Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: Piotr PawłowiczChrzest
Drodzy mieszkańcy Rotrii. 
Chciałbym wiedzieć czy muszę zmieniać wiarę, kiedy uznaję waszego Patriarchę jako osoba wyznania Prawosławnego? I oczywiście drugie pytanie, które mi się nasuwa, jest odnośnie tego kiedy byłby najbliższy możliwy termin, aby przyjąć wasz chrzest.
Tytularny Król Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Odpowiedz

Wydaje mi się, że nie mamy takich obostrzeń. A może warto wprowadzić, może zamiast chrztu konieczność złożenia deklaracji wiary przez "neokatechumena".
Odpowiedz

Osobiście dla mnie nie ma różnicy jak wygląda "drabinka" tytułów i funkcji w kościele, a liczy się obrządek wschodni. Osobiście, przez to że jestem Prawosławny nie uznaję celibatu. Smile
Odpowiedz

Drogi Bracie,

uznanie prymatu Ojca Świętego powoduje konwersję na rotryjską wiarę samo ze swojej mocy. Chrzest nie jest wymagany, bo to wiara jedynie wirtualna. Zaś gdyby mimo to przyjąć istnienie wirtualnego chrztu, jako sakrament, ten udzielony w Prawosławiu byłby i tak ważny.
Dlatego wystarczy uznanie władzy Biskupa Rotryjskiego i nauczania Kościoła Smile Wtedy będzie już Brat wyznawcą wiary rotryjskiej.

Zaś co do celibatu, nie każdy wierny jest duchownym, zatem nie wszyscy są zobowiązani do jego zachowania.
Gdyby został Brat kiedyś duchownym obrządku wschodniego, jako wierny Kościoła Rotryjskiego, również celibat nie powinien obowiązywać, na zasadzie analogii do Kościoła realnego. Tak przynajmniej uważam Smile
x. mgr. net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę biskup de Medici y Zep SJ
Biskup Świętego Kościoła Rotryjskiego, Prymas Brodrii i Biskup Krakowski
Wielki Książę Toskanii 
Generał Towarzystwa Jezusowego

[Obrazek: 2G6VR.png]

GG: 63405247
Odpowiedz

Uznaję prymat Ojca Świętego, ale odrzucam celibat. Jest to rzecz, która nie pozwala mi wstąpić do waszych zakonów.
Odpowiedz

W obrządku wschodnim celibat najpewniej nie będzie obowiązywał duchownych Wink

Kwestia jedynie wprowadzenia tego rytu w życie. Jeśli są wierni, którzy tego pragną, uważam, że powinniśmy to prędko uczynić.
Wielki Książę Toskanii 

Odpowiedz

Wydaje mi się, że Jego Świątobliwość może na zasadzie wyjątku określić w bulli tworzącej Zakon obrządku welijskiego inne reguły tyczące się jego członków.
Odpowiedz

Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie mógłbym zostać kapłanem wg. rytu wschodniego.
Odpowiedz

Byłby Brat drugim w historii. Najlepiej umówić się przez Wikariusza Generalnego ks. Zagłobę na audiencję z Ojcem Świętym.
Odpowiedz

Dokładnie tak, polecam postąpić według rady ks. Piccolominiego.
Przy okazji, czy mogę spytać, księżę Michelangelo, kto i kiedy był takim kapłanem? Bardzo mnie to zainteresowało Smile
Wielki Książę Toskanii 

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2018 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2018 Styl © iAndrew 2016-2018 Edit © Axwell 2017-2018