Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
La Lepre di Siena
#1
Cytat:[Obrazek: 2xeWv.jpg]

La Lepre di Siena
Sieneński Królik jest oficjalnym publikatorem Księstwa. To właśnie tutaj znajdują się ogłoszenia Dworu Książęcego oraz inne najważniejsze informacje z domeny. W tym miejscu poddani i goście mogą również składać wszelkie zapytania oraz propozycje.
Odpowiedz

#2Jego Książęca Mość odwiedził dzisiaj folwark Pawłowice. Spotkał się z mieszkańcami, którzy opowiedzieli mu jak wspaniale żyje im się w bajkowym raju. Szczęśliwe młode małżeństwo podarowało księdzu kardynałowi swój portret, który w pełni oddaje atmosferę Pawłowic. Jego Książęca Mość był wzruszony, że poddani wiodą tak szczęśliwe życie. Wraz z nimi najadł się, napił i postanowił pozostać w Pawłowicach na noc.
Odpowiedz

#3
Cytat:Dwór Książęcy przypomina lennikom o obowiązku zapłaty podatku!
Odpowiedz

#4
Cytat:Jesień w Księstwie Sieny to czas wzmożonego wysiłku chłopów oraz okres powstawania przepięknych kopców na polach, w których to ukrywać mogą się zarówno poszukiwani przez organy ścigania, jak i odpoczywający po suto zakrapianej uroczystości czy figlujące pary.


[Obrazek: 2y42L.jpg]

Sieneńscy pasterze zaganiający swoją trzódkę śpiewają często przepiękną piosenkę. Nauczył ich sam Książę po jednym z nabożeństw. Należy ona do bialeńskiego nurtu liturgicznego.


Odpowiedz

#5
Cytat:[Obrazek: 2xeWv.jpg]

La Lepre di Siena
Jego Książęca Mość Michelangelo arcybiskup Piccolomini przyjechał dziś wraz ze swoim synem Tadeuszem do miasta Siena czarnym automobilem. Powitała go wiwatująca uroczyście liczna grupa mieszkańców, których serdecznie pobłogosławił. Wraz ze służbą oraz ekipą remontową w najbliższych dniach zamierza przywrócić Palazzo Publico do dawnego blasku. Jego Książęca Mość od razu zasiadł do biurka w swoim gabinecie, chwycił pióro w rękę i począł zastanawiać się nad nową ustawą zasadniczą Księstwa. Wszystkim mieszkańcom zaprezentował zaś nowy herb Księstwa. Zawisł on bowiem na masztach w miastach, miasteczkach oraz wsiach. Od teraz w Sienie rządzą Piccolomini. Vivat Siena! Vivat Patriarcha! Vivat Piccolomini!

[Obrazek: 34764_KEYFRAMES_00_00_31_00.jpg]

[Obrazek: 2VpiA.png]
Odpowiedz

#6
Cytat:[Obrazek: 2xeWv.jpg]

La Lepre di Siena
Punktualnie o godz. 12.00, zgodnie z zarządzeniem Regenta Stolicy Apostolskiej JE biskupa Pia Marii Facibeniego, w całym Księstwie Sieny rozbrzmiały dzwony. Ich smutne bicie upamiętnić miało ofiary pożaru w Apostolskim Mieście Rotria, zwłaszcza JE Alberta kardynała Orańskiego. Wszystkie flagi w Księstwie opuszczono do połowy. Smutni mieszkańcy solidaryzują się z Mediolańczykami i przesyłają im wyrazy współczucia.Odpowiedz

#7
Cytat:[Obrazek: 2xeWv.jpg]

La Lepre di Siena
Punktualnie o godz. 15:00 Jego Eminencja Michelangelo książę kardynał Piccolomini SJ odprawił w Sienie ostatnią Mszę Świętą przed wyjazdem na konklawe. Po wyjściu z katedry lud wiernych wiwatował na jego cześć, skandował i życzył zostania następnym Patriarchą. Następnie rozpętała się przerażająca burza, w trakcie której śpiewano suplikacje. Kardynał Piccolomini zaś automobilem odjechał w stronę Apostolskiego Miasta.[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

#8
Cytat:[Obrazek: 2xeWv.jpg]

La Lepre di Siena
Dziś, wzorując się na Jego Świątobliwości Janie I, Jego Eminencja Michelangelo książę kardynał Piccolomini SJ postanowił udać się do ludu pracującego. Na spotkanie z mieszkańcami Sieny przybył piękną dorożką. Następnie zasiadł na tronie, przyjmował wyrazy szacunku i oddania wiernych oraz słuchał ich problemów.
[Obrazek: z20847392Q,Karoca-w-pelni.jpg]

[Obrazek: m1iomzprjc621.jpg]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Taddeo Piccolomini
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019