Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Piazza di Cesare de Medici
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: fw4m6b.jpg]

Piazza di Cesare de Medici

[Obrazek: 1200px-Cassino%2C_Abbazia_di_Montecassin...or_011.jpg]

Głównym miejscem spotkań oraz rozmów mieszkańców marchii Monte Cassino jest Plac Cesarego de Medici. Wszechstronny plac okala z trzech stron Klasztor na Monte Cassino, zaś z jego południowej części rozciąga się wspaniały widok na marchię. Na placu stoi barokowa studnia, która jest darem dla Benedyktynów od księcia Cesarego de Medici, patrona owego placu. Obok niego stoją dwie figury: św. Benedykta oraz św. Scholastyki dłuta Berniniego. Wśród kolumnad znajdują się wejścia do ogrodów markiza, którymi Pio Cesare szczyci się przez cały rok. Potężne schody prowadzą do Katedry św. Benedykta oraz do Pałacu Markiza. Przed wejściem stoi pomnik patrona placu Cesarego de Medici z czasów, gdy był Patriarchą Rotrii.

[Obrazek: DSC0764.jpg]

[Obrazek: riese%2Bmonument%2B1.JPG]
Można tu coś zjeść przy okazji odwiedzin?
Po prawej stronie znajduje się jedyna książęca restauracja, którą założył sam Cesare de Medici. Oferujemy najlepsze pasty oraz frutti di mare.
(15.07.2019, 19:59:45)Pio Maria Cesare de Medici napisał(a): [ -> ]Po prawej stronie znajduje się jedyna książęca restauracja, którą założył sam Cesare de Medici. Oferujemy najlepsze pasty oraz frutti di mare.

Czy to ta sławna Błękitna ostryga?  

Nie. Oni wynajmują lokal u Dominikanów w Fiesole. Don Mancini miał z nimi umowę podpisane. To kilka kilometrów Od Monte Cassino.
Don Mancini jest właścicielem Karczmy Pod Mitrą i Pastorałem. Smile A kalmary u was zjeść można?
Don Mancini e morto.
E il club esiste Wink
Ładnie tu macie Ekscelencjo. Skromniej niż w Sienie, ale gustowniej niż w Mediolanie. Smile
Czasy skarlandzkiego baroku na ziemiach toskańskich dawno minął. Dzisiaj stawiamy na minimalizm.