Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: Wilhelm OrańskiKancelaria Herolda Wielkiego
A co mnie obchodzi Paweł VI, który zniósł wszystko?
(-) Tomasz Mancini SJ

[Obrazek: 2Kb7N.png]

Odpowiedz

W takim razie naszą dyskusję dzieli circa 50 lat. Ot, inna eklezjologia Wink
+ Hieronymus Sieniawski vel Grzymała
Magnus Inquisitor
[Obrazek: 29ndzxi.png]
Odpowiedz

(16.08.2018, 23:00:44)Tommaso Mancini napisał(a): A co mnie obchodzi Paweł VI, który zniósł wszystko?

A mnie co obchodzi jakiś ksiądz John Abel Nainf, który napisał książke?

Czekam na werdykt odpowiedniej i zwierzchniej władzy, której się podporządkuje. Póki co mam swoje racje i się ich będe trzymał... Amen. Causa finita.
(-) ks. kan. Marcin Zagłoba

Wikariusz Generalny Rotrii

Kanonik Kapituły Archikaterdalnej św. Stanisława na Wawelu

[Obrazek: 2KeQX.png]
Odpowiedz

Co do herbów, ich duża ilość przysparza niekiedy wiele pracy, szczególnie jeśli ktoś stara się dbać o szczegóły, których można nie dostrzec gołym okiem Wink Na wakacjach nie jest to większym problemem, ale różnie może być w trakcie roku akademickiego. Sprawę przemyślę już po powrocie i wydam stosowne obwieszczenie, w którym ukaże się także wykaz blasonów odpowiadających poszczególnym godnościom.

(16.08.2018, 17:47:15)Tommaso Mancini napisał(a): I osobiście jestem zdania, że powinniśmy zreformować godności honorowe na dworze patriarszym.

Ma Brat na myśli jakieś konkrety?
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau

[Obrazek: 2FhrC.png]
Odpowiedz

Zniesienie godności honorowych to będzie cios w Rotrię, która musi cechować się pomponizmem. Komu to przeszkadzało?
Odpowiedz

A kto mówi o znoszeniu godności honorowych? Chodzi jedynie o to, żeby herbów nie zmieniać co 5 minut. Przypominam, że póki co Eminencja Orański wykonuje swoją pracę pro publico bono, choć uważam, że powinien inkasować za to nie małe sumy od interesantów, tym bardziej, że do Herolda należy tworzenie spisów herbowych oraz ustalanie wytycznych dotyczących heraldyki, a nie wykonywanie herbów. To każdy może wykonać samodzielnie, a jeśli takich zdolności mu brak, winien zapłacić osobie, która to potrafi, np.: Eminencji Orańskiemu lub innemu grafikowi.
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Dlatego mówię, że ja będę wykonywał herby sam. A Jego Ekscelencja de Medici uiścił za herb opłatę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2018 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2018 Styl © iAndrew 2016-2018 Edit © Axwell 2017-2018