Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: Nicolò DrederDysputa III - Klimat i fabuła Stolicy Apostolskiej
Ciekawszym rozwiązaniem byłby Patriarcha-pielgrzym. Jako Bonifacy zacząłem nawet realizować ten pomysł, odwiedzając Brodrię i Bialenię. Od tego czasu nie było chyba żadnej oficjalnej wizyty patriarszej. Pielgrzymki na pewno wzmacniają więzi między Kościołem a wiernymi.
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau

[Obrazek: 2FhrC.png]
Odpowiedz

Wizerunkowo Patriarcha jako pielgrzym będzie lepiej postrzegany niż więzień Rotrii. Ale to już zależy od samego panującego co wybierze  Cool
(-) ks. inf. Marcin Zagłoba

Wikariusz Generalny Rotrii

Protonotariusz apostolski de fiochet

[Obrazek: 2LaMF.png]
Odpowiedz

Zanim wypowiem się w temacie, krótkie wtrącenie Smile Brodria ożyła, również z mojej inicjatywy jako prymasa. Niebawem więcej powiem na ten temat Smile
A wieczorem wypowiem się w temacie.
x. mgr. net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę biskup de Medici y Zep SJ
Biskup Świętego Kościoła Rotryjskiego, Prymas Brodrii i Biskup Krakowski
Wielki Książę Toskanii 
Generał Towarzystwa Jezusowego

[Obrazek: 2G6VR.png]

GG: 63405247
Odpowiedz

Ciężko zająć mi jednoznaczne stanowisko w tej dyskusji. Wiele myślałem o tym, jak ustosunkować się zarówno do pomysłów, jak i argumentów tutaj przedstawionych i jedyny wniosek do jakiego doszedłem to taki, że nadto skostniałem i generalnie przeciwny jestem wszelkim zmianom w każdej możliwej materii. Równie szybko jednak doszedłem do wniosku, że taka postawa niewiele wnosi do dyskusji, która ma przecież na celu uzdrowienie Rotrii. Jakkolwiek dojrzałem do otwarcia się na zmiany, to jednak nadal pragnę pozostać na stanowisku osoby studzