Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: Fernando d'Este y CórdobaPosiedzenie Kapituły Katedralnej
[Obrazek: 0ca95637415ce6a8gen.jpg]

W komnacie audiecyjnej na zamku Buonconsiglio przygotowano loże obitą czarnym atłasem,  w której zasiąść mają czcigodni klerycy wezwani na obrady Kapituły Katedralnej. Gdy Jego Eminencja Arcybiksup Trydentu zjawił się na sali, duchowni zajeli należne im miejsca. Arcybiskup zasiadł na gotyckim tronie, a towarzyszący mu kanonik podał mowę.

Cytat:
[Obrazek: 3a13c5c36c411e79gen.png]
Witam Was serdecznie na zamku Buonconsiglio, gdzie wspólnie zebraliśmy się by radzić o kwestiach palących dla Archidiecezji Trydenckiej. Po długich przemyśleniach doszliśmy do rozwiązania, którym to chciałbym się z Wami podzielić. W obecnej sytuacji Archidiecezja Trydencka jest w dość słabej kontycji finannsowej. Właściwe środki,którymi dysponuje są wystarzczjące do uregulowanie podatków i zakup nielicznych wsi. Takowy stan rzeczy nie pozwala na rozwój gospodarczy Trydentu, a także uniemożliwia wspieranie przez kościół innych zacnych chrześcijańskich przedsięwzięć. Marnie też wygląda kondycja kościółów parafialnych zlokalizowanych we Floencji, Modenie oraz Mediolanie. Dlatego mając na względzie te ważne dla nas kwestie postanowiłem ogłosić odpust w podległych mi parafiach. W ramach odpustu wyznaczeni przez moją osobę duchowni mogliby wędrować  po wskazanych parafiach, gdzie za zorganizowanie uroczystości w kościele patafialnym priosić będą mogli Pana danych ziem o jałumużnę. Tak zebrane środki zostaną zapisane, a następnie przekazane do szkatuły Archidiecezji Trydenckiej oraz Towarzystwa Jezusowego. W ten oto sposób archidiecezja uzyska środki finansowe, a w kościołach lokalnych raz na jakiś czas coś będzie się działo. Radźcie zatem Bracia mądrze, gdyż liczę na wasze opinie.

(-) Ferdinandus Toletanus Estenses et Corduba
/-/ Don Fernando Álvarez d'Este y Córdoba SJ
Biskup Świętego Kościoła Rotryjskiego
Książę Modeny, Hrabia Reggio Emilia, Pan Frascati
Odpowiedz

Cytat:Czcigodny Eminencjo,
jakże to wspaniała myśl ! Zgłaszam swoją aprobatę do owego pomysłu. W ramach potrzeby potwierdzam pełną gotowość do nadanego mi zadania.
Z poważaniem,
M.A. Sartoneskorsi
prof. dr net. prezbiter Mateusz Adam Sartoneskorsi SJ
dziekan WNŚ UB oraz WNŚ KAN

[Obrazek: 234f3b66f5fce299gen.png]    [Obrazek: 2x3NF.png]
Odpowiedz

Dziękuję Bratu za aprobatę, a także czekam na opinie pozostałych Braci zwołanych na obrady.
/-/ Don Fernando Álvarez d'Este y Córdoba SJ
Biskup Świętego Kościoła Rotryjskiego
Książę Modeny, Hrabia Reggio Emilia, Pan Frascati
Odpowiedz

Cytat:
[Obrazek: cKv3bAt.png]

Eminencjo,

Propozycja zbierania ofiar na rozwój Archidiecezji wydaje się być świetna i warto urzeczywistnić plany Waszej Eminencji. Jestem przekonany, że wierni naszej wspólnoty powinno przyczyniać się do jej wzrostu również pomagając finansowo.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski, prof. UR

Szlachetny Pan, Pierwszy Minister Signorii Rotryjskiej, Prorektor Uniwersytetu Rotryjskiego, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Rotryjskiego, Dziekan Wydziału Prawa UR, kawaler Orderu Odrodzenia Księstwa Sieny, doktor. net prawa

Odpowiedz

Cytat:Wasza Eminencjo,

pomysł jak najbardziej słuszny i z chęcią pomogę w jego realizacji. Wierni zapewne nie pożałują jałmużny, gdy w kościołach parafialnych zastaną pięknie zorganizowane uroczystości.
/-/Don Filippo Michael de Medici SJ,
Książę Palestriny
[Obrazek: 2ryzP.png]

Odpowiedz

Cytat:
[Obrazek: 2wvaw.png]

Wasza Eminencjo,
Drodzy Bracia!

Jest mi niezmiernie miło, że zostałem wezwany na obrady Kapituły Archikatedralnej. Nieomal zapomniałem, że poprzedni Arcybiskup Trydentu mianował mnie kanonikiem jeszcze wtedy, gdy nie byłem biskupem. Każdemu pasterzowi zależy na rozwoju swojej owczarni. Archidiecezja Trydentu jako największa rotryjska jednostka administracyjna Kościoła na terytorium Państwa Kościelnego powinna być jego prawdziwą perłą. Rozumiem też, że Archidiecezja Trydencka znajduje się w niedobrej kondycji finansowej (tak samo niestety Diecezja Wenecka, której jestem biskupem). Pomysł organizacji odpustów jest znakomity, chciałbym zaznaczyć, że w Sienie również znajduje się bazylika, należąca do Archidiecezji Trydenckiej. Chętnie ugoszczę w niej kapłana wyznaczonego przez Waszą Eminencję.

[Obrazek: 2wCEE.png]

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2018 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2018 Styl © iAndrew 2016-2018 Edit © Axwell 2017-2018