Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Powiedz nam, kto jest na Twoim zdjęciu?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Umiłowani,

biorąc pewien wzorzec z innych państw, warto by także i u nas dowiedzieć się czegoś więcej o sobie poprzez omówienie wybranego przez się zdjęcia na awatar (tego obecnego, lub tego, który się uprzednio miało). Pozwoli to zacieśnić naszą małą, rotryjską wspólnotę oraz lepiej się poznać jako akcjonariuszy tego dzieła jakim jest Państwo Kościelne Rotria. Pozwolę sobie zacząć:
[Obrazek: 10406709_10202746349274971_1665327587117....jpg?w=584]

Myślę, że tej postaci nie trzeba nikomu zbytnio przedstawiać: kardynał Joseph Ratzinger (zwany przez niektórych Panzerkardinal), papież w latach 2005-2013. Poprzednio miałem zdjęcie Jana Pawła II jako abp Karola Wojtyłę, czy abp Fultona Sheena. Są to dla mnie postaci bardzo ważne. Wśród nich papież Benedykt XVI, którego w pewien sposób teologicznym i duchowym uczniem jestem. Uznaję się właśnie za dziecko pokolenia BXVI. Kardynał Ratzinger jest dla mnie wzorem błyskotliwości i głębokiej analizy otoczenia i kontekstu w przekazywaniu wiary i nauczaniu o niej. Jego bogate w treść teologiczną myśli są nie tylko fundamentem większości refleksji religijnych świata współczesnego, ale na pewno będą bardzo ważnym elementem budowania katolickiej przyszłości. Czekam więc na innych. Wink
Cieszę się, że Eminencja podjął tą zabawę, sam nawet myślałem, czy by czegoś takiego nie wypuścić, jednak mnie ubiegliście...

[Obrazek: d0998283d83c0aa38fa399f24baa.jpeg]

Chyba wszyscy poznają tego księdza, w czyim masakrowaniu się on specjalizuje. Opowiem jednak o innych aspektach tej jakże barwnej postaci. Pierwszy jest taki, że sam się czasem śmieję, że wziąłem go na avatar, gdy czasem przypomnę sobie, jak to bodajże w roku 2017 do Suderlandu przybył Giuliano Montini ze swoim kazaniem a na portrecie miał... śmiertelnego wroga tego Pana, czyli watykańskiego ks. Charamsę. Patrzę na avatary raczej z estetyki niż utożsamianych poglądów. Drugi aspekt jest taki, że ja Pana Eye zdążyłem poznać chyba z innej strony, niż go poznali jego fani z frondy, tvrepubliki, pch24 czy innych portalików. Ponieważ Pan Eye jest po pierwsze świetnym znawcą metafizyki i wykłada to w Krakowie a po drugie, Pan Eye jest znawcą islamu. Okazuje się, że nie tylko dzieła Wilhelma Reicha, ale i koran ma w małym paluszku (polecam nagranie w internecie z jego wykładu, poniekąd bardzo wartościowego, bo opartego na pracach Billa Warnera).
Mojej postaci też chyba nie muszę przedstawiać. To Prymas Tysiąclecia Stefan kardynał Wyszyński z okresu w swoim życiu, w którym był zwykłym prezbiterem.
Cytat:Pierwszy jest taki, że sam się czasem śmieję, że wziąłem go na avatar, gdy czasem przypomnę sobie, jak to bodajże w roku 2017 do Suderlandu przybył Giuliano Montini ze swoim kazaniem a na portrecie miał... śmiertelnego wroga tego Pana, czyli watykańskiego ks. Charamsę.

Ja tylko przypomnę Ekscelencji Dmowskiemu, że wywołany x. Montini miał też jako awatar ustawioną podobiznę x. Oko i to przez dość długi czas. Coś dużo tych zbiegów okoliczności... Wink

Jak już jestem w tym wątku, to napiszę coś o portrecie, bo mam tu inny awatar niż w RB (podobnie jak Eminencja Pius - mógłbyś w sumie tam wyłożyć powody wyboru tamtego awatara, bo kogo masz w Republice to raczej wiemy).

