Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: Albert OrańskiHabemus Patriarcham - V VIII MMXVIII
#11
Amen .
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

#12
JEGO ŚWIĄTOBLIWOŚĆ SYLWESTER I
PAŃSTWO KOŚCIELNE ROTRIA, BAZYLIKA ŚW. JANA NA LATERANIE.
[Obrazek: 2JAsA.png]


Wasza Świątobliwość!

Prosimy przyjąć złożone w najlepszej wierze gratulacje w imieniu wszystkich mieszkańców Rzeczypospolitej Obojga Narodów z okazji objęcia przez Waszą Świątobliwość Tronu Patriarszego. Pragniemy także życzyć owocnych, aktywnych rządów, podczas których Państwo Kościelne zalśni jak nigdy przedtem i blaskiem swym na cały Pollin promieniować będzie. 

Nasze kraje związane są nie tylko konkordatowymi zapisami, lecz również więzami przyjaźni i współpracy. Chcemy te więzi za Naszego panowania jak najbardziej pogłębiać, dlatego też deklarujemy, iż Rzeczpospolita otwarta jest na wszelkie wspólne działania ze Stolicą Pawłową. Stawiamy przede wszystkim na długofalową i dalekowzroczną współpracę i wymianę we wszystkich mikronacynych dziedzinach, i będziemy szczęśliwi móc gościć Waszą Świątobliwość w Rzeczypospolitej. Ogłaszamy również wszem i wobec, że rozwiązanie niesnasków pomiędzy Naszym lennikiem, Księstwem Urbino, a Rotrią jest Naszym priorytetem, więc niezmierną radość sprawi Nam chęć współpracy Patriarchy w tej sprawie. Sami obmyśliliśmy już rozwiązanie, które by obie strony zadowoliło i przyjaźń pogłębiło nie tylko pomiędzy Rzecząpospolitą, a Rotrią, ale i domeną książęcą Zepów, wyczekujemy więc z niecierpliwością spotkania dyplomatycznego między głowami wszystkich trzech państw, które zainicjować możemy za zgodą Waszej Świątobliwości.

/-/ Jego Królewska Mość August V, król Polski, wielki książę Litwy.
(-) Jego Królewska Mość August V, z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski, Czernihowski etc. etc. etc.

[Obrazek: 2JAtD.png]
Odpowiedz

#13
Cytat:[Obrazek: Emblem_Holy_See_3x2.svg]


Wasza Królewska Mość,

pragnę złożyć podziękowania za gratulacje i życzenia złożone w imieniu Waszej Miłości oraz mieszkańców Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Jesteśmy wdzięczni za okazaną przyjaźń i życzliwość.
Z radością przyjmujemy deklarację gotowości do współpracy, która na pewno pogłębiłaby więzy łączące nasze dwa bratnie narody. Sprawa Urbino również leży na sercu Jego Świątobliwości, który z chęcią wysłucha propozycji Waszej Królewskiej Mości. Jednocześnie Ojciec Święty zapewnia, iż jest gotowy do podjęcia rozmów w terminie ustalonym przez wszystkie strony, jednakże, z powodu nadmiaru obowiązków, nie wcześniej, niż po uroczystości koronacji, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.


(-) Gulielmus cardinalis Auriaco-Nassovia
Secretarius Status
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau

[Obrazek: 2FhrC.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2018 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2018 Styl © iAndrew 2016-2018 Edit © Axwell 2017-2018