Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: Carlo Lorenzo de Medici y ZepGloriosa Rivoluzione
Zbiegają do mnie informacje ws. wspolnotowcow. Wieczorem podam co sie wydarzyło.
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Wysokość Trup,
prof. net. Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep
w historii: Patriarcha Leon III, król Skarlandu, Rotrii, Niderlandów, Estelli, 
Wielki Książę Toskanii, książę Surmenii, RONu, margrabia Bialenii.
Obecnie: truchło w grobowej tumbie.

Czasem lepiej dopełnić aktu wiecznej śmierci, niż wiecznie umierać.

[Obrazek: 2s4JK.png]

Odpowiedz

(27.09.2018, 18:50:21)Michał Franciszek Lisewicz napisał(a): Signor Gonfaloniere!
Melduję się na rozkaz!
Razem ze swym oddziałem o zmierzchu wyruszę na patrol.

Proszę aby Wasz oddział zabezpieczył bramy wjazdowe do miasta, a strzelcy niech ulokują się na basztach wraz z najlepszymi zwiadowcami. To kluczowe dla bezpieczeństwa Miasta Apostolskiego.
(-) Nicolò Stefano Dreder SJ

[Obrazek: 2KfNg.png]
Odpowiedz

Medycejski wychodzi cały zakurzony z gruzów zburzonego Pałacu Medyceuszów i krzyczy:

Co? xD Dobra, oddaję się w wasze ręce proletariusze, bowiem rewolucja wymaga ofiar. Proszę mnie powiesić na latarni z podpisem: "Karol, człowiek, który nie został patriarchą"!
Carlo Giovanni de' Medici e Zep
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Albert Orański, Tommaso Mancini
Odpowiedz

(27.09.2018, 19:25:23)Nicolò Dreder napisał(a):
(27.09.2018, 18:50:21)Michał Franciszek Lisewicz napisał(a): Signor Gonfaloniere!
Melduję się na rozkaz!
Razem ze swym oddziałem o zmierzchu wyruszę na patrol.

Proszę aby Wasz oddział zabezpieczył bramy wjazdowe do miasta, a strzelcy niech ulokują się na basztach wraz z najlepszymi zwiadowcami. To kluczowe dla bezpieczeństwa Miasta Apostolskiego.

Sì, Signor Comandante!
Biorę swój oddział i jeszcze trzy dodatkowe, aby zdołać obsadzić wszystkie bramy i główne baszty.
Ja natomiast wraz ze swymi czterema przybocznymi obejmuję straż na Placu Św. Pawła. Za zwycięstwo!
Czułem, jakby to był już koniec, ale zwyciężymy.
(-) Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Odpowiedz

Z okien klasztornej wieży widzę, jak buntownicy i rebelianci gromadzą się na przedmieściach Apostolskiego Miasta! Lęk i trwoga!
Odpowiedz

Zwiadowcy zbierali się całą noc, a buntownicy wyrwali mi kabel od internetu, hardkory jedne. Nie miałem ujścia strumieniów sieci w nocy, za co przepraszam.

Odpowiedz

Dzisiaj zachęcam wszystkich (szczególnie duchownych) do postu ścisłego i całonocnej adoracji w intemcji pokoju w Rotrii
(-) ks. inf. Marcin Zagłoba

Wikariusz Generalny Rotrii

Protonotariusz apostolski de fiochet

[Obrazek: 2LaMF.png]
Odpowiedz

[Obrazek: 240px-Cross_and_Sickle.png]

[Obrazek: main-qimg-8bb0363380117439def2aa10f02475f0-c]

Dwa dni minęły od pierwszej reakcji władz rotryjskich na szerzący się bunt. Komuniści w międzyczasie zajęli całe nadbrzeża rzeczne zbliżając się do starożytnych murów Apostolskiego Miasta, skąd bardzo celnie odstrzeliwali ich kusznicy i łucznicy. Niestety... plebejusze wdarli się na Ponte d'Ofizzio, Ponte San Sebastiano oraz Ponte di San Angelo, a przez nie do obwarowanego miasta. Palili wszelkie pałace jakie znaleźli, burzyli kościoły... Rozpoczęli także prześladowania szlachty i duchownych, wołając wesoło: "Lecz kiedy wybije godzina powstania, kapłanom lud ucztę zgotuje, muzykę piekielną zaprosi do grania, a szlachta niech wtedy tańcuje!" Kardynał Medyceusz wraz z kardynałem Orańskim i Gonfalonierem Drederem przebywał w Pałacu św. Pawła na wzgórzu Welia, skąd obserwowali upadek miasta. Wydali też rozkaz zabraniający wjazdu Ojca Świętego do Apostolskiego Miasta, ze względu na jego bezpieczeństwo. Orański, jako kamerling pilnował majątku i dobytku Kościoła, Medyceusz zaś, znający doskonale wzgórza miasta, które zdobywał przed laty, obmyślał plan obrony. Dreder  natomiast decydował o ruchu wojsk. Patrząc w dół widzieli zrujnowane kościoły, płonące pałace, cieszącą się hołotę, rubasznie tańcującą nad trupami rotryjskich rodzin. Widok zapierał dech w piersi, widząc jak potężne Państwo Kościelne zamienia się po raz kolejny w ruinę. Orański spojrzał tylko na Medyceusza i rzekł: "Jak nie Skarlandczycy, to komuniści. Ironia losu."

[Obrazek: Taunay3.JPG]

Najgorsze dopiero się zaczęło. Kiedy wspólnotowcy opanowali wzgórza Lateranu i Kwirynału, dzielnie bronił się tylko Awentyn, Eskwilin i Welia. Na Lateranie jednak rozpaliło się piekło. Niejaki Gulliete, hrabia przeszły na stronę buntowników, wzniósł naprzeciw Bazyliki Laterańskiej narzędzie szatana - gilotynę, na którą natychmiast skazywano biednych kanoników laterańskich. Głowę stracili również inkwizytorzy pracujący pod nieobecność Wielkiego Inkwizytora, przebywającego na pielgrzymce w Rzeczpospolitej. Krew lała się przeobficie... Lud skandował zadowolony: "O cześć Wam, biskupi, magnaci, za naszą niewolę, kajdany, o cześć Wam patriarchowie, książęta, prałaci, za kraj nasz krwią bratnią zbryzgany". Partyzanci nie mieli litości. Największym echem obiła się śmierć sióstr klarysek z laterańskiego zakonu Matki Bożej Ratunku Ludu Rotryjskiego, które to natychmiast publicznie zgilotynowano.

[Obrazek: The+Martyred+Carmelite+Sisters.jpg]

Odpowiedz

Czas wyjść w miasto i pogrzebać zmarłych...
(-) ks. inf. Marcin Zagłoba

Wikariusz Generalny Rotrii

Protonotariusz apostolski de fiochet

[Obrazek: 2LaMF.png]
Odpowiedz

To zbyt niebezpieczne, lepiej się gdzieś ukryć...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2018 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2018 Styl © iAndrew 2016-2018 Edit © Axwell 2017-2018