Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I Obrady Signorii Rotryjskiej
Szlachetni Panowie,

W dniu dzisiejszym przywróciliśmy do istnienia Signorię Rotryjską. Uznaliśmy za właściwe, by w sprawach kluczowych dla funkcjonowania Państwa dać mieszkańcom Rotrii możliwość zabrania głosu i przedstawienia swojego poglądu na sprawy bieżące. Zwołujemy zatem obrady Szlachetnych Panów licząc, że ich zaangażowanie przyniesie rozwiązanie problemów, jakie pragniemy tutaj przedstawić.

Pierwszym tematem jest reorganizacja forum Państwa Kościelnego.
Proponujemy zmianę układu forum, tak by zbliżyć je do realnego państwa. Chcemy, aby poszczególne działy odnosiły się do konkretnych miejsc w państwie kościelnym. Poruszanie się po forum przypominałoby wówczas poruszanie się po mapie, przechodząc z jednej dzielnicy miasta, do kolejnej, z jednego budynku do innego, z jednego miasta do następnego. Mogłoby to wyglądać następująco:
w kategorii Apostolskie Miasto Rotria, mielibyśmy dzielnicę Welia (wzgórze Welia), w którym znajdowałyby się Bazylika Św. Pawła, Pałac Apostolski i inne budynki, w dzielnicy Lateran (wzgórze Laterańskie) znajdowałyby się pałac i bazylika oraz np.: rezydencje prywatne rotryjczyków, itd... Kolejne działy stanowiłyby kolejne dzielnice, w których znajdowałyby się różne budynki z siedzibami instytucji. Taka zmiana spowoduje mniejszą czytelność forum, ale też i zwiększy klimat.
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Ecclectissimi Pater!

Postaram się do jutra przygotować odpowiednią mapę Rotrii, nad którą prześwietna Signoria by obradowała.
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Wysokość Trup,
prof. net. Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep
w historii: Patriarcha Leon III, król Skarlandu, Rotrii, Niderlandów, Estelli, 
Wielki Książę Toskanii, książę Surmenii, RONu, margrabia Bialenii.
Obecnie: truchło w grobowej tumbie.

Czasem lepiej dopełnić aktu wiecznej śmierci, niż wiecznie umierać.

[Obrazek: 2s4JK.png]

Odpowiedz

Wasza Świątobliwość!
Szlachetni Panowie!

Jak najbardziej, w takiej sytuacji mapa byłaby niezbędna. Większość z nas poradzi sobie przy nowym układzie forum, ale nowi mogą czuć się pogubieni.
Sanctitas Sua
Summus Pontifex Ecclessiae Universalis,
Servus Servorum Dei, 
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc.
Clemens IV
[Obrazek: leon%20iii.png]
Odpowiedz

Cytat:
[Obrazek: 2w5TC.png]

Wasza Świątobliwość,
Umiłowani Bracia!

Na początku chciałbym Wam wyznać, jak bardzo rad jestem, że forsowany przeze mnie od dawien dawna projekt przywrócenia Signorii Rotryjskiej wszedł w życie. Jestem wielkim zwolennikiem kolegialności, ponieważ uważam, że im więcej osób doradza, tym lepsze pomysły mogą zrodzić się w głowie władcy. Tylko naprawdę mądry przywódca dostrzega rolę choćby niewielkiego parlamentaryzmu. Sam jako Pius V miałem ochotę przywrócić Signorię, ale napotkałem wówczas znaczny sprzeciw ze strony mieszkańców.

Również jestem wielce zaszczycony, że mogę znaleźć się w gronie tak szlachetnych osób, którym bliskie jest dobro Państwa Kościelnego. Liczę, że nasze obrady ożywią i zwiększą aktywność w Państwie Kościelnym. Tuszę ponadto, że problemy z forum należą do przeszłości.

Wypowiadając się wreszcie ad rem, uważam, że propozycja Waszej Świątobliwości może wprowadzić swoistą grutinizację Rotrii. Otóż cechą charakterystyczną jojonacji zakładanych przez pana Grutina było odpowiednie, szkatułkowe (wręcz matrioszkowe) konstruowanie forum, gdzie poszczególne działy poukrywane były w dzielnicach, pałacach itp. Powodowało to niezwykły brak czytelności i przejrzystości forum, który utrudniał prawidłowe funkcjonowanie kraju. Zdecydowanie szkodziło to zwłaszcza nowym mieszkańcom. Dlatego jestem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. Czekam jednak na dalsze szczegóły - może mnie one przekonają.

Jego Katolicka Mość Paweł Karol kardynał Medyceusz Zep, z Bożej Łaski i woli Jego Świątobliwości Najłagodniejszy i Najwspanialszy Książę Rotrii, Bari, Sieny i Warmii etc. etc. etc. 
Odpowiedz

Czcigodni Bracia,

pomysł zaprezentowany przez Jego Świątobliwość jest jak najbardziej interesujący, lecz podzielam podobne obawy, co Eminencja Paolo. Przedstawiony układ byłby atrakcyjny dla nas, starszych obywateli, dla młodszych mógłby być jednak udręką. Jeżeli jednak zdecydowalibyśmy się na ten krok, postulowałbym stworzenie poradnika, który ułatwiłby poruszanie się po forum młodym mieszkańcom.
Swego czasu również Marcin von Biberstein miał pomysł na reorganizację działów, z chęcią bym go wysłuchał.
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
Odpowiedz

Wasze Ekscelencje,

Uważam, że będzie to całkowicie niefunkcjonalne. Być może atrakcyjne ze względu na przyporządkowanie różnych elemntów do regionu, gdzie leżą, ale będziemy np. szukać różnych urzędów w różnych dzielnicach. Kolokwialnie mówiąc-nie czuję tego.
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii, Nassau, Antwerpii i Mediolanu, hrabia Kontich
ambasador Królestwa Dreamlandu
Odpowiedz

Wasza Świątobliwość,
Szlachetni Panowie,

Najpierw chciałbym podziękować ex toto corde  Jego Świątobliwości za nominację mojej skromnej osoby w skład Signorii Rotryjskiej. Poczytuję to sobie za wielki zaszczyt i zobowiązanie, z którego postaram się jak najlepiej wywiązywać. Co do meritum pierwszej dyskusji - zgadzam się z opiniami przedstawionymi wyżej. Taka organizacja forum spowodowałaby większy chaos, niźli porządek. Przychylam się tutaj do opinii JEm Wilhelma Orańskiego, iż stronie naszej przydałby się "lifting". Ogólnie wydaje mi się, że struktura informatyczna powinna ulec radykalnej zmianie - osobiście z radością przywitałbym przykładowo zintegrowanie Banku Rotryjskiego, jako naszego SG, z forum rotryjskim, tak żeby rozrywka uległa znacznemu urozmaiceniu.

Przede wszystkim wydaje mi się, że Signoria powinna wysłuchać opinii eksperta, którym bez cienia wątpliwości jest Jego Eminencja Orjon kardynał von Thorn-Surma.
(-)Tommaso Mancini 

Odpowiedz

(04.02.2018, 00:19:24)Tommaso Mancini napisał(a): Ogólnie wydaje mi się, że struktura informatyczna powinna ulec radykalnej zmianie - osobiście z radością przywitałbym przykładowo zintegrowanie Banku Rotryjskiego, jako naszego SG, z forum rotryjskim, tak żeby rozrywka uległa znacznemu urozmaiceniu.

Jakby wyczytał to ksiądz z naszej głowy. Taka zmiana istotnie właśnie nastąpiła.
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Jeśli jesteśmy już przy kwestiach technicznych, mam skromną propozycję. Bardzo podoba mi się idea czatu obywatelskiego w Bialenii, może pokusilibyśmy się o taki dodatek również u nas?
To jednak kwestia poboczna.
Sam czekam na propozycję Brata von Bibersteina.
Sanctitas Sua
Summus Pontifex Ecclessiae Universalis,
Servus Servorum Dei, 
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc.
Clemens IV
[Obrazek: leon%20iii.png]
Odpowiedz

Pomysł z działami dotyczącymi dzielnic jest ciekawy, ale obawiam się właśnie tego, co przedmówcy - że zmniejszy to znacznie czytelność forum. Czy nie lepiej byłoby utworzyć takie działy dzielnic, ale w nich, zamiast kolejnych działów, tworzyć po prostu wątki dla każdego budynku z osobna? Myślę, że byłby to o wiele lepszy pomysł.

Co do chatu/shoutboksa - można go wprowadzić, jeśli jest taka potrzeba.
Orjon von Thorn-Surma
administrator forum Państwa Kościelnego Rotria
dane kontaktowe w sprawie administracji forum
e-mail: kacskrz@gmail.com
GG: 52656478
bądź PW
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019