[Obrazek: Louis_Rene_Comte_de_Gramont1902.jpg]

Na moim awatarze jest portret Louis-René Alexandre hrabiego de Gramont pędzla Philipa de Laszlo. Teraz nie pamiętam, dlaczego wybrałem akurat tę podobiznę, ale zakładam, że kierowałem się względami estetycznymi i płynnym przejściem w zakresie obranej polityki wizualnej (pod względem epoki i nieco podobieństwa portretów - poprzednio miałem bowiem portrety Alfonsa XIII i Amadeusza I - królów Hiszpanii z dynastii Sabaudzkiej).
(23.04.2020, 12:04:20)Karol Medycejski napisał(a): [ -> ]
Cytat:Pierwszy jest taki, że sam się czasem śmieję, że wziąłem go na avatar, gdy czasem przypomnę sobie, jak to bodajże w roku 2017 do Suderlandu przybył Giuliano Montini ze swoim kazaniem a na portrecie miał... śmiertelnego wroga tego Pana, czyli watykańskiego ks. Charamsę.

Ja tylko przypomnę Ekscelencji Dmowskiemu, że wywołany x. Montini miał też jako awatar ustawioną podobiznę x. Oko i to przez dość długi czas. Coś dużo tych zbiegów okoliczności... Wink

Jak już jestem w tym wątku, to napiszę coś o portrecie, bo mam tu inny awatar niż w RB (podobnie jak Eminencja Pius - mógłbyś w sumie tam wyłożyć powody wyboru tamtego awatara, bo kogo masz w Republice to raczej wiemy).

Przyznam, że nie wiedziałem o tym. Montini wieloma się avatarami posługiwał. Raz też widziałem, jak używał na portrecie Tisy. Uspokajam jednocześnie, to nadal zbiegi okoliczności, nie jestem nim, chociaż mieliśmy fajny epizod w Suderlandzie Smile
U mnie jest sprawa prosta, ja mam zdjęcie ostatniego świeckiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego,
Na moim zdjęciu profilowym widzicie Bracia postać Jego Eminencji Albina Dunajewskiego, kardynała i biskupa krakowskiego. To naprawdę niezwykła i wielce zasłużona persona Smile 
W swojej historii posługiwałem się zaś wieloma avatarami. Pierwszym jest ten, który do dziś pozostał zdjęciem profilowym na moim GG i z sentymentu nie chcę go zmieniać. Ustawiłem go wtedy, gdy śp. Paolo de Medici y Zep mianował mnie diakonem.
Na moim awatarze widnieje Pius X. Święty Pius X. Wielka postać Kościoła Katolickiego. Jego biografię można przeczytać chociażby na Wikipedii, do czego zachęcam, więc myślę, że nie ma sensu abym osobiście opisywał tę postać. Dlaczego wybrałem na awatar akurat Papieża Sarto? Z dwóch względów: po pierwsze idealnie wpisuje się w fabułę i klimat Rotrii; zaś po drugie - po latach chciałbym, aby rządy Piusa Leona II były wspominane równie miło co pontyfikat Piusa X. Wink  Wcześniej, za pontyfikatu Klemensa IV i Jana I posiadałem awatar z wizerunkiem kardynała Sarto. Natomiast nie pamiętam kogo przedstawiał mój pierwszy kardynalski awatar... Smile  Jeśli chodzi o awatary patriarsze to jako Pius Leon I używałem zdjęcia Benedykta XV. Dlaczego wybrałem akurat tego papieża? Sam nie wiem, wydaje mi się, że wybierając jego wizerunek chciałem nawiązać do ówczesnej trudnej, wręcz agonalnej sytuacji w Rotrii, która wówczas była na skraju upadku - tak jak Benedyktowi XV przyszło rządzić w trakcie I Wojny Światowej. Z kolei jako Benedykt I posługiwałem się awatarem Grzegorza XVI. Dla ciekawskich - moim pierwszym awatarem w Rotrii było zdjęcie księdza Lucianiego, późniejszego Ojca Świętego Jana Pawła I. Smile
Mój avatar jest narysowany przez ramaela von Hippogriff i jest wzorowany na postaci Marcela Lefebvre. Jest on największym fanem Świętego Piusa X (tak jak ja jestem ulubieńcem Piusa Leona) Wink  Avatar zaproponował mi Jego Świątobliwość. Zdecydowałem się wybrać go na pewno z powodu uśmiechu i zarostu. O Marcelu poczytałem dopiero potem na Wiki i od razu go polubiłem.
[Obrazek: taddeo.png]
Obawiam się, że gdyby abp Lefebvre był "największym fanem Piusa X" to wówczas nie wyświęciłby biskupów w Econe bez mandatu Stolicy Apostolskiej, co oznaczało schizmę oraz zaciągnięcie ekskomuniki, w stanie której zmarł - nie pojednawszy się z Kościołem.
Stron: 1 2 3 4