Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: Albert OrańskiI Obrady Signorii Rotryjskiej
(14.08.2018, 17:36:11)Albert Orański napisał(a):
Cytat:Karta do głosowania:
Albert Orański - ZA
Wilhelm Orański - ZA
Maurycy Orański - ZA
Fryderyk Orański -
Karol Wawrzyniec Medyceusz Zep -
Paweł Karol Medyceusz Zep -
Aureliusz Paweł Medyceusz Zep -
Ludvik Tomović -
Tomasz Mancini -
Marcin von Biberstein -
Orjon von Thorn-Surma - ZA
Tadeusz Krasnodębski - ZA
Roderico Colonna -
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau
Odpowiedz

Panie Premierze, zarówno ja i parę osób na liście nie należymy do Signorii.
(-) Tomasz Mancini SJ

[Obrazek: 2Kb7N.png]

Odpowiedz

Wszyscy należą według Bulli Dominus Noster JŚ Piusa VI.
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau
Odpowiedz

Dokładnie, lista jest zgodna ze stanem faktycznym. Natomiast jeśli ktoś nie chce dłużej działać w Signorii, proszę to zgłosić - stwierdzimy to w następnej sesji.

Drobny chaos wkradł się do naszej karty do głosowania, ale z tego, co widzę, siedmiu Szlachetnych Panów poparło projekt, co oznacza, że uchwała została przegłosowana. Wobec tego zamykam głosowanie i niezwłocznie przedkładam Patriarsze do podpisu.

Po opublikowaniu uchwały rozpoczniemy głosowanie nad projektem ustawy Eminencji Alberta, już z nowymi Szlachetnymi Panami.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski, prof. UR

Szlachetny Pan, Pierwszy Minister Signorii Rotryjskiej, Prorektor Uniwersytetu Rotryjskiego, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Rotryjskiego, Dziekan Wydziału Prawa UR, kawaler Orderu Odrodzenia Księstwa Sieny, doktor. net prawa

Odpowiedz

Nim rozpocznie się głosowanie, chciałbym wprowadzić małą poprawkę. (zaznaczone na czerwono)

Cytat:§ 31. 1. Oddziały wojskowe mogą wdawać się w walkę, gdy jedna strona wypowie drugiej stronie wojnę. Przebiegiem wojny od strony technicznej, a więc przygotowywaniem map zawierających pozycje wojsk i ich ruchy, rozstrzyganiem wyników bitew oraz innymi koniecznymi kwestiami zajmuje się Mistrz Gry, powoływany do tego celu przez Patriarchę, jako osoba niezaangażowana w konflikt. W przypadku braku takiej osoby, może nią zostać osoba zaangażowana w konflikt, jeśli złoży ona przysięgę, iż swoją pozycją nie będzie wpływać na wynik rozgrywki, a pozostałe strony zaakceptują jej nominację.
2. Wojna podzielona jest na tury, z których każda trwa jedną dobę. W ciągu jednej tury oddziały mogą przemieścić się, wykonać atak na przeciwnika znajdującego się w zasięgu oddziału, przygotować się do obrony lub rozpocząć okupację prowincji.
3. Każdy oddział w ciągu jednej tury może przemieszczać się o tyle prowincji ile wynosi jego zasięg. W razie konieczności oddział może zwiększyć swój zasięg dwukrotnie, kosztem 20% siły w danej turze. Oddział złożony z jednostek różnych rodzajów przemieszcza się z zasięgiem najwolniejszego z nich.

