Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Sede Vacante III VI MMXVI
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cytat:
[Obrazek: 170px-Sede_vacante.svg.png]

Umiłowani Bracia i Siostry!

W dniu dzisiejszym, tj. dnia 4 czerwca, Roku Pańskiego dwa tysiące szesnastego, po zakończonym pontyfikacie Jego Świątobliwości Leona III, Ojca Królów i Książąt, Sługi Sług Bożych etc. etc. etc., który zrzekł się Złotego Tronu poprzez swoją renuncjację, na mocy powierzonej mi przezeń władzy, obwieszczam opróżnienie Tronu Patriarszego, wprowadzając okres sediswakancji w Państwie Kościelnym Rotria z godziną 20.00.

W związku z powyższym, zwołuję obrady Czcigodnego Gremium Kardynalskiego, aby w zgodzie z prawem, tradycją i przyjętym obyczajem stawili się po godzinie 20.00 w Kaplicy Sykstyńskiej i dokonali wyboru XXIV Biskupa Powszechnego, któremu tym samym powierzą nadzwyczaj wielkie brzemię poprowadzenia Państwa Kościelnego ku jedności, suwerenności i pełnej odbudowie. Uprawnieni do głosowania są kardynałowie Albert Wilhelm van Oranje-Nassau, Ksawery van Berden, których dokumenty odbierające kapelusze kardynalskie zostały uchylone, Wilhelm Jan van Oranje-Nassau oraz Severino Castiglioni.

Nakazuję zarazem zamknięcie granic Stolicy Apostolskiej, aby nikt nie naruszył uświęconego tradycją i obyczajem przebiegu obrad konklawe. Od dnia dzisiejszego, godziny 20.00, zamknięta zostanie także Spiżowa Brama, prowadząca do wnętrza Bazyliki Laterańskiej, zaś Gwardia Apostolska szczególne uważnie i prężnie strzec będzie porządku i bezpieczeństwa wewnętrznego w trakcie trwania obrad.

Obradującym członkom Świętego Kolegium zakazuje się bezwzględnie jakichkolwiek kontaktów ze światem zewnętrznym, powierzając jedynie realizację nałożonego nań obowiązku oraz skupienie w modlitwie.

O wynikach każdego z przeprowadzonych głosowań informować będzie dym, unoszący się znad Kaplicy Sykstyńskiej.

Proszę aby Bracia Kardynałowie potwierdzili swe przybycie na obrady.

Fiat!

(-) Severino kard. Castiglioni
Kamerling Państwa Kościelnego Rotria
Ja, Wilhelm Jan kardynał Orajne Nassau, Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego, potwierdzam przybycie na obrady.
Ja, Albert Wilhelm Fryderyk van Orajne Nassau, Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego, potwierdzam przybycie na obrady.
Cytat:
[Obrazek: 170px-Sede_vacante.svg.png]

Umiłowani Bracia i Siostry!

Jako, że zebrała się już większość kolegium, zamykam drzwi Kaplicy Sykstyńskiej, aby rozpocząć obrady, które wyłonić mają XXIV Biskupa Powszechnego. W przypadku, gdy kardynał van Berden dotrze na obrady, zostanie dopuszczony do głosowania w następnym głosowaniu, jeżeli poprzednie nie przyniesie rozstrzygnięcia. Przypominam, że po wypowiedzeniu tej formuły każdego spośród Czcigodnych Książąt Kościoła obowiązuje bezwzględny zakaz kontaktowania się ze światem zewnętrznym. Módlcie się, aby Duch Święty oświecił kolegium swoją łaską i pomógł w dokonaniu wyboru godnego następcy Leona III - Patriarchy, który udźwignie brzemię jakie zostanie na niego nałożone.

EXTRA OMNES!

[Obrazek: extraomnes.jpg]

[i](-) Severino kardynał Castiglioni
Kamerling Stolicy Apostolskiej
[/i]
Doszło do naruszenia tajemnicy konklawe przez osobę niebędącą kardynałem, która dała sobie dostęp do Kaplicy. Osoba ta została o tym poinformowana. Po wyborze Patriarchy Święte Oficjum w trybie przyspieszonym ukarze winnego.
Głosowanie I

[Obrazek: 2cACt.jpeg]
Nie jest moja winą, że jako administratorowi wyświetlają mi się w ostatnich wiadomościach wieści z konklawe.
Art. 5 ust. 2 starej Bulli Universi Dominici Gregis, której przepisy obecnie obowiązują jako prawo zwyczajowe:

2. W czasie trwania obrad konklawe, kardynałów obowiązuje zakaz kontaktowania się ze światem zewnętrznym, na jakimkolwiek forum mikroświata oraz za pośrednictwem innych środków komunikacji (z wyj. kardynała kamerlinga ).
Coś Ci się dziecko pochrzaniło bo nie jestem kardynalem, a fakt, że mam administratora i widzę w dziale najnowsze wiadomosci wieści z konklawe nic nie łamie prawa. Co więcej nie powiedzialem nikomu o wynikach.
Przykre to, że kolejny Patriarcha przedwcześnie schodzi ze Złotego Tronu. Niemniej jednak Leon III był najlepszym do tej pory. Bóg zapłać za całe dzieło.
Stron: 1 2