Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Wielka Reforma Gospodarcza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
[Obrazek: papal-emblems-has-the-rise-of-the-papal-...059413.jpg]
Wielka Reforma Gospodarcza
dyskusja ogólnonarodowa

Wasza Świątobliwość,
Wasze Eminencje,
Wasze Ekscelencje,
Najdostojniejsi Bracia,

Stawiamy się wszyscy na wezwanie Jego Świątobliwości, aby spełnić nałożone przezeń zobowiązanie i dyskutować o wielkiej reformie gospodarczej, która w całości odmieni oblicze tej dziedziny i - jeśli spełnią się plany - będzie to największa tego typu modernizacja przeprowadzana w historii Państwa Kościelnego. Zobowiązani postanowieniami Soboru Laterańskiego VII wkraczamy w nową erę, w XIX wiek, który obfitować będzie na naszych ziemiach w gospodarcze ożywienie. Wierzymy, iż wielkie dzieło, którego jesteśmy architektami zaangażuje solidarnie wszystkich pasterzy i wszystkie owce, które mieszkają za spiżową bramą.

Wzywam przeto wszystkich z Was i każdego z osobna do wstawiennictwa przed autorytet Jego Świątobliwości. W szczególności zaś prosimy o potwierdzenie udziału w dyskusji w ciągu 5 dni:
- Maurycego Orańskiego;
- Alberta Orańskiego;
- Andreama von Salzę;
- Aurelio de Medici y Zeppa;
- Michelangelo Piccolominiego;
- Marcina Zagłobę;
- Ksawerego van Berdena;
- Pio Marię Facibeniego;
- Matthewa von Bleachera;
- Fernando d'Este y Córdobę.
A kogo pominięto, a odpowiedzialnym się czuje za Stolicę Świętą, także wzywam.
Stawiam się na wezwanie
Deklaruję swoją obecność.
Pozostaję do dyspozycji.
Na rozkaz.
Wezmę udział, choć pożytek będzie ze mnie marny. Nie znam się na gospodarce ani informatyce.
Mihi iussa capessere fas est.
Eminencjo Orański,

Wydaje się, że wszyscy obecnie aktywni mieszkańcy Stolicy Apostolskiej potwierdzili swoją obecność. Aby nie przedłużać proponujemy od razu zainaugurował dyskusję, a osoby, który nie potwierdziły swojej obecności dołączą do nas później.
Wasza Świątobliwość, proszę dać mi jeszcze trochę czasu. Ułożenie odpowiedniego dokumentu, który obejmować będzie cały system gospodarczy, zajmie mi trochę czasu, to kwestia maksymalnie kilku dni. Korzystam oczywiście z ustaw, które przygotował mój czcigodny Dziadek, lecz trzeba je pozmieniać i pododawać kilka nowych rozwiązań.
Wasza Eminencjo,

Dobrze, zatem niech tak będzie. Czekamy wobec tego na propozycje dokumentu.
Stron: 1 2 3 4 5