Cytat:§ 41.  W obrębie Państwa Kościelnego Rotria obowiązują następujące podatki:
- podatek ziemski - płacony przez właściciela prowincji na rzecz Stolicy Apostolskiej od każdego łana znajdującego się w folwarku, w wysokości nie większej niż jeden lir od łana miesięcznie,
- podatek łanowy - płacony przez właściciela prowincji na rzecz Stolicy Apostolskiej od każdego posiadanego łana, w wysokości nie większej niż pół lira od łana miesięcznie,
- świętopawle - płacony na rzecz Stolicy Apostolskiej przez każdego mieszkańca Państwa Kościelnego w wysokości nie większej niż dziesięć lirów miesięcznie; mieszkańcem Państwa Kościelnego jest każda osoba posiadająca na jego terenie dobra nieruchome, tj. prowincje lub budynki miejskie,
- podatek od handlu - płacony przez sprzedawcę na rzecz Stolicy Apostolskiej od każdej umowy sprzedaży w wysokości nie większej niż dziesięć procent wartości transakcji,
- podatek miejski - płacony od każdej parceli w mieście na rzecz właściciela miasta,
- podatek włodarski - płacony przez właścicieli miast na rzecz Stolicy Apostolskiej w wysokości nie większej, niż pięćdziesiąt lirów od łana powierzchni miasta,
- podatek lenny - płacony przez wasala seniorowi, od wszystkich przychodów z tytułu lenna, w wysokości nie większej niż dwadzieścia pięć procent tych przychodów miesięcznie.
Wysokość podatków określa zarządzenie stosownego organu, uprawnionego do ich poboru, wydane publicznie.

Cytat:Załącznik 5.
do Ustawy Signorii Rotryjskiej
[koszta zaciągu, utrzymania i siła oddziałów wojskowych]

żołnierz piechoty
koszt zaciągu: 3,50 Lira
koszt utrzymania: 0,18 Lira
siła: 1
zasięg: 3
bonus 15% do siły w obronie

żołnierz kawalerii
koszt zaciągu: 8,50 Lira
koszt utrzymania: 0,60 Lira
siła: 3
zasięg: 6
bonus 15 % do siły w ataku

jednostka arytleryjska (działo + obsługa 8 os.)
koszt zaciągu: 130,00 Lirów
koszt utrzymania: 2,00 Liry
siła: 10
zasięg: 1
przyspiesza oblężenie prowincji
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Przedstawi Wasza Eminencja uzasadnienie?
Odpowiedz

(14.08.2018, 21:29:03)Maurycy Orański napisał(a): Wszyscy należą według Bulli Dominus Noster JŚ Piusa VI.
 
Ja się zrzekłem mandatu Smile. A Wieniawa zostal pozbawiony praw publicznych.
(-) Tomasz Mancini SJ

[Obrazek: 2Kb7N.png]

Odpowiedz

(16.08.2018, 15:24:42)Michelangelo Piccolomini napisał(a): Przedstawi Wasza Eminencja uzasadnienie?

Wszystkie zmiany zostały uzasadnione podczas dyskusji i z niej wynikały. Zmiany dotyczące wojsk zgłosiłem przy przedstawianiu projektu. Jedyną rzeczą o której wcześniej nie wspominałem jest podatek włodarski, a jego celem jest sprawienie, żeby miasta nie były czymś łatwo osiągalnym po dwóch tygodniach w Rotrii, inaczej za niedługo będziemy mieli ich 50, a nie o to chodzi. Miasta powinny być w zakładaniu drogie (będę postulował by otrzymanie praw miejskich kosztowało sporą kwotę), a na ich utrzymanie powinni sobie móc pozwolić nieliczni.

Nie wiem czy już o tym wspominałem, najwyżej się powtórzę: paragraf mówiący o podatkach zakłada szereg różnych rozwiązań. Proszę jednak się nie przestraszyć ich ilości. Są to wyłącznie dostępne opcje, z których nie trzeba korzystać. One mogą się pojawić, lecz nie muszą, a nawet jeśli się pojawią, nie koniecznie będą wysokie. Każdy z tych podatków ma na celu wymuszanie pewnych działań (świętopawle mobilizuje do jakiejkolwiek aktywności, podatek ładnowy wymusza posiadanie tylu folwarków ile użytkownik jest w stanie "obrobić", etc...)
[Obrazek: 2JWBC.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2018 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2018 Styl © iAndrew 2016-2018 Edit © Axwell 2017-2018