Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pio Maria de MediciProśba o przywrócenie tytułów
#1
Cytat:[Obrazek: 220px-Coat_of_arms_of_Bernard_Edward_Shlesinger.svg.png]


Wasza Świątobliwość,
Najdroższy Ojcze Święty Sylwestrze I,kłaniam się jako jedyny prócz Was wierny syn starej Rotrii pamiętającej wspaniałe pontyfikaty Piusów i Sykstusów, całuję więc i pierścień Rybakowy i sławetne patriarsze pantofle. Jako uniżony sługa Wasz chciałem najusilniej prosić Wasz majestat, po starej dobrej znajomości, o przywrócenie starej tytulatury i nomenklatury sprzed czasów III Rotrii i Rewolucji, jako iż nie umarłem, ale urzędy zgodnie z rozporządzeniami patriarchów potraciłem. Błagam Was, jako władcę miłosiernego, przywódcę duchownego litościwego i sędziego łagodnego o zlitowanie się nad synem Waszej służebnicy i przywrócenie mnie do stanu duchownego, w osobie otrzymanego od Leona II biskupa i abym na własność cieszyć się mógł tylko klasztorem na Monte Cassino.


Oddaję się do pełnej dyspozycji i proszę o pozytywne spojrzenie na prośbę,


z wyrazami najwyższej estymy,


(-) Pio Maria Facibeni
(-) Sua Eminenza 
 Pio Maria Cesare de Medici

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Osobisty Doradca Ojca Świętego
Custode delle fede e Chiesa (Panzerkardinal)
Odpowiedz

#2
Wasza Świątobliwość!

Uprzejmie proszę o odrzucenie wniosku. Jeśli ktoś decyduje się umrzeć, to powinien się liczyć z utratą tytułów i z tym, że musi zaczynać od początku. Bądźmy poważni. Jeśli Brat Facibeni rzeczywiście chce działać aktywnie, to proszę Ojca Świętego o posłanie go do Towarzystwa Jezusowego. A nuż go rozruszy Wink.

Cum debita reverentia,
(-) Tommaso Mancini SJ
(-)Tommaso Mancini 


Odpowiedz

#3
Umiłowany Bracie Pio,
Umiłowany Bracie Tommaso,

oba Wasze wnioski bierzemy pod rozwagę. Sprawę pragniemy także skonsultować tak, ażeby nikt nie czuł się niesprawiedliwie w obliczu wydanego przez nas rozstrzygnięcia. Mamy nadzieję, że nasz osąd rozwieje wszelkie tutaj wysunięte wątpliwości.


Apostolskim pozdrowieniem,

(-) Silvester PP. I
Odpowiedz

#4
Ojcze Święty?
Jaka więc jest decyzja?
(-) Sua Eminenza 
 Pio Maria Cesare de Medici

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Osobisty Doradca Ojca Świętego
Custode delle fede e Chiesa (Panzerkardinal)
Odpowiedz

#5
Cytat:
[Obrazek: 2KbyE.png]

S I L V E S T R U S·PP·I

PATRIARCHA ET EPISCOPUS ROTRIAE, SUCCESSOR PRINCIPIS APOSTOLORUM, 
SUMMUS PONTIFEX ECCLESIAE UNIVERSALIS, PRINCEPS SUI IURIS CIVITATIS ROTRIAE, SERVUS SERVORUM DEI etc.


Do 
Umiłowanego Syna Naszego
Pio Marii Facibeniego

na wieczną rzeczy pamiątkę


Wielce Czcigodny,

rozważyliśmy skierowaną przez Ciebie prośbę i sprawę przeanalizowawszy, rozrządzamy, co następuje.
Po wielkim kryzysie, z którym zmierzył się Kościół Święty, Matka Nasza przed laty, nastąpił okres regencji oraz restauracji Stolicy Apostolskiej w trakcie trwania kolejnych pontyfikatów Biskupów Powszechnych. Jednym z fundamentalnych aktów prawnych określających sytuację prawną stanu duchownego oraz wszystkich pozostających w formalnej więzi z Kościołem była Bulla "Resurrexit, sicut dixit". Mocą jej postanowień, nastąpiło wygaszenie wszelkich urzędów państwowych i dworskich oraz złożenie z godności wszelkich dostojników kościelnych. Czynność ta obarczona była warunkiem, że władza w zakresie przywrócenia tychże godności spoczywać będzie na pierwszym, kolejnym, wybranym wówczas przez Radę Regencyjną prawowitym Biskupie Rotrii. Takoż się i stało - Jego Świątobliwość Alexander IV wydał dekrety oraz restytucje we wszystkich sprawach, które zostały przezeń ocenione za zasadne. Tym samym, założenia wzmiankowanej przez nas bulli zostały w całości wypełnione, z niemożnością przywrócenia czegokolwiek, do czego uprawniony został przez Radę Regencyjną wyłącznie pierwszy Biskup Powszechny w historii III Państwa Kościelnego. Tym nie mniej uznaliśmy, że wielką niesprawiedliwością byłoby niedocenienie zasług Wielce Czcigodnego w okresie, w którym działał on aktywnie. Raduje się wszak serce nasze z powodu Waszego odnalezienia jako - poniekąd - świadka rzeczonych, drastycznych wydarzeń. Uznaliśmy więc, że roztropnym będzie uznać ważność udzielonych Wam przez poprzedników naszych święceń prezbiteriatu, a także dozwolić na osadzenie w majątku Monte Cassino. Przez poprzedników naszych wygaszona została co prawda prywatna własność gruntowa i - w istocie - system feudalny, tym nie mniej powierzamy Wam na nowo ziemie owe w zarząd, nakazując jednak pełne posłuszeństwo i oddanie każdoczesnemu Biskupowi Powszechnemu, jako prawowitemu suwerenowi tych ziem.

Aby korzystać w pełni z tego, cośmy tutaj zapisali - potwierdźcie wolę przyjęcia tejże kompensaty niezwłocznie, chyląc czoła przed Złotym Tronym i wypowiadając słowa: "fiat!"

Jakośmy sprawę rozstrzygnęli, tak tylko stać się może.Apostolskim pozdrowieniem,

(-) Silvester PP. I

VI XII AD. MMXVIII 
Odpowiedz

#6
Pio Maria Facibeni klęka przed Patriarchą Sylwestrem I, niegodzien całuje pierścień Ojca Świętego oraz patriarsze pantofle. Wstaje, wychodzi przed Biskupa Rotrii, kłania się Namiestnikowi Chrystusa i głośno woła: 

FIAT!
(-) Sua Eminenza 
 Pio Maria Cesare de Medici

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Osobisty Doradca Ojca Świętego
Custode delle fede e Chiesa (Panzerkardinal)
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020