Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Służba Żandarmerii Rotryjskiej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dziś rano wszyscy żandarmi którzy nie mieli akurat służby, albo nie odsypiali nocnego patrolu, spotkali się na uroczystym śniadaniu. Wszyscy ubrani w galowe mundury  Na dziedzińcu koszar były bogato zastawione stoły przy których mieli jeść żołnierze razem z rodzinami. Część stołów wystawiono na ulicę aby mogli posilić się biedni. Uroczysty posiłek rozpoczął kapelan modlitwami, następnie przemówił dowódca z życzeniami. Potem żandarmi wreszcie przystąpili do jedzenia. Po zakończeniu śniadania wybrani ludzie udali się z delegacją złożyć życzenia towarzyszom broni z gwardii patriarszej.
[Obrazek: l_16898_StockFood-11442924-HiRes.jpg]
Po świętowaniu przyszedł czas na powrót do normalności. Żandarmi nie patrolujący ulic doskonalili swoje umiejętności pod czujnym okiem gonfaloniera: ćwiczyli walkę wręcz za pomocą bagnetu i pięściami, szermierkę, strzelanie z pistoletów i karabinów. Tydzień minął bez żadnych nadzwyczajnych wydarzeń. Złapano tylko kilku kieszonkowców i innych złodziei oraz uspokojono parę burd pijackich
Po kilkudniowym urlopie Gonfalonier Patriarszy wrócił do Apostolskiego Miasta i od razu zwołał naradę najważniejszych oficerów. 
Na naradzie omówione zostały sprawy dotyczące akcji przeciw podpalczom, szczególnie jej ostatniego akordu-szturmu na sztab.Zgromadzeni zgodnie wysunęli jeden wniosek-należy zwiększyć ilość regularnego wojska. Wstępne założenia to sformowanie dywizji piechoty.
Jej skład i liczebność wykaże wynik akcji werbunkowej.