Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Kristos harjar i mereloc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kristos harjaw i mereloc!
Przybywam z Cesarstwa Bizantyjskiego na zaproszenie Jego Świątobliwości, który pragnie, abym uczestniczył w obradach nowej komisji mającej opracować obrządek bizantyjski. Nie jestem ekspertem w tej kwestii, a jedynie interesuję się obrządkami wschodnimi, ale chętnie podzielę się swoją skromną wiedzą, która być może na coś się przyda.
PS. Wprawdzie Zmartwychwstanie było dwa tygodnie temu, ale sądzę, że tradycyjne ormiańskie wielkanocne pozdrowienie nadal jest aktualne.
Witam serdecznie Smile
Szczęść Boże! Witamy w Patrymonium św. Pawła Smile Pańska pomoc bez wątpienia ubogaci obrady planowanej komisji liturgicznej.
Witamy serdecznie w Patrymonium Pawłowym. Dziękujemy Ekscelencji za szybkie przybycie i co najważniejsze - za przyjęcie naszego zaproszenia. Wierzymy, ale to głęboko wierzymy, że wiedza, której dał Ekscelencja przykład na forum bizantyjskim będzie kluczowa w opracowaniu obrządku wschodniego. Niestety, złośliwością losu, nie mamy w Stolicy Apostolskiej osoby biegłej w rytach wschodnich, dlatego Wasza wiedza jest dla nas bezcenna. Prosimy się rozgościć i czuć jak u siebie w domu.
Witam Wielmożnego!
Pochválen buď Pán Ježíš Kristus!
Szczęść Boże!