Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Modlitwa o pokój
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:
"Pokój Wam! [...] Pokój Wam! Jako Ojciec mnie posłał, tak i ja Was posyłam".
(J 20,19-31)

[Obrazek: 21i1Z.png]

Rotria, dnia XV miesiąca IV anno Domini MMXX
W IV dniu Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego

Drodzy Bracia!
W najbliższą niedzielę Ewangelia ukaże nam Jezusa zwiastującego pokój swoim swoim uczniom. Sprawa pokoju jest ważna dla każdego człowieka, w każdy narodzie.

Pokój, który daje nam sam Zmartwychwstały Chrystusa, jest ogromnym darem dla wierzącego i niewierzącego. Tymi, którzy w sposób szczególny wezwani do niesienia orędzia Jezusowego Pokoju są kapłani, niezależnie od sprawowanych funkcji, urzędów itp. Pokój i zgoda, jedność i braterstwo to fundament powołania każdego duchownego. Nie mając w sobie tegoż fundamentu, nie jesteśmy w stanie sprawować swojej posługi w społeczeństwie, wszędzie tam gdzie jesteśmy posłani.

Ostatnimi czasy naszą ukochaną Rotrię targały i nadal targają różne napięcia, niepokoje a nawet, przepraszam za określenie, zdrady i niewierności. Przykładem takich zachowań może być kontrowersja związana z  mianowaniem Fiodora Godunowa kardynalem Kościoła Rotryjskiego. Rozumiem oburzenie z jednej strony sporu, a zarazem szanuję decyzję Biskupa Powszechnego Rotrii. Nie chcę opowiadać się za żadną z tych stron. Nie jest godnym zachowaniem wszczynać waśnie i spory w tak pięknym okresie jakim jest okres Wielkanocy, a tym bardziej Oktawa Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Dlatego wzywam wszystkich kapłanów, a przede wszystkim moich czcigodnych Braci z Towarzystwa Jezusowego do modlitwy w intencji pokoju, aby pokój jaki zwiastuje Zmartwychwstały Chrystus sowim uczniom, zagościł w sercach kapłanów Rotrii, a oni, żeby nim żyli w swojej codziennej posłudze na rzecz dobra wspólnego Rotrii i innych społeczeństw. Niech zatem najbliższa niedziela będzie dniem modlitwy o pokój, radosnym dniem modlitwy o pokój.

"Niech ustaną wszystkie gniewy i spory, a pośrodku nas niech będzie Chrystus"

Wszystkim braciom udzielam swojego pasterskiego błogosławieństwa
In nomine Patris + et Filii + et Spirutus Sancti

(-) Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini,
Generał Towarzystwa Jezusowego
Prymas Cesarstwa Bizantyjskiego
Biskup pomocniczy diecezji Teplice
Amen.
W intencji pokoju w Rotrii i na świecie modlimy się wszędzie tam, gdzie tego dnia będziemy celebrowali Najświętszą Ofiarę, każdy w swoich wspólnotach parafialnych czy diecezjalnych. Nadto proszę Braci Jezuitów, aby w najbliższą niedzielę zadzwonić dzwonami rano, w południe i wieczorem, aby wierni mogli w ten sposób otrzymać wezwanie do modlitwy. 
Wszystkich braci zapraszam na wspólną modlitwę nieszporów w najbliższą sobotę do kaplicy św. Franciszka Ksawerego w Klasztorze św. Ignacego Loyolii w Rotrii.