Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Piazza San Marco
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: ef3b15476c77e992gen.png]
Piazza San Marco
Dźwięki dzwonów Bazyliki Świętego Marka oraz wieży zegarowej unoszą się ponad miastem. Panuje zgiełk. Spośród tłumu ludzi dostrzec można kupców, rzemieślników oraz przybyszy z dalekich krain- to codzienność na Placu Świętego Marka, kulturalnym oraz towarzyskim centrum życia Republiki Weneckiej.W tym jakże pięknym miejscu uświadczysz artystów z całego Polinu, którzy zachwyceni jego pięknem przybyli by uwiecznić je na swych dziełach.


[Obrazek: 45152581bb7cec9egen.jpg]

Plac Świętego Marka jest jedną z najstarszych części tego wspaniałego miasta. Jego historia wiąże się z czasami pierwszej bazyliki, która podczas zawieruchy wojennej została zniszczona. Plac, w początkach swego istnienia był znacznie mniejszy i przedzielony kanałem. Z jego powiększeniem wiążą się następująca historia:
gdy wojska Ivana von Lichtensteina wkroczyły do Wenecji, Wielmożny Ivan kazał zasypać kanał by na palcu pomieścili się wszyscy przedstawiciele patrycjatu pilnie strzeżeni przez zwycięską armię. Zrobił to, by skupieni w jednym miejscu i nie próbowali wzniecić buntu, a także oddali należy hołd zwycięscy.Wkrótce po tych wydarzeniach utwardzoną ziemię pokryto brukiem, a po kanale nie pozostał najmniejszy ślad. Dziś Plac Świętego Marka jest wizytówką i jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Wenecji.


[Obrazek: 581a29da3f27b6b7gen.jpg]