Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: Fryderyk OrańskiBiuro ambasadora
Budowa trwała dłuższą chwilę, kolejną zajęło do świeżo wybudowanego budynku ambasady Królestwa Dreamlandu przywiezienie mebli, symboli państwowych i części niezbędnych do pracy dokumentów, ale korpus dyplomatyczny skrzętnie jął korzystać z tego przybytku. W biurku siedział już nowy ambasador, wokół którego krzątali się pracownicy dopinający ostatnie szczegóły w kwestii przystosowania placówki do działania.

Na biurku widniał już cały komplet papierów, przycisków do papieru, piór, atramentu i oczywiście pieczęcie oficjalne. O ile mieszkańcy Rotrii godło Królestwa rozpoznają i nie ma w tym nic dziwnego, nieczęsto osobista pieczęć dyplomaty musi taka być-rozpoznawalna. Zaskoczenie może budzić jednak, że pieczęć ta zawiera złotego lwa dobrze znanego na tym terenie.

Ambasador był właśnie w trakcie pisania następującego ogłoszenia, mającego być wywieszonym przed wejściem do przybytku:

"Szanowni mieszkańcy Państwa Kościelnego Rotria!
Turyści i emigranci posiadający dreamlandzkie obywatelstwo!

Królestwo Dreamlandu z dumą ogłasza, że swe działanie rozpoczyna placówka dyplomatyczna naszego państwa w Państwie Kościelnym Rotria, a osobą odpowiedzialną za utrzymywanie kontaktów bilateralnych wyznaczono Fryderyka Karola Alberta hrabiego Orańskiego-Nassau. Wierzymy, że dzięki związkom ambasadora z Państwem Kościelnym będzie on w stanie godnie reprezentować Królestwo i skutecznie działać.

Oto kilka słów osobistych od ambasadora:
Szanowni Rotryjczycy,

Znany jestem tutaj jako członek rodu Oranje-Nassau i cieszę się, że będę mógł reprezentować interesy mojego państwa w środowisku, które mam okazję w jakimś stopniu znać i które również mnie zna. Biuro z chęcią będzie pośredniczyć we wszelkich oficjalnych kontaktach z Królestwem Dreamlandu, co zarówno uprości rodzimą administrację w tym zakresie jak i oszczędzi tutejszym fatygę podróżowania do Dreamlandu we własnej osobie. Postaram się  odpowiadać zarówno na Wasze potrzeby w zakresie kontaktu międzynarodowego jak i Dreamlandczyków. Zobaczymy gdzie częściej przyda się moja pomoc. Niemniej oferuję informację zwykłą jak i turystyczną, i postaram się informować wzajemnie o ważnych wydarzeniach po drugiej stronie.

Mam nadzieję, że współpraca będzie przebiegać bez zarzutów, a pomoc w ambasadzie, oczywiście we właściwym zakresie, tzn. formalności itd. znajdą obie strony.

Pozdrawiam,
Fryderyk Karol Albert hrabia Orański-Nassau,
książę Niderlandów, Oranii etc.
ambasador Królestwa Dreamlandu w Państwie Kościelnym Rotria"
Odpowiedz

Wasza Ekscelencjo,

witamy po raz kolejny w Stolicy Apostolskiej Smile. Radzi jesteśmy, że procedura dyplomatycznej akredytacji przebiegła pomyślnie. Cieszymy się, że tak ochoczo podejmuje Ekscelencja brzemię posługi ambasadorskiej przy Stolicy Pawłowej. Zadanie to z pewnością niełatwe, z uwagi chociażby na specyfikę rządzących w Wiecznym Mieście zasad. Tym nie mniej raduje się serce nasze, że możemy witać Ekscelencję wśród wszystkich dyplomatów, którym udzieliliśmy agremént i których obecność po lewej stronie Złotego Tronu uświetni każdą z uroczystości.

Na posługę Ekscelencji serdeczne nasze arcypasterskie błogosławieństwo †,

(-) Silvester PP. I
/-/ Sanctitas Vestra Silvester I
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc., etc., etc.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2018 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2018 Styl © iAndrew 2016-2018 Edit © Axwell 2017-2018