Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: Piotr PawłowiczChrzest
(07.08.2018, 19:50:10)Aurelio de Medici y Zep napisał(a): Dokładnie tak, polecam postąpić według rady ks. Piccolominiego.
Przy okazji, czy mogę spytać, księżę Michelangelo, kto i kiedy był takim kapłanem? Bardzo mnie to zainteresowało Smile

Wspomniany przez JE Wilhelma Orańskiego brat Makarios z Surmenii.
Odpowiedz

(07.08.2018, 19:39:48)Piotr Pawłowicz napisał(a): Osobiście dla mnie nie ma różnicy jak wygląda "drabinka" tytułów i funkcji w kościele, a liczy się obrządek wschodni. Osobiście, przez to że jestem Prawosławny nie uznaję celibatu. Smile

Szanowny Panie,

Chciałbym poinformować Pana oraz wszystkich Braci, iż z błogosławieństwem Ojca Świętego Sylwestra, generała Towarzystwa Jezusowego, Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Aurelia Lorenza de Medici y Zepa, a także jedynego surmeńskiego hierarchy, Jego Eminencji Orjona kardynała von Thorn - Surmy, prowadzone są prace nad wprowadzeniem (począkowo) na terenie Rusi Kijowskiej (Rzeczpospolita Obojga Narodów) obrządku wschodniego pod roboczą nazwą surmeńsko - ruskiego. Oczywiście duchowni niezakonni tego Kościoła sui iuris nie będą zobowiązani do celibatu. Koniec prac przewiduję na rozpoczęcie postu przed świętem Zaśnięcia Bogurodzicy. Jeśli chce Pan się przyłączyć, to zapraszam do kontaktu ze mną poprzez PW lub GG (mój numer : 12190473).
(-) Tommaso Mancini

Odpowiedz

Cóż to za świetna wiadomość! W Rzeczypospolitej pewnie znajdą się chętni.
Odpowiedz

Z tego co wiem, jak jeszcze byłem w Brodrii mój przyjaciel Aurelio chciał sprowadzić do nas rotriokatolicyzm w  rycie wilijskim. (przepraszam za błędy)
Tytularny Król Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Odpowiedz

Tak, niestety pomysł nie udał się z kilku powodów. Po pierwsze nie było zainteresowania ze strony Brodryjczyków, po drugie pojawiły się komplikacje w związku z interpretacją ważności konkordatu. Teraz jest szansa, aby to zmienić Smile
x. mgr. net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę biskup de Medici y Zep SJ
Biskup Świętego Kościoła Rotryjskiego, Prymas Brodrii i Biskup Krakowski
Wielki Książę Toskanii 
Generał Towarzystwa Jezusowego

[Obrazek: 2G6VR.png]

GG: 63405247
Odpowiedz

Ja do Brodrii nie mam zamiaru powrócić, dlatego mógłbym zostać tutaj kapłanem Rytu Wschodniego.
Odpowiedz

Z tego co pamiętam była swego czasu unia na kształt brzeskiej i był Zakon Bazylianów prowadzony przez Brata Makariosa, który obecnie zagnął w mrocznych odmętach realu, ale zakon można wskrzeisić. Poza tym np. Pan Ivan von Lichtenstein z RON pisze się jako Rotrioprawosławny.
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Ryt wschodni planujemy rozwijać w Rzeczypospolitej, może również w Brodrii. Sądzę jednak, że żadnych przeszkód nie będzie, aby Msze w rycie wschodnim były sprawowane również w Patrymonium.
x. mgr. net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę biskup de Medici y Zep SJ
Biskup Świętego Kościoła Rotryjskiego, Prymas Brodrii i Biskup Krakowski
Wielki Książę Toskanii 
Generał Towarzystwa Jezusowego

[Obrazek: 2G6VR.png]

GG: 63405247
Odpowiedz

(07.08.2018, 19:57:37)Piotr Pawłowicz napisał(a): Ja do Brodrii nie mam zamiaru powrócić, dlatego mógłbym zostać tutaj kapłanem Rytu Wschodniego.

Zapraszam do kontaktu zatem. Tym bardziej, jeśli ma Pan wiedzę o prawosławiu.
(-) Tommaso Mancini

Odpowiedz

W takim razie pisałbym się na kapłana Rotrioprawosławnego. Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2018 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2018 Styl © iAndrew 2016-2018 Edit © Axwell 2017-2018