Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: Tommaso ManciniSkończmy z 6-miesięczną nudą!
Signoria jest gremium doradczym, a nie decyzyjnym, stąd Patriarcha nie ma obowiązku zatwierdzać ustaw, które Senat ustanowi. Najbardziej niepokoi mnie to zdanie, które raczył Pan wypowiedzieć: "Ale mógłby koncentrować się przede wszystkim na Kościele, tradycji, liturgii, prawie kanonicznym, oddając te świeckie sprawy komuś innemu". Według mnie Patriarcha nie spełnia aż tylu obowiązków duszpasterskich (w przeciwieństwie do realnego Ojca Świętego), by oddawać odpowiedzialność za sprawy Państwa Kościelne w ręce urzędników. To całkowicie zbędne, gdyż działalność Kościoła w realiach Rotrii jest tak samo istotna, jak i samego Państwa Kościelnego.
Odpowiedz

Dosłownie kilka dni temu Eminencja Albert Orański stwierdził, że Patriarcha jest przede wszystkim strażnikiem rytu i tradycji oraz głosicielem Słowa Bożego. Stąd też moja propozycja wydzielenia urzędnika zajmującego się świeckim aspektem sprawowania władzy, skoro sam ustępujący Patriarcha zwrócił uwagę na to, co, jego zdaniem, jest celem i najważniejszym obowiązkiem Biskupa Rotrii.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski, prof. UR

Szlachetny Pan, Pierwszy Minister Signorii Rotryjskiej, Prorektor Uniwersytetu Rotryjskiego, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Rotryjskiego, Dziekan Wydziału Prawa UR, kawaler Orderu Odrodzenia Księstwa Sieny, doktor. net prawa

Odpowiedz

Stanowiło to tylko jego opinię, ocenę własnego pontyfikatu, a nie prawdę objawioną. Przyznaję rację Jego Ekscelencji Sieniawskiemu.
Odpowiedz

Bracia, proszę, wstrzymajmy się z dyskusją do II sesji Signorii. Tam będzie możliwość w większym gronie podebatować nad konkretnym projektem, a nie luźnymi dywagacjami.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski, prof. UR

Szlachetny Pan, Pierwszy Minister Signorii Rotryjskiej, Prorektor Uniwersytetu Rotryjskiego, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Rotryjskiego, Dziekan Wydziału Prawa UR, kawaler Orderu Odrodzenia Księstwa Sieny, doktor. net prawa

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2018 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2018 Styl © iAndrew 2016-2018 Edit © Axwell 2017-2018