Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inkwizycja w Wspólnocie Korony Ebruzów
Cytat:Wasza Świątobliwość Patriarcho,
Wasza Ekscelencjo Regencie,

W Królestwie Dreamlandu po raz kolejny zaczynają szerzyć się idee, które na celu mają zaślepienie ludzi w nim zamieszkujących. Walka o rząd dusz trwa! Oto erbeizm, straszliwa religia, zaczyna przejmować serca kolejnych Dreamlandczyków. Przeto dla ich obrony przed wiecznym potępieniem katolicy zebrani w furlandzkim mieście Habsburgu po długich naradach postanowili powołać do życia Inkwizycję w Wspólnocie Korony Ebruzów. Z ich też namaszczenia chciałbym prosić o Ciebie, Patriarcho i zastępujący Cię Regencie, o błogosławieństwo dla tej inicjatywy, która do wzrostu chwały Kościoła Chrystusowego na ziemi ma się przyczyniać.

(-) Tomasz von Habsburg
Odpowiedz

Ja stoję na czele Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji, czym mogę służyć?
Odpowiedz

(31.12.2017, 14:48:42)Paolo Carlo de Medici y Zep napisał(a): Ja stoję na czele Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji, czym mogę służyć?

Ekscelencjo,
nie chcemy przywłaszczać sobie funkcji instytucji przez Ekscelencję wspomnianej, acz założyć organizację odrębną z funkcjami innymi - nawracaniem oraz pielęgnowaniem wiary. Prosimy więc o pozwolenie na używanie nazwy zbliżonej, ale innej - Inkwizycja w Wspólnocie Korony Ebruzów.

(-) Tomasz von Habsburg
Odpowiedz

Na razie nie mnie podejmować decyzję w tej kwestii.
Odpowiedz

Chciałbym zawczasu zapewnić, że w razie potrzeby jesteśmy gotowi zmienić nazwę. Smile

(-) Tomasz von Habsburg
Odpowiedz

Laudetur Iesus Christus,
Ekscelencjo von Habsburg,
proszę najsamprzód przekazać moje najszczersze wyrazy estymy dla Jej Królewskiej Mości Karoliny. Nie miałem prędzej okazji pogratulować objęcia tronu, a wiem, że tak zaszczytna osoba w Koronie Dreamlandu oznacza tylko urodzaj tejże krainy.
Co do Inkwizycji - inicjatywa pobożna, inicjatywa słuszna. W sercu popieram i akceptuję. Jednakże musi ona przyjąć inną nazwę i formę działania - herezja herezją, tępiona zawsze była. Ale najprzód trzeba ich nawrócić na prawdziwą wiarę - jeśli odrzucą, wówczas pełnić egzekucję. A i nazwa Inkwizycji przynależna jest Jednej Świętej Kongregacji. A więc nad tym trzeba się zastanowić.
Postanowiłem też, że osobiście przyjrzę się idei Inkwizycji Dreamlandzkiej i sam przybędę do Dreamlandu aby czuwać i pasterzować nad wspólnotą Kościoła w kraju Erbuzów.

Na Nowy Rok pragnę pobłogosławić +.
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Wysokość Trup,
prof. net. Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep
w historii: Patriarcha Leon III, król Skarlandu, Rotrii, Niderlandów, Estelli, 
Wielki Książę Toskanii, książę Surmenii, RONu, margrabia Bialenii.
Obecnie: truchło w grobowej tumbie.

Czasem lepiej dopełnić aktu wiecznej śmierci, niż wiecznie umierać.

[Obrazek: 2s4JK.png]

Odpowiedz

(31.12.2017, 21:04:34)Carlo Lorenzo de Medici y Zep napisał(a): [...] proszę najsamprzód przekazać moje najszczersze wyrazy estymy dla Jej Królewskiej Mości Karoliny. Nie miałem prędzej okazji pogratulować objęcia tronu, a wiem, że tak zaszczytna osoba w Koronie Dreamlandu oznacza tylko urodzaj tejże krainy.

Z pewnością przekażę. Dziękuję bardzo Ekscelencji za tak pochlebcze słowa.

Cytat:Co do Inkwizycji - inicjatywa pobożna, inicjatywa słuszna. W sercu popieram i akceptuję. Jednakże musi ona przyjąć inną nazwę i formę działania - herezja herezją, tępiona zawsze była. Ale najprzód trzeba ich nawrócić na prawdziwą wiarę - jeśli odrzucą, wówczas pełnić egzekucję. A i nazwa Inkwizycji przynależna jest Jednej Świętej Kongregacji. A więc nad tym trzeba się zastanowić.

Oczywiście. Wzmianka o herezji została uczyniona, by można było działać w przypadku ewentualnego się jej pojawienia.

Cytat:Postanowiłem też, że osobiście przyjrzę się idei Inkwizycji Dreamlandzkiej i sam przybędę do Dreamlandu aby czuwać i pasterzować nad wspólnotą Kościoła w kraju Erbuzów.

Bóg zapłać Ekscelencji.

Cytat:Na Nowy Rok pragnę pobłogosławić +.

Amen. Całuje pierścień.

(-) Tomasz von Habsburg
Odpowiedz

Będziemy mieć Was w pamięci i modlitwie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019