonić.
Mundurów wystarczy na sto lat i jeszcze...
(11.04.2019, 13:45:10)Pio Maria Facibeni napisał(a): [ -> ]Ani mi się waż, Eminencjo Wilhelmie! To tajny plan przejęcia Tronu przez Medyceuszy i nikt nie może go zepsuć!
Przez Medyceuszy czy Medyceusza? Wink

(11.04.2019, 13:49:17)Andream.von.Salza napisał(a): [ -> ]Nie możemy zmienić koloru mundurów, ponieważ magazyny są pełne mundurów w tej barwie, a pieniędzy nie można trwonić.
Mundurów wystarczy na sto lat i jeszcze...
Jeżeli tak istotna zmiana doszłaby do skutku, Orańscy wezmą na siebie ciężar zaprojektowania i sfinansowania zakupu, proszę się nie martwić Smile
W dniu wczorajszym Gwardia zatrzymała podejrzanego osobnika, który z ukrytym pistoletem, próbował dostać się do Pałacu Patriarchy. Po rozbrojenia podejrzany został przesłuchań, a następnie przekazany żołnierzom Ks. Orańskiego.
Współpraca między Żandermerią a Gwardia była wzorowa.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7