Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powstanie Jsomenji
Brick 
[Obrazek: 29d247cf1d742.png]

Proklamowanie Jsomenji

20 października na dawnych ziemiach Surmenii doszło do połączenia sił oddziałów złożonych z batalionów chłopskich z terenów dawnej Menii. Zawiązano organizację Ruch 20 Października, który obalił militarnych baronów, którzy skorzystali z prawie rocznego nieładu państwa i utworzyli państewka, które traktowali jak własne farmy, gdzie lekceważono prawa ludności, za nic miano dobro wspólne i przyszłość rodzin. 21 października w Kaharonei powstało zrzeszenie zbuntowanych mieszczan, którzy utworzyli Ligę Niepodległości - zbrojne oddziały. Na wschodzie uformowały się Wyzwoleńcze Oddziały Żołnierzy Wolności. 23 października o godzinie 20 opanowano cały teren upadłej Demokracji Surmeńskiej poza Ciprofloksją. Stworzono rząd koalicyjny Narodowy Zjednoczony  Rząd Jsomenji. Nowe państwo nie ma zamiaru być spadkobiercą dawnego państwa, któremu należy się szacunek i pamięć, ale chce utrzymania i kultywowania kultury narodowej opartej na hybrydzie tradycji Hellenów i Słowian Południowych. Forum państwa, jak też strona powstaną się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. 

Na czele Narodowego Zjednoczonego Rządu Jsomenji stanął Astridis Kanellopulos - lider Ligi Niepodległości, funkcję ministra obrony i naczelnego komendanta Wyzwoleńczych Oddziałów Żołnierzy Wolności pełni Zorko Trapulos, a moja skromna osoba pełni funkcję Ministra Spraw Zagranicznych. 

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu ze mną. Na razie działamy po przez jeden z komunikatorów, a jeżeli ktoś wraz z nami chce działać to zapraszamy. Ja sam cieszę się, że mogłem odwiedzić sąsiednią Rotrię. Pozdrawiam Smile 
Charilaos Poppelineos
Naczelnik Państwa Jsomenjskiego
Przewodniczący Pierwszego Zgromadzenia Narodowego
Sekretarz Stanu Państwa Jsomenjskiego
Odpowiedz

Ilu Jsomenji ma obywateli? Prawdziwych, nie ewentualnych klonów.
Odpowiedz

(24.10.2017, 18:54:06)Paolo Carlo de Medici y Zep napisał(a): Ilu Jsomenji ma obywateli? Prawdziwych, nie ewentualnych klonów.

3 jak na razie sprawdzonych i prawdziwych, Wasza Eminencjo Wink
Charilaos Poppelineos
Odpowiedz

To dobrze, życzę powodzenia. Klimat na pewno ciekawy. Mogę prosić link do forum? PS Nazwa tylko taka trudna do napisania.
Odpowiedz

Przepraszam bardzo, ale muszę się wtrącić.
Surmenia upadła w lutym, a większość jej ziem została definitywnie zatopiona. Jsomenja mogła więc przejąć ewentualnie tylko niewielką część byłej Surmenii, która znajduje się na kontynencie (Siczyn i okolice), a nie ziemie na półwyspie, który uległ przecież zatopieniu. W związku z tymże faktem Kaharonea nie może istnieć, bowiem leży na półwyspie - a go zatopiono. Jeśli się coś chce kontynuować, to wypadałoby choć trochę znać sytuację tego czegoś - w tym przypadku ziem posurmeńskich....
[Obrazek: kik-2016-11-ori03pol1.png]
Część położona na półwyspie i wyspach, a także na przynajmniej fragmencie ziemi kontynentalnej (bo przecież nie da się zatopić dokładnie wysep i półwyspu) nie istnieje! Nie istnieje także Siczyn! Ziemie surmeńskie to obecnie tylko duża wyspa na zachodzie, na której nie ma żadnego większego miasta, i fragment części wschodniej bez Siczyna. I ewentualnie Kukria.
Tutaj dokładniejsza, orientacyjna mapka którą wysyłałem tuż po zakończeniu żywota Surmenii do JE Daniela von Witta:
[Obrazek: K15JrHG.png]
Mapka jeszcze Surmenii:
[Obrazek: mapa-surmenii.jpg]
Ponadto z tego co wiem na Kongresie Orientyki w Trizondalu trwa debata nad ziemiami posurmenskimi.
Niemniej życzę powodzenia.

Serdecznie pozdrawiam,
Orjon von Thorn-Surma
administrator forum Państwa Kościelnego Rotria
dane kontaktowe w sprawie administracji forum
e-mail: kacskrz@gmail.com
GG: 52656478
bądź PW
Odpowiedz

Czy nasz delegat w tym uczestniczy?
Odpowiedz

Tak, delegatem Rotrii na Kongres jest JE Wilhelm Orański.
Orjon von Thorn-Surma
bądź PW
Odpowiedz

Czy to państwo zamieszkują dawni obywatele Surmenii?
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
Odpowiedz

(26.10.2017, 10:22:50)Wilhelm Orański napisał(a): Czy to państwo zamieszkują dawni obywatele Surmenii?

Tak. Jedna osoba. Apelujemy o niezatapianie tych terenów. Szkoda niszczyć ziemie i tworzyć w ich miejsce dziury ozonowej.
Charilaos Poppelineos
Odpowiedz

Tylko że de facto stało się to już w lutym, a nawet przez kilkanascie dni widniała o tym informacja na stronie głównej Surmenii... Więc to byłoby jedynie potwierdzenie stanu faktycznego. Trochę się spozniliscie z tym.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Orjon von Thorn-Surma
bądź PW
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019