Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: Carlo Lorenzo de Medici y ZepGloriosa Rivoluzione
Dokładnie uważam tak samo. Świeckie, bardzo laickie państwo plus Rotria, Stolica Apostolska, to fatalne połączenie. Niemniej Rotria powinna zachować swoją niezależność, a historia tylko potwierdza, że zależność od innego państwa (Skarland, Forum Wolnych Narodów) nie jest dla Rotrii niczym dobrym. Póki mamy świetne forum, mimo wszystko zaufanych obywateli, powinniśmy jak najdłużej utrzymywać swoją niezależność.
(-) Nicolò Stefano Dreder SJ

[Obrazek: 2KfNg.png]
Odpowiedz

Oczywiście o żadnej inkorporacji mowy nie będzie, a przynajmniej do lutego Smile.

Cóż zatem konkretnie Bracia proponujecie?  Wink
Wiele pada ogólników - sobór, zmiana klimatu, zmiana fabuły. Ale jeśli sobór, to jak wspomnieliśmy - o czym ma dyskutować? Jeśli zmiana klimatu, to na jaki? Jeśli zmiana fabuły, to cóż chcecie zmodyfikować? Oczywiście jak już wielokrotnie podkreślaliśmy - nie opowiadamy się przeciwko zmianom, wręcz odwrotnie. Jednak jak praktyka wskazuje, brak podziału obowiązków i konkretnego określenia, cóż ma ulec zmianie - niewiele (niestety) pomoże. Powiadacie Bracia, że obecny pontyfikat jest zbyt długi? I takie jest nasze zdanie. Trzy miesiące, jak w przeszłości, z pewnością wystarczą. Cóż jeszcze? Rząd? Parlament? Jak to widzicie?
/-/ Sanctitas Vestra Silvester I
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc., etc., etc.

Odpowiedz

Ja natomiast obawiam się, Bracia, że problem jest w nas. Nie chcę nikogo oskarżać, patrzę po sobie, a zatem nie mam pełnej wiedzy na temat nastawienia innych. Widzę jednak, że Rotria podoba mi się taka, jaka dokładnie teraz jest, niewiele zmian potrzeba, a jednak brak czasu i motywacji. Naprawdę nie wiem, co może być skuteczną receptą.
Z konkretów, proponuję uproszczenie administracji. Przydałaby się też bardziej aktywna dyplomacja, bo za granicą nie jesteśmy wcale widoczni. I odrobina pozytywnego zamieszania, o które wcale nie jest łatwo. Rotria zawsze odradza się na konklawe, sobór, schizmę. Broń nas Boże przed tym ostatnim, to tylko stwierdzenie oczywistego faktu.
x. mgr. net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę biskup de Medici y Zep SJ
Biskup Świętego Kościoła Rotryjskiego, Prymas Brodrii i Biskup Krakowski
Wielki Książę Toskanii 
Generał Towarzystwa Jezusowego

[Obrazek: 2G6VR.png]

GG: 63405247
Odpowiedz

No właśnie z tymi soborami to było różnie... Big Grin
Natomiast co do pozostałych dwóch przypadków - pełna zgoda Smile
/-/ Sanctitas Vestra Silvester I
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc., etc., etc.

Odpowiedz

Mancini... Ty prostaku...
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Stary dziad Orański wrócił. Tęskniłem za Tobą!
(-) Tommaso Mancini

[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Albert Orański
Odpowiedz

Może nadszedł już czas na zakończenie rewolucji? Działań wojennych już nikt nie prowadzi, luźne rozmowy pokazały, że wśród rotryjczyków są chęci reform, zmian i ratowania swojej Ojczyzny. Co Bracia o tym sądzą?
(-) Nicolò Stefano Dreder SJ

[Obrazek: 2KfNg.png]
Odpowiedz

Jeśli mogę się dołączyć. Zgadzam się. Ludzie są zmęczeni a wstrząsy z dział i karabinów stają się codziennością. Miło mi będzie odwiedzić piękną Rotrię podczas pokoju.
(-)Karol von Tauer-Sienicki vel Cesarz Franz II Wadar

Imperator Cesarstwa Austro-Hiszpanii 

Kurator Wielki W Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Członek Zakonu Krzyżackiego
Odpowiedz

Zgadzam się z Wami Bracia Cool Dość tej wojny!
(-) ks. inf. Marcin Zagłoba

Wikariusz Generalny Rotrii

Protonotariusz apostolski de fiochet

[Obrazek: 2LaMF.png]
Odpowiedz

Jeżeli ma dojść do spokoju i pokoju proponuję :
- aby wojska zakonne wycofały się do swoich twierdz i do Stolicy.
- gwardia wróciła do stolicy,
- reszta wojsk niech obsadzi ważne punkty strategiczne i zabezpieczy ważne miasta w tym stolicę.

Nie wiem czy nie należałoby ogłosić amnestie dla buntowników, którzy przejdą na naszą stronę.
Proponuję również, aby koordynatorami tych ruchów był Marszałek Maurycy Orański i Nicolò Dreder.
Andream von Salza
Wielki Mistrz Zakonu Kawalerów Mieczowych
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 92px-POL_COA_Kar%C4%99ga.svg.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2018 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2018 Styl © iAndrew 2016-2018 Edit © Axwell 2017-2018