Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Synod Sieneński
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
(26.11.2016, 00:00:15)Alberto de Orange-Nassau napisał(a): [ -> ]W międzyczasie zaproponuję coś Braciom i czcigodnemu Ojcu Świętemu.

Proponuję by nieco ubogacić aspekt narracyjny Kościoła poprzez dodanie suplementu do Rytuału Laterańskiego wprowadzającego uroczystość nominacji diakona i prezbitera. Są to wydarzenia o wiele częstsze niż kreacje biskupie i kardynalskie, a dają dodatkowy powód i zachętę do uczestnictwa w życiu Kościoła. Scenariusz takich uroczystości można by przygotować w delikatnym oparciu o realne święcenia (podobnie jak ma się to przy inwestyturach). Co bracia o tym sądzą?

Rotria od wielu lat unika  święceń, zawsze poprzestawaliśmy na nominacji z wiadomych przyczyn.
Przy okazji przypominam o kalendarzu, Bracie Mancini!
Czy będziemy kontynuować obrady?
Czcigodni Bracia.

Czas, który powierzyliśmy Bratu Tommaso na przedstawienie nam Kalendarza Liturgicznego dobiegł końca. Postanawiamy zatem wysłuchać propozycji Czcigodnego Duchowieństwa zgromadzonego na tym Synodzie. Następnie dzięki radom Waszym przedstawimy ostateczną propozycję Kalendarza Liturgicznego Kościoła Rotryjskiego. 
Da mi Ojciec Święty czas do 23 grudnia/24 grudnia. Na pewno przygotuję odpowiedni plan.
Przychylamy się do prośby sługi naszego Biskupa de Medici y Zep i oczekiwać będziemy efektów jego pracy. Ufamy również, że Brat Tommaso postanowi przedstawić tu zgromadzonym swój zamysł Kalendarza Liturgicznego.
Ja też mam propozycję- kalendarz Kościoła Katolickiego sprzed reformy liturgii z uznaniowością dla każdego duchownego kiedy ma stworzyć uroczystość.
Czcigodni Bracia!

Wiele już czasu upłynęło odkąd uroczyście otworzyliśmy obrady Synodu Sieneńskiego. Dzięki zaangażowaniu Braci Naszych i Rycerzy Zakonów nam podległych wspólnymi siłami ustanowiliśmy podstawy obronności Państwa Kościelnego i Biskupa Rotrii w czasie, gdy Ojczyzna nasza będzie w potrzebie. 

Nadszedł jednak czas kiedy życie w państwie naszym zamarło, a słudzy nasi nie wywiązali się z powierzonych im zadań. Dlatego jeszcze raz pytamy Was Bracia czy jest pośród Was duchowny, który w oparciu o swą wiedzę i doświadczenie sporządzi projekt Kalendarza Liturgicznego. Jeśli zaś takowy naszą prośbę spełni będziemy pamiętać jego uczynek i w czasie odpowiednim uczynimy z niego pożytek. 
Wasza Świątobliwość, o ile się nie mylę, na obradach została przedstawiona tylko jedna propozycja kalendarza, mojego autorstwa, którą pozwolę sobie raz jeszcze zaprezentować:

6.01 - Objawienie Pańskie (Trzech Króli)
15.03 - Narodowe Święto Odrodzenia Rotrii
24.04 - Dzień Świętego Augustyna Patrona Rotrii (trzeba byłoby wydać również bullę o ustanowieniu Augustyna patronem Rotrii)
Triduum Paschalne (święto ruchome)
Wielkanoc (święto ruchome)
1.11 - Wszystkich Świętych
24.12 - Wigilia Bożego Narodzenia
25.12 - Boże Narodzenie
A ja nadal uważam, że stworzenie wiodącego Kalendarza Liturgicznego będzie bardzo obciążające, bo w większość świąt spędzamy w realnym świecie z rodziną i trudno będzie przygotowywać coś w Rotrii. Z projektu JE Orańskiego usunąłbym Wigilię BN i Triduum Paschalne. Dodałbym Zesłanie Ducha Świętego.
Wigilię może i tak, ale Triduum bym zostawił. Przedpołudnia i po części popołudnia większość z nas spędza wówczas w domu, więc rano można przygotować uroczystość. Natomiast kalendarz mógłby motywować, bo nie ma chyba innego sposobu, dzięki któremu można zachęcić do organizowania uroczystości.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11