Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Koniec kadencji Generała Jezuitów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Drodzy Bracia!
Niewiadomo kiedy to zleciało, ale nieubłaganie zbliża się dzień, kiedy to kończę swoją posługę jako Generał Towarzystwa Jezusowego. Co prawda ogłoszenie wakatu należy do progenerała zakonu, w obecnej sytuacji jest nim biskup Taddeo, to jednak sam pragnę ogłosić wam i wszystkim rotryjczykom, że z dniem 21 IV 2020 od godziny 15:00 nastąpi wakat na urzędzie Generała Zakonu Jezuitów.
Proszę, aby wszyscy Ci, którzy są kompetentni do wyboru nowego generała dokonali wyboru nowego zwierzchnika Towarzystwa Jezusowego. 
Już teraz chciałbym podziękować wszystkim za życzliwość i wsparcie, którego doznawałem od was przez ten czas. Wiele się działo, ale myślę, że staraliśmy się wspólnie zgrać i być wierni Patriarsze. Myślę, że wszystkie inicjatywy jakie zostały rozpoczęte za naszej kadencji, przynoszą obfite owoce. 
Jeszcze raz za wszystko składam ogromne podziękowania. 
(-) JE Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini,
Generał Towarzystwa Jezusowego
Deo Gratias! Dziękujemy Ojcu Generałowi.
Przyłączamy się do gratulacji. Wasza posługa na nowo rozbudziła aktywność Towarzystwa Jezusowego i dołożyła wiele cegiełek do rozwoju naszej wspólnoty.
Na pewno Ojciec Generał lepszy był od swojego poprzednika Big Grin
Drogi Tadeuszu,

Starałem się brać wzór swojej posługi z moich poprzedników, ale jednak z własną wizją