Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja ponownego powołania Apostolskiego Seminarium Duchownego
Jako że ani Archidiecezja Trydentu, ani Diecezja Wenecka, ani Zakon Jezuitów nie funkcjonują tak, jak trzeba i chętni do kapłaństwa nie mają gdzie się w Rotrii szkolić, proponuję ponownie powołać Apostolskie Seminarium Duchowne. Chętnie stanę na jego czele i będę szkolił diakonów. Jeżeli Jego Świątobliwość/Jego Eminencja Regent wyrażą zgodę, to przygotuję odpowiedni dokument powołujący ASD.
Odpowiedz

Byłem chyba jednym z ostatnich studentów w ASD i wspominam je bardzo dobrze Wink A najlepiej egzaminy z Paolem na GG. Dla mnie, jako nowego mieszkańca mikroświata było to duże przeżycie, bo wiedziałem, że rozpoczynam coś nowego. A przy okazji miałem już na starcie jakieś pojęcie o Rotrii. Tylko nasuwa się pytanie, czy warto znów wprowadzać egzaminy? Z jednej strony są praktyczne, bo dają jakąś wiedzę o mikroświecie, z drugiej mogą zniechęcać, gdyż wydaje się, że w mikroświecie zostały już same starsze osoby, które lata szkolne mają już za sobą, a co za tym idzie - brak im czasu na dodatkową naukę. Można też powołać ASD bez egzaminów, ale wówczas przyjmie ono de facto postać biblioteki, nie uczelni.

Może zamiast powoływać tę jednostkę, staniesz Paolo, na czele diecezji np. weneckiej, jak ongiś.
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
Odpowiedz

Nie ma problemu, mogę objąć ponownie diecezję wenecką. W Wenecji mam przygotowany Manuskrypt. Nie przeprowadzałem egzaminów, tylko zadawałem parę pytań, by sprawdzić czy diakon choć do niego zajrzał. Ostatnim moim uczniem był Aurelio Bentini, ale niestety zniknął bez śladu.

EDIT: Chociaż lepiej zaczekajmy do lutego. Nie wiadomo, co się wydarzy.
Odpowiedz

Ja już dawno temu byłem zwolennikiem odnowienia ASD, aczkolwiek do tej pory ulegałem głosom dobiegającym np.: z UR, że nie po to były robione reformy, żeby ASD odbierało studentów Uniwersytetowi. Jakkolwiek jednak zgadzam się, że istnienie seminarium miało sens, gdyż kompleksowo od początku do końca zajmowało się (tylko i aż) formowaniem przyszłych duchownych. Proszę więc, by Eminencja Paolo, jako prawnik przygotował odpowiednie dokumenty i przedłożył mi je do podpisu.
Odpowiedz

Wszystkie potrzebne dokumenty, o które mnie Wasza Świątobliwość prosi, będą gotowe dziś wieczorem.
Odpowiedz

Moim skromnym zdaniem, przy obecnych zasobach ludzkich, wystarczy jedna uczelnia. Powołania nie są aż tak częste, żeby Arcybiskupie(?) Seminarium Duchowne działało bez przerwy - a to naprawdę będzie odciągało od nauki na Uniwersytecie Rotryjskim. A ja w takim wypadku pozostanę na Uniwersytecie i będę kształcił się dalej jako świecki teolog. Tak dla jasności - z całym szacunkiem do wszystkich zainteresowanych.
Odpowiedz

Nauka w seminarium duchownym jest krótka i na pewno nie odciąga od Uniwersytetu Rotryjskiego. Poza tym wykładane są tam nieco inne kwestie, bardziej praktyczne do posługi jako prezbitera czy później Kościoła Rotryjskiego.
Odpowiedz

Jak coś można zawsze odnowić to w Krakowie.
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau, Antwerpii i Mediolanu
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

(05.01.2018, 20:06:58)Maurycy Orański napisał(a): Jak coś można zwsze odnowić to w Krakowie.

Ono jest w trakcie odnowy, ale będzie szkolić duchownych głównie z Rzeczypospolitej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019