Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I posiedzenie Stanów Generalnych
[Obrazek: 207px-Coat_of_arms_of_the_Staten_Generaal.svg.png]

Uroczyste rozpoczęcie
I posiedzenia Stanów Generalnych

Tuż przed południem długi orszak Jego Wielkoksiążęcej Mości wyruszył z Pałacu Sforzów na Salę Obrad Stanów Generalnych , gdzie wkrótce rozpocznie się uroczyste historyczne I posiedzenie, które osobiście otworzy Wielki Książę.
Wierny lud licznie wyszedł na ulice, by podziwiać tę piękną uroczystość. Karocę Jego Majestatu wyprzedzały oddziały wojskowe, które czuwały nad bezpieczeństwem i dodawały majestatu. Żołnierze, ubrani w charakterystyczne stroje, grali na trąbkach i bębnach.

[Obrazek: EDI_CITY_HH_694_1913.jpg]

Z okien ludzie wykrzykiwali wiwaty i pozdrawiali zarówno Jego Wielkoksiążęcą Mość, jak i deputowanych do Stanów Generalnych. Złota karoca zaprzężona była w dwanaście koni, na drzwiczkach widniał herb osobisty Wilhelma II. Na każdym z rogów widniała latarnia, cały zaś pojazd wieńczyła duża, złota korona z diamentami, umieszczona na dachu.
Gdy Jego Wielkoksiążęca Mość zbliżał się do budynku, w którym będą obradować Stany Generalne, chór zaczął śpiewać hymn Oranii. Chwilę później karoca przybyła pod budynek, a jeden z usługujących otworzył drzwiczki i wysunął schodki. Wilhelm II wyszedł przy okrzykach radości i wesela. Pokłonił się pocztowi sztandarowemu, który stał po lewej stronie wejścia i wszedł do środka.
Widząc, że Jego Majestat zbliża się do środka, strażnik krzyknął w kierunku deputowanych: "Der Groothertog!", na co wszyscy zebrani powstali.

[Obrazek: 2xaHX.png]

Wielki Książę z prawego skrzydła sali, gdzie znajdowało się wejście, kierował się w powolnym pochodzie do tronu, gdzie wygłasza swoje przemówienie, w którym zawarty został plan rządu.
prof. dr net. prezbiter Mateusz Adam Sartoneskorsi SJ
dziekan WNŚ UB oraz WNŚ KAN

[Obrazek: 234f3b66f5fce299gen.png]    [Obrazek: 2x3NF.png]
Odpowiedz

Cytat:
[Obrazek: 2x7it.png]

Moi Konsulowie, Deputowani Stanów Generalnych
.

Priorytetem mojej Rady będzie przeprowadzenie dwóch dużych reform, które usprawnią działania zarówno władzy, jak i obywateli. Mowa o reformie wojskowej i gospodarczej. Choć jesteśmy jedynie, a raczej aż rotryjskim lennem, mamy duże priorytety.
Reforma wojskowa będzie przebiegać na wzór najsprawniej działających systemów mikronacyjnych. Przede wszystkim moja Rada zajmie się aktualizacją opisu jednostek. Obecne są już przestarzałe i niepasujące do systemu rotryjskiego. Zmienią się również mundury przezeń noszone na takie, by prezentowały kulturę zarówno niderlandzką jak i rotryjską. Wielkie Księstwo Oranii jest jednym z najbardziej, o ile nie najlepiej rozwiniętym księstwem lennym pod względem militariów. Moja Rada skupi się w tej kadencji na rozwoju orańskiej marynarki, byśmy stali się mocarstwem nie tylko na lądzie, ale i na morzu i mogli stawiać czoła wrogom, którym przyjdzie do głowy nieudolny pomysł stawienia czoła orańskiej potędze! Rada Konsularna, by zapewnić pełną i skuteczną obronę naszego Wielkiego Księstwa, ma w planach stworzenie planu mobilizacji żołnierzy w kluczowych punktach, gdy nadejdzie taka potrzeba i rozkaz. Moja Rada, by zachęcić obywateli Oranii do wiernej służby naszemu majestatowi i majestatom naszych następców, stworzy sprawny mechanizm rekrutacyjny, by każdy poczuwał się do odpowiedzialności chronienia swych ziem i ziem swych braci. Rada Konsularna, po wcześniejszym uzyskaniu aprobaty Jego Świątobliwości, planuje także nawiązać współpracę z innymi lennami lub mikronacjami mikroświata, by, gdy zajdzie taka potrzeba, mogli wspomóc swych orańskich sojuszników w walce i skutecznie odstraszyć wroga. To z nimi będziemy prowadzić ćwiczenia i udoskonalać nasze jednostki.
Reforma gospodarcza również jest naszym obowiązkiem, by Wielkie Księstwo Oranii stało się miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym i zachęcającym dla nowych mieszkańców Państwa Kościelnego. Moja Rada będzie dbać o rozwój domeny wielkoksiążęcej  aby utrzymać pozycję najpotężniejszego księstwa w Rotrii i mieć z czego utrzymać odpowiednio dużą armię. Tu pierwsze co należy, to rozwinąć miasteczka aby kupowanie kolejnych wsi stało się bardzej opłacalne. Sprawą perestiżu jest także posiadanie ośrodka kultury. Potęga państwa to także jego mieszkańcy. Moja Rada jest myśli, iż należałoby wspomóc mieszkańców przez dotacje pieniężne, by żyli w dobrobycie, rozwijali swe posiadłości, armię i ziemie Wielkiego Księstwa.
Niechaj plan ten się ziści.
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau

