Habemus Patriarcham!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coronatio Patriarchae XII VIII AD MMXVIII
#21
Wasza Ekscelencjo,
Czcigodny Księże Generalne!

Serdeczne Bóg zapłać składamy na ręce Waszej Ekscelencji za ów przepiękny dar. Jednocześnie serce nasze rozpiera radość i duma, że po raz kolejny deklaruje Wasza Wielebność swoje oddanie i wierność Złotemu Tronowi. Radzi jesteśmy czytając słowa, które po wtóre kieruje Ekscelencja w imieniu swojego zgromadzenia. Mamy nadzieję, że łącząc się we wspólnym uwielbieniu wobec naszej Stolicy Świętej zrealizujemy każdą inicjatywą, która na celu będzie mieć wzrost jej majestatu i chwały.


Apostolskie pozdrowienie i błogosławieństwo,

(-) Silvester PP. I
(-) Ksawery kardynał van Berden †

kardynał biskup Ostii
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

[Obrazek: 2JDwt.png]

Odpowiedz

#22
Cytat:
[Obrazek: 2KeQW.png]

Wasza Świątobliwość!
Ojcze Święty Sylwestrze!


   Tyś naszym pasterzem, a my Twoimi owcami. Radość ogarnia moje serce gdy na czele Kościoła staje osoba tak odpowiedzialna i rzetelna jak Ty. Dziś tiara spoczęła na Twej głowie, znak potrójnej władzy jaką dzierżysz. Lecz nie jesteś osamotniony w swojej posłudze. My Twoi bliscy współpracownicy tworzymy jedną wielką rodzinę. Możesz zawsze na nas liczyć nie tylko w sytuacjach dobrych, ale także w tych trudnych. Przyrzekamy wiernie Ci służyć i wypełniać swoje obowiązki, które są kluczowe w funkcjonowaniu Stolicy Pawłowej. Niech Bóg błogosławi Twoim dziełom, a Maryja wyprasza łaski u Syna.

Pragnę byś przyjął w darze ten krzyż, znak naszej wiary. Niech przypomina Ci, że nasza posługa to przede wszystkim dźwiganie krzyża.

Z synowskim oddaniem
ks. kan. Macin Zagłoba

[Obrazek: 39017513_1893412884050510_55801582713118...e=5C04DC27]
(-) Jego Eminencja Marcin kardynał Zagłoba

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

[Obrazek: kardzagloba.png?i_dim=1366x768&app_id=we..._version=6]
Odpowiedz

#23
Cytat:
[Obrazek: rotria_emblemat.png]
Dnia 12 miesiąca sierpnia Roku Pańskiego 2018
w Apostolskim Mieście Rotria

Wasza Świątobliwość,

Każdorazowy Patriarcha to nie jedynie Wikariusz, a także Głowa Kościoła Powszechnego, ale również monarcha świecki oraz ojciec królów i książąt, stanowi bulla Divide et impera wydana przez Waszego poprzednika, Jego Świątobliwość Piusa V. Z tego też względu, jako Pierwszy Minister Signorii Rotryjskiej, w imieniu własnym oraz Szlachetnych Panów, pragnę złożyć Waszej Świątobliwości najszczersze gratulacje z racji objęcia Tronu Pawłowego oraz wyrazy uznania wobec wygłoszonej mowy.

Głęboką wierząc w ambicje Waszej Świątobliwości oraz gorąco licząc na aktywność nie tylko na polu Kościelnym, wyrażam nadzieję, że pontyfikat Waszej Świątobliwości stanowić będzie czas rozkwitu Rotrii nie tylko jako Świętego Kościoła, ale również jako państwa. Życzę, aby stała się Wasza Świątobliwość doskonałym animatorem i budowniczym potęgi Rotrii.

Proszę przyjąć drobny upominek, portret św. Tomasza Morusa. Niech ten patron rządzących wstawia się za Waszą Świątobliwością u Najwyższego, pomagając władać Patrymonium.

Z wyrazami oddania,
/-/ Tadeusz Krasnodębski

[Obrazek: tomasz-morus.jpg]
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski, prof. UR

Szlachetny Pan, Pierwszy Minister Signorii Rotryjskiej, Prorektor Uniwersytetu Rotryjskiego, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Rotryjskiego, Dziekan Wydziału Prawa UR, kawaler Orderu Odrodzenia Księstwa Sieny, doktor. net prawa

Odpowiedz

#24
Szanowny Panie Pierwszy Ministrze,
Umiłowany Księże Kanoniku!

Również i Wam składamy serdeczne podziękowania za piękne dary, któreście na dłonie nasze przekazali, ale i za życzliwe i ciepłe słowa, które w Waszych listach zostały wyrażone. Radzi jesteśmy, że Stolica Apostolska zyskuje tak wielu oddanych i aktywnych mieszkańców, którzy już od pierwszych chwil swojej działalności aktywnie zaangażowali się w dzieło restauracji Złotego Tronu. Pamiętajcie przeto, że każda Wasza inicjatywa jest dla nas cenną, zaś żadna z nich nie zostanie pominięta wówczas, kiedy przyjdzie czas podsumowanie kolejnego okresu w historii Państwa Kościelnego. Pozostańcie z Bogiem †.


Apostolskie pozdrowienie i błogosławieństwo,

(-) Silvester PP. I
(-) Ksawery kardynał van Berden †

kardynał biskup Ostii
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

[Obrazek: 2JDwt.png]

[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Tadeusz Krasnodębski
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019