Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przybycie zbłąkanego wędrowca
Drodzy bracia, zmienię nieco temat naszej konwersacji. Słyszałem że w klasztorach wyrabia się najlepsze trunki! Czy jest to prawdą? Dawnom zapomniał jak smakuje wino... Wszystko to przez wojnę. Ale smak czerwonego wina znakomicie odświeży mi pamięć, pamięć o kochanej mej Festfalli!
Odpowiedz

A ostatni wita wędrowca ks. Silvestro Silwanelli który dopiero przybył do klasztoru.

Ja również witam serdecznie żołnierza Festfalli. A propos wina tylko wino Mszalne produkujemy ale nie polecam ani to słodkie ani wytrawne. Wink
ks. Silvestro Silwanelli SJ.
Kustosz Muzeum Narodowego

[Obrazek: 2JBHF.png]
Odpowiedz

Co do wina, serdecznie polecam wino toskańskie, z moich rodzinnych stron!
Zawsze jest spory zapas w klasztornej piwnicy.
Sanctitas Sua
Summus Pontifex Ecclessiae Universalis,
Servus Servorum Dei, 
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc.
Clemens IV
[Obrazek: leon%20iii.png]
Odpowiedz

Przepraszam za moją nachalność, nie chcę nadużywać waszej gościnności. Lecz ... moglibyśmy otworzyć buteleczkę ? Smile
Odpowiedz

Pewnie. Na wino jest zawsze czas i pora. Prawie zawsze. Smile
Odpowiedz

Gdy Imć Maurycy posłyszał że u Jezuitów przebywa gość z dalekich krain i do tego żołnierz . To sam będąc żołnierzem postanowił go poznać.
-Witaj Bracie! Skoro Pan dał ci taki talent a nie inny talent to czemu miałbyś się nie zaciągnąć do gwardii
przyszłego patriarchy i swą szpadą służyć Kościołowi?
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau, Antwerpii i Mediolanu
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Ahh, smak waszego wina przypomniał mi Festfallie. Znam pewną piękną pieśń z mojej okolicy! Jest to tradycyjna pieśń wojskowa. Raczcie posłuchać:

Jego Xiążęca Mość! 
Jakże serce me się raduje, gdy o wojsku słyszy! Jakież to warunki spełnić trzeba aby doń dołączyć?
Odpowiedz

Trzeba się skontaktować z patriarszym Gonfalonierem.
Odpowiedz

Zaiste! Temat ten niezwykle mnie zainteresował. Kimże jest ten człowiek, i jakoż mam się z nim skontaktować ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019