[Obrazek: 2TotF.png]
Odpowiedz

Szanowni Deputowani,
zanim przejdziemy do spraw gospodarczych i wojskowych, chciałbym żebyśmy zajęli się stroną graficzną, by wszystko opatrzone było odpowiednimi logami. Proponuję więc następującą ustawę. Jeśli coś, zdaniem Szanownych, trzeba poprawić, dodać lub są inne instytucje, którym winniśmy przyznać logo, czekam na Wasze propozycje.

Cytat:

USTAWA STANÓW GENERALNYCH
O WZORACH GRAFICZNYCH NIEKTÓRYCH INSTYTUCJI I SIŁ ZBROJNYCH
z dnia ... 2017 r.

Wij, Staten-Generaal, ze kwamen naar Milaan
besluit vast te stellen de volgende verordening:

§ 1. 1. Określa się wzory logo następujących instytucji:
a. Rada Konsularna;
b. Stany Generalne.
2. Wzory logo, o których mowa w ust. 1, określa załącznik nr 1 do ustawy.

§ 2. 1. Określa się wzory logo następujących rodzajów sił zbrojnych:
a. Wojska Lądowe;
b. Marynarka Wojenna.
2. Wzory logo, o których mowa w ust. 1, określa załącznik nr 2 do ustawy.

§ 3.
Ustawa wchodzi w życie w momencie podpisania przez Wielkiego Księcia i ogłoszenia w dzienniku praw.

Zijne Majesteit
...

Cytat:ZAŁĄCZNIKI

Załącznik nr 1
a. Rada Konsularna

[Obrazek: 2xLmM.png]

b. Stany Generalne

Załącznik nr 2
a. Wojska Lądowe

[Obrazek: 2xLmL.png]

b. Marynarka Wojenna
[Obrazek: 2xLmK.png]

Odpowiedz

Może warto dodać jakieś dodatki do herbów dla członków Rady Konsularnej?
Z ciekawości: co za ordery okalają herby z załącznika 1?
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau, Antwerpii i Mediolanu
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Oczywiście ustawę poprę w obecnym kształcie. Co do pytania Maurycego, masz na myśli jakiś charakterystyczny element do herbu dla każdego Konsula? Bardziej personalny(w zależności od osoby piastującej urząd) czy resortu jak np. monety u Konsula Gospodarczego, a miecz u Wojskowego? Co konkretnie masz na myśli?
Jego Książęca Wysokość
Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii, Nassau, Antwerpii i Mediolanu, hrabia Kontich
ambasador Królestwa Dreamlandu
Odpowiedz

Konsul- pierwsze moje skojarzenie to rózgi liktorskie, dla konsula złote a dla prokonsuluów srebrne. Pojawia się pytanie czym je zastąpić na logach sił zbrojnych. W marynarce proponuję armatą, a siłach lądowych muszkietem. Dałobu się to zrobić, Ojcze? Alternatywą są też laski takie jak w logo Rady w odpowiednich kolorach.
Jego Książęca Wysokość
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Szczerze wolałbym uniknąć dodatkowych zaczerpnięć z kultury rzymskiej. I tak jest ich u nas sporo. Wysiliłbym się na coś bardziej oryginalnego. Już laski lepsze. Może jednak w ostateczności coś bardziej związanego z kulturą chrześcijańską bądź niderlandzką dla odmiany. Inaczej, najchętniej w ogóle unikałbym zapożyczeń, ale że brak mi kreatywności, a nie lubię samemu gadać nie będąc w stanie spełnić tego co sam mówię to przymykam na to oko.
Jego Książęca Wysokość
Odpowiedz

W takim razie ja mam taką propozycję:
1. Prokonsul ds. Wojny:
[Obrazek: 2xN8Z.png]

2. Prokonsul ds. Gospodarki:
[Obrazek: 2xN91.png]

Natomiast Konsul będzie posługiwał się logo Rady Konsularnej.

Odpowiedz

Pomysł fantastyczny. Zamiast rozwiązań typowo zaczerpniętych z państw, motyw mitologiczny jakim jest Róg Obfitości. Wybornie. Podobają mi się obecne grafiki dla Prokonsulów.
Jego Książęca Wysokość
Odpowiedz

Również jestem za.
Jego Książęca Wysokość
hrabia Westerlo
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019