Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Synod Sieneński
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Moja wstępna propozycja:
6.01 - Objawienie Pańskie (Trzech Króli)
15.03 - Narodowe Święto Odrodzenia Rotrii
24.04 - Dzień Świętego Augustyna Patrona Rotrii (trzeba byłoby wydać również bullę o ustanowieniu Augustyna patronem Rotrii)
Triduum Paschalne (święto ruchome)
Wielkanoc (święto ruchome)
1.11 - Wszystkich Świętych
24.12 - Wigilia Bożego Narodzenia
25.12 - Boże Narodzenie

To według mnie najważniejsze święta, które powinniśmy celebrować w bazylice św. Pawła. Inne uroczystości można by przeprowadzać w bazylice św. Wigiliusza w Trydencie, wedle uznania któregokolwiek z duchownych, każdy mógłby tam celebrować to święto, które uważa za ważne.
Ja dodałbym jeszcze Chrystusa Króla.
Bez Wigilii BN może. A reszta dobrowolnie, jeśli duchowny zechce według tradycyjnego kalendarza rzymskiego.
Wigilię i Boże Narodzenie można oznaczyć w kalendarzu liturgicznym, lecz z wiadomych przyczyn związanych z życiem realnym nie będzie w nich stosowana obowiązkowa celebra. Jeśli dobrze pamiętamy od czasów soboru florenckiego, a nawet wcześniej patronem Rotrii jest Święty Paweł.
Wasza Świątobliwość!
Czcigodni Ojcowie Synodalni!

Swój projekt zaprezentuję jutro, maksymalnie pojutrze. Trochę mnie rozpoczęcie obrad nad kalendarzem zaskoczyło, ale postaram się uwinąć z pracami jak najszybciej, jako że i tak są one na końcu.
Oby na podstawie novusa nie było. Ale cóż, w razie czego trzeba będzie to zdzierżyć.
Zatem zaczekamy na propozycję Brata Tommaso. Liczymy również, że czas oczekiwania na projekt nie będzie nazbyt wygórowany gdyż obrady muszą toczyć się płynnie.
(25.11.2016, 14:28:09)Severino Castiglioni-Faradobus link napisał(a):Oby na podstawie novusa nie było. Ale cóż, w razie czego trzeba będzie to zdzierżyć.

Będzie oparty częściowo na podstawie bulli św. Piusa X Divino Afflatu.
W międzyczasie zaproponuję coś Braciom i czcigodnemu Ojcu Świętemu.

Proponuję by nieco ubogacić aspekt narracyjny Kościoła poprzez dodanie suplementu do Rytuału Laterańskiego wprowadzającego uroczystość nominacji diakona i prezbitera. Są to wydarzenia o wiele częstsze niż kreacje biskupie i kardynalskie, a dają dodatkowy powód i zachętę do uczestnictwa w życiu Kościoła. Scenariusz takich uroczystości można by przygotować w delikatnym oparciu o realne święcenia (podobnie jak ma się to przy inwestyturach). Co bracia o tym sądzą?
Popieram jak najbardziej. To dobry pomysł. Tak samo wydaje się niezłą propozycja Brata Tommaso.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11