Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pielgrzymka pokutna - dzień X, stacja II
Pielgrzymka pokutna
Dzień X
stacja II

[Obrazek: 870px-Kramskoi_Christ_dans_le_désert.jpg]

Po przybyciu do Bazyliki św. Pawła na wzgórzu Welia, kończący swą pokutę ks. Aureliusz udaje się Ołtarzowi Bożemu. Głęboko kłania się przed Bogiem i oddaje się gorącej modlitwie w postawie prostracji. Leżąc krzyżem, po raz kolejny błaga Boga o przebaczenie, oczekując przybycia Ojca Świętego.  

[Obrazek: ord-prostration.jpg]

Gdy przybywa Jego Świątobliwość, upada przed Jego Obliczem, a następnie przemawia następującymi słowami:

Cytat:
Wasza Świątobliwość!

Nie jestem godzien, aby przemówić przed Tobą, Ojcze Święty, choćby jedno słowo. Wiele jest bowiem grzechów, ale zdrada jest jednym z najobrzydliwszych. Tego zaś grzechu, ja, nędzny grzesznik, w swojej pysze i zuchwałości dopuściłem się, opuszczając Kościół Święty i odmawiając Tobie należnego posłuszeństwa. Pan jest jednak litościwy, oświeca błądzących, podnosząc ich i ratując ich dusze przed wiecznym zatracaniem. Zatem ja, choć nie byłem tego godnym, doświadczyłem łaski odkrycia prawdy, a przede wszystkim - łaski żalu za wyrządzone zło. Ruszyłem więc w drogę, aby błagać Ciebie, Najczcigodniejszy Ojcze Święty, o przebaczenie. Ty zaś, choć słusznie byłeś na mnie zagniewany, raczyłeś zezwolić mi na powrót i odpokutowanie zła, które popełniłem myślą, mową i uczynkiem. Przez ostatnich dziesięć dni, podróżowałem po uświęconych wiarą ludu i łaską Boga miejscach Ojczyzny naszej - Państwa Kościelnego Rotria. Pogrążony w modlitwie, zamknięty na świat, a otwarty na głos Boży, zwalczałem w sobie niszczycielskie skutki karygodnej winy. Błagałem Boga, aby mi przebaczył, aby uchronił mnie w przyszłości przed podobnymi, i jakimikolwiek innymi grzechami. Dziś, gdy wracam do Rotrii, która mnie wychowała niczym rodzona Matka, pragnę ukorzyć się przed Tobą, Umiłowany Ojcze Święty, którego śmiałem obrazić, opuścić i zdradzić. Błagam Cię, wybacz mi, bowiem ja szczerze żałuję tego grzechu i jestem całkowicie zawzięty, aby wystrzegać się go przez całą resztę mego życia. Błagam, racz przebaczyć mi winę, która wyrządziła szkodę nie tylko Matce Naszej, ale także mnie samemu. Ja zaś przyrzekam dozgonne posłuszeństwo i wierność Waszej Świątobliwości oraz wszystkim przyszłym Biskupom Powszechnym, bowiem zbrodnią jest nie być posłusznym temu, którego sam Bóg namaszcza na swego ziemskiego Wikariusza. Proszę Cię też, Ojcze Święty, abyś mi raczył pobłogosławić na czas mojej dalszej posługi Ukochanej Rotrii, Bogu, Tobie, a także całemu Świętemu Ludowi. 
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość
Najprzewielebniejszy 
x. Aureliusz Wawrzyniec Karol wielki książę kardynał de Medici y Zep SJ
[Obrazek: 2QgFb.png]
Odpowiedz

Cytat:Umiłowany Synu,

Twoje niedawne odejście od prawdy, jaką głosi Święty Kościół Rotryjski wyrządziło w naszym sercu bolesną ranę, która przez cały ten czas, gdy błądziłeś pozostawała dla Nas powodem głębokiego smutku. Oto bowiem młoda latorośl, jakiej w Winnicy Pana doglądaliśmy z całą pieczołowitością i troską, zaczęła usychać czyniąc Naszą pracę bezowocną. Niczym syn marnotrawny porzuciłeś dom swój rodzinny, by otrzymane od Pana dary roztrwonić i zaprzepaścić. Jednakże podobnie jak w przypowieści przyszła i dla Ciebie pora, gdy rozeznawszy swoje postępowanie postanowiłeś powrócić do Ojca, by padłszy przed Nim na twarz wyznać swoje winy. Podobnie jak ten syn marnotrawny nie oczekujesz, by przyjęto Cię do godności jaką wcześniej posiadałeś, lecz chcesz jedynie zmazać winy, które popełniłeś. Chcąc jak najlepiej wypełnić nauczanie Chrystusa w swoim życiu pragniemy, idąc za przykładem Miłosierdzia Bożego przyjąć Cię z powrotem do Kościoła Świętego. Niech więc cały Kościół z radością wyśpiewuje uwielbienie Boga, gdyż ten brat nasz był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się.

Po tych słowach Jego Świątobliwość zajął miejsce na Złotym Tronie, zaś diakon odczytał treść dokumentu:

[Obrazek: mp_aurelio_bp.png]
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Serdeczne gratlacje!
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau, Antwerpii i Mediolanu
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Dziękuję, Wasza Książęca Wysokość!
Najprzewielebniejszy 
Odpowiedz

Wasza Ekscelencjo,
proszę przyjąć i moje najszczersze gratulacje z okazji powrotu do stanu duchownego oraz rodu Medici y Zepp!
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
Odpowiedz

Serdecznie dziękuję, Wasza Eminencjo!
Najprzewielebniejszy 
Odpowiedz

Gratuluję!

/-/
Ludwik Tomović

Odpowiedz

Serdecznie gratuluję! Smile
(-) Ksawery kardynał van Berden †

kardynał biskup Ostii
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

[Obrazek: 2JDwt.png]
Odpowiedz

Bardzo dziękuję Waszym Ekscelencjom!
Najprzewielebniejszy 
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019