Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Synod Sieneński
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Drodzy Bracia.

Kalendarz Liturgiczny z całą pewnością powinien zawierać uroczystości Wigilii Bożego Narodzenia oraz Triduum. Z taką różnicą, że za organizację tych uroczystości odpowiedzialny będzie Biskup Rotrii i jego Dwór. Celebrację Wigilii Bożego Narodzenia rozciągnąć można na okres całych świąt, a punktem kulminacyjnym była by tradycyjna audiencja generalna. Co do Triduum, nie wyobrażamy sobie by Patriarcha jako Biskup Powszechny nie zorganizował uroczystości w okresie najważniejszym i najświętszym dla całego świata chrześcijańskiego. Nie będziemy wymagać by cały kler angażował się w obchody tych świąt, ale Ci co swe zaangażowanie wykażą będą stanowić przykład dla innych. Należy pamiętać, że wkład w rozwój Kościoła Rotryjskiego winien być godziwie nagradzany.Wpisz wiadomość...
No to trzeba dodać jeszcze Zesłanie Ducha Świętego i Boże Ciało. A także Chrystusa Króla (ostatnia niedziela października).
Popieram
(16.02.2017, 22:00:06)Severino Castiglioni-Faradobus napisał(a): [ -> ]No to trzeba dodać jeszcze Zesłanie Ducha Świętego i Boże Ciało. A także Chrystusa Króla (ostatnia niedziela października).

Zgodzimy się, ale proponujemy by Zesłanie Ducha Świętego i Chrystusa Króla było traktowane jako uroczystości dodatkowe nie obowiązkowe. Boże Ciało będzie natomiast obowiązywało wszystkich kleryków.
Trzeba ubrać ten kalendarz w bullę i gotowe.
Bullę dotyczącą kalendarza, ale również patrona Rotrii - św. Augustyna oraz Narodowego Święta Odrodzenia Rotrii, które będą nawiązywać do tradycji. Chociaż nie wiem, czy bulla z kalendarzem jest potrzebna, można to przyjąć za tradycję.
Racja, można i tak.
(18.02.2017, 13:16:46)Wilhelm Orański napisał(a): [ -> ]Bullę dotyczącą kalendarza, ale również patrona Rotrii - św. Augustyna 
A patronem Rotrii nie jest św. Paweł?
To prawda, świętego Pawła patronem Rotrii ustanowiono podczas soboru trydenckiego pierwszego, ale to nie zmienia faktu, że Hippończyk (bo jego miałem na myśli) nie może być drugim patronem Rotrii, biorąc pod uwagę szczególnie jego dorobek teologiczny i filozoficzny.
Powyższe postulaty akceptujemy i zlecamy przedstawienie naszej osobie ostatecznej wersji Kalendarza Liturgicznego.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11