Państwo Kościelne Rotria

Pełna wersja: Akt przysposobienia do rodu Oranje-Nassau
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[Obrazek: 2rwRM.png]

I zwróci serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, abym, gdy przyjdę, nie obłożył ziemi klątwą.
(Ml 3,24)

[Obrazek: rc123_oddzielnik2.png]

Niechaj wszem i wobec będzie wiadome, iż mając na względzie dobro królewskiego i patriarszego rodu Oranje-Nassau, zatroskani o jego byt, mając na uwadze rodową spuściznę, która potrzebuje większej ilości rąk, by zachować swą świetność i glorię, postanawiamy w dniu dzisiejszym dokonać wzniosłego aktu przysposobienia. Pierwszego usynawiamy Czcigodnego Jacka Ostrogskiego-Radziwiłła, który począwszy od dnia dzisiejszego zwać się będzie Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau, jednocześnie nadajemy mu w wieczyste użytkowanie hrabstwo Westerlo w Księstwie Antwerpii. Drugim naszym synem czynimy Czcigodnego Christiana von Klucka, który od dziś przybiera imię Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau, jemu to nadajemy w wieczne posiadanie hrabstwo Kontich w Księstwie Antwerpii. Obaj nasi Prześwietni Synowie tytułować się będą od tej chwili począwszy tytułami: książę Niderlandów, Oranii, Nassau, Antwerpii i Mediolanu, książę Orański.


Dokument ten wiadomym czynimy, dla Nas i dla przyszłych pokoleń upubliczniamy na wieczną pamiątkę tegoż dnia wspaniałego i pamiętnego XVII, miesiąca VI, Anno Domini MMXVII.(-) Willem Johannes van Oranje-Nassau
Gratuluję, choć Pana Klucka nie było dane mi poznać.
Był chyba na Szczycie Vaarlandu i Orientyki.
(17.06.2017, 11:52:28)Maurycy Orański napisał(a): [ -> ]Był chyba na Szczycie Vaarlandu i Orientyki.

Wam za to Bracie gratuluję tej godności, zasłużyliście na nią.
Ja tam tak nie uważam. Blush
Gratuluję serdecznie mojemu wnukowi i wielce się cieszę z nowych prawnucząt Smile Witamy w rodzie van Oranje-Nassau.
(17.06.2017, 14:02:40)Albert Orański napisał(a): [ -> ]Gratuluję serdecznie mojemu wnukowi i wielce się cieszę z nowych prawnucząt Smile Witamy w rodzie van Oranje-Nassau.

Dziękuje. Smile
Dziękuję Ojcu za ten zaszczyt i dziękuję za wszystkie otrzymane gratulacje. Na chwałę rodu Oranje-Nassau!

Na szczycie nie byłem, można mnie natomiast kojarzyć z kilku zaproszeń na ceremonie. Byłem MSZ Królestwa Dreamlandu od października 2016 r. do 1 maja 2017 r.
Miło cię poznać bracie.
Ja również gratuluję Waszej Świątobliwości powiększenia rodu o tak zacnych synów, a samy Książętom przystąpienia do znamienitego Rodu Orańskich.
Stron: 1 2