Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt harmonogramu obrad - II sesja Signorii
Wasza Świątobliwość,
Szlachetni Panowie,
Wszyscy zainteresowani,

Jak wspomniałem podczas aktualnych obrad, chciałbym, aby każda kolejna sesja prowadzona była zgodnie z ustalonym harmonogramem. Choć żaden przepis nie wymaga przyjmowania porządku obrad, jestem przekonany, że ułatwi to prowadzenie dyskusji i zmniejszy czas trwania obrad (I sesja ciągnie się już wiele miesięcy). Jednocześnie wydaje mi się, że wspólne tworzenie harmonogramu ułatwi mnie i moim następcom zwoływanie obrad Signorii - Premierzy będą wiedzieć, kiedy zbierze się wystarczająco dużo tematów, aby zaprosić Szlachetnych Panów na sesję. 

Wobec tego zwracam się z prośbą nie tylko do członków Szanownej Signorii, ale do każdego zainteresowanego, o proponowanie w tym miejscu tematów, jakie Waszym zdaniem powinny zostać poruszone podczas obrad II sesji Signorii Rotryjskiej.

Ze swojej strony chciałbym zasugerować nowelizację Najwyższej Uchwały w zakresie powoływania osoby Pierwszego Ministra - należy doprecyzować, że w razie zgłoszenia tylko jednego kandydata, pomija się głosowanie i wystarczy patriarsza nominacja. Jest to obecnie praktykowane, lecz nieskodyfikowane, rozwiązanie.

Z pozdrowieniami,
/-/ T. Krasnodębski
Premier Signorii Rotryjskiej
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski, prof. UR

Szlachetny Pan, Pierwszy Minister Signorii Rotryjskiej, Prorektor Uniwersytetu Rotryjskiego, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Rotryjskiego, Dziekan Wydziału Prawa UR, kawaler Orderu Odrodzenia Księstwa Sieny, doktor. net prawa

Odpowiedz

Zgodnie z sugestią Jego Świątobliwości, do porządku obrad II sesji dopisana zostanie dyskusja nad utworzeniem urzędnika właściwego ds. administracyjnych i sprawowania władzy świeckiej. Podejmiemy debatę nad sensownością jego powoływania bądź drobną modyfikacją istniejących już urzędów, jak Kamerling - aby otrzymały większą władzę świecką.

W II sesji musimy również pochylić się nad odebraniem tytułu Szlachetnego Pana pozostającemu na banicji Pawłowi Medyceuszowi.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski, prof. UR

Szlachetny Pan, Pierwszy Minister Signorii Rotryjskiej, Prorektor Uniwersytetu Rotryjskiego, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Rotryjskiego, Dziekan Wydziału Prawa UR, kawaler Orderu Odrodzenia Księstwa Sieny, doktor. net prawa

Odpowiedz

Prześwietny Pierwszy Ministrze,

podczas ostatniego spotkania Signorii podjęto temat przebudowy forum zaproponowany przez moją osobę, miało być głosowanie, ale coś nie wyszło. Prosiłbym o wznowienie głosowania nad projektem, cobym mógł przebudować forum.
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Wysokość Trup,
prof. net. Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep
w historii: Patriarcha Leon III, król Skarlandu, Rotrii, Niderlandów, Estelli, 
Wielki Książę Toskanii, książę Surmenii, RONu, margrabia Bialenii.
Obecnie: truchło w grobowej tumbie.

Czasem lepiej dopełnić aktu wiecznej śmierci, niż wiecznie umierać.

[Obrazek: 2s4JK.png]

Odpowiedz

Ja przyznam, że nie wiem czy jest sens na siłę otwierać II sesję Signorii, tylko po to, żeby zakończyć trwającą od miesięcy sesję I. Przypomnę, że nadal nie wyczerpaliśmy tematów, do których pierwsza sesja została zwołana, tj. reorganizacji forum i reformy systemu gospodarczego, na co oprócz przedstawionej ustawy i zgłoszonych kolejnych projektów, składać się będzie jeszcze jedna ustawa, którą opracowuję. Gdy zamkniemy te tematy, to problem urzędnika ds. państwowych można włączyć do trwających już obrad, bez zabawy w zwoływanie na siłę kolejnej sesji, która wiąże się z koniecznością wybierania Premiera od nowa. Ponadto bulla erygująca signorię "Dominus Noster" Piusa VI z dn. 3 lutego br. mówi jasno: "Obradować ona będzie na wezwanie Biskupa Rotrii w sprawach, które uzna on za słuszne do rozpatrzenia przez ów organ". Jasno więc wynika z tego, że to Patriarcha zwołuje kolejną sesję signorii dając jej tematy do rozpatrzenia, a nie zaś, jak Pan proponuje izba zbiera się sama. Pozostawmy więc decyzji Jego Świątobliwości czy i kiedy zechce ponownie zwołać Szlachetnych Panów i w jakich sprawach zasięgnie ich opinii.
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Ekscelencjo Premierze, kiedy zaczniemy obrady II sesji? Czy ustawę o gospodarce będziemy głosować dopiero w jej trakcie?
Odpowiedz

Jak wcześniej wspominałem, najpierw wypadałoby dokończyć pierwszą sesję, by w ogóle myśleć o kolejnej. Po jej zakończeniu można otworzyć kolejne obrady, lecz pojawia się pytanie starożytnej filozofki Kayah "Po co? Po co? Po co? Po co?" xD
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Cytując lokalne mądrości: mój tata, jak pytam "po co" - "poco to się nogi noco". A co.
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Wysokość Trup,
prof. net. Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep
w historii: Patriarcha Leon III, król Skarlandu, Rotrii, Niderlandów, Estelli, 
Wielki Książę Toskanii, książę Surmenii, RONu, margrabia Bialenii.
Obecnie: truchło w grobowej tumbie.

Czasem lepiej dopełnić aktu wiecznej śmierci, niż wiecznie umierać.

[Obrazek: 2s4JK.png]

Odpowiedz

Dla pewnego porządku, sam nie wiem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019