Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informator bialeński
#1
Szanowni Rotryjczycy!

W niniejszym wątku będą publikowane najważniejsze wydarzenia z Bialenii oraz oficjalne komunikaty skierowane do władz Państwa Kościelnego oraz pozostałych mieszkańców Rotrii.
Prezydent Republiki Bialeńskiej
Antoni Kacper Burbon-Conti 
Odpowiedz

#2
Cytat:
[Obrazek: ?url=spolecznosc.bialenia.org.pl%2Fgalle..._33_49.png]

INFORMATOR BIALEŃSKI NR 1
z dnia 17 listopada 2017 roku

1. Wybory prezydenckie

W dniach 14-16 listopada odbyły się wybory na urząd Prezydenta Republiki Bialeńskiej. Dotychczasowy Prezydent Ametyst Faradobus nie startował na trzecią kadencję w wyborach, ponieważ dotknęła Go okropna choroba, zwana realiozą. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło 16 listopada i na urząd Prezydenta Republiki Bialeńskiej został wybrany Tadeusz Krasnodębski - Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego, Poseł Zgromadzenia Ludowego, a dawniej również Prezydent Bialenii. Niedługo po ogłoszeniu wyników Prezydent-elekt został zaprzysiężony w obecności Zgromadzenia Ludowego, jednak oficjalne uroczystości inauguracyjne odbędą się w niedzielę, 19 listopada.

2. Rocznica powstania Republiki Bialeńskiej

15 listopada przypadła 4. rocznica powstania Republiki Bialeńskiej. Władze Bialenii podjęły decyzję o przesunięciu oficjalnych uroczystości właśnie na 19 listopada i połączenie tychże uroczystości z oficjalną inauguracją Prezydenta. W związku z tak wielkim świętem jak powstanie Republiki Bialeńskiej obecny Prezydent Tadeusz Krasnodębski zaplanował wystawę prac pt. "Bialenia dawniej i dziś".
W imieniu Prezydenta, władz oraz wszystkich Bialeńczyków zapraszam Władze Rotryjskie jak i wszystkich Rotryjczyków na Uroczystości, które odbędą się w Bialenii 19 listopada br. o około godziny 21.

3. Zmiany we władzach bialeńskich

W związku z objęciem przez nową osobę posady Prezydenta doszło do zmian w Gabinecie Prezydenta - od teraz funkcję Wiceprezydenta pełni Antoni Kacper Burbon-Conti, a kompetencje Ministerstwa Spraw Zagranicznych objął sam Prezydent Tadeusz Krasnodębski.

4. Plany gospodarcze Bialenii

Republika Bialeńska podjęła decyzję o licznych zmianach gospodarczych, aby polepszyć stan i funkcjonalność gospodarki. Doszło już do denominacji bialena, a przed Bialeńczykami jeszcze rozwój przedsiębiorstw, stałe zatrudnienie i koncepcja podjęcia rozmów z przedstawicielami obcych państw dotycząca wymiany walut oraz giełdy papierów wartościowych. 

[Obrazek: ?url=pics.tinypic.pl%2Fi%2F00947%2Fkpcllilag8bn.jpg]
WICEPREZYDENT I AMBASADOR 
REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
ANTONI KACPER BURBON-CONTI
Odpowiedz

#3
Ekscelencjo, proszę przyjąć i przekazać na ręce Prezydenta serdeczne gratulacje z okazji objęcia tak istotnej funkcji. Rotria raduje się podwójnie wiedząc, iż kolejnym Prezydentem został rotryjski duchowny, zaś Wiceprezydentem bialeński ambasador w Patrymonium św. Pawła. W imieniu Jego Świątobliwości życzę wielu znaczących sukcesów nowej administracji.

/-/ Wilhelm J. Orański-Nassau
Sekretarz Stanu
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
Odpowiedz

#4
Cytat:
W imieniu Prezydenta Tadeusza Krasnodębskiego dziękuję za te słowa. Pragnę również przekazać, że Bialenia liczy na bliską współpracę, mimo wystąpienia naszego Prezydenta ze stanu kapłańskiego. W przypadku chęci porozumienia z władzami bialeńskimi służę pomocą.


Z wyrazami szacunku,
Prezydent Republiki Bialeńskiej
Antoni Kacper Burbon-Conti 
Odpowiedz

#5
Cytat:Wasza Świątobliwość,
Szanowni Rotryjczycy,

nadszedł czas mojego pożegnania się z placówką. W dniu dzisiejszym złożyłem rezygnację z pełnionej funkcji Ambasadora Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria w związku z objęciem funkcji Prezydenta Republiki Bialeńskiej. Kończąc swą misję, pragnę wyrazić nadzieję, iż stosunki między naszymi krajami dalej będą się doskonale rozwijać, a przyjaźń rotrysjko-bialeńska będzie trwać nadal.

Dziękuję Wam za ciepłe przyjęcie w Waszym kraju oraz wyrażam nadzieję, iż moi następcy będą godnie mnie zastępować. 

Z wyrazami szacunku,
Prezydent Republiki Bialeńskiej
Antoni Kacper Burbon-Conti 
Odpowiedz

#6
Szanowni Państwo,

Chciałbym serdecznie przywitać się ze wszystkimi Rotryjczykami, ucałować Jego Świątobliwość i zjeść kremówkę. Oficjalnie zostałem ambasadorem Republiki Bialeńskiej przy Stolicy Apostolskiej.
To zaszczyt będzie dla mnie pełnić tę funkcję przy boku Patriarchy. W ten sposób poznam zwyczaje i zasady panujące w Państwie Kościelnym.
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości

Odpowiedz

#7
To dobrze, bo mamy do JE ambasadora wiele pytań, uzbierało się ich około setki.
Odpowiedz

#8
Na oficjalne będę oczekiwać w kancelarii.
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości

Odpowiedz

#9
Gratuluję i serdecznie witam Ekscelencję w Patrymonium św. Pawła Wink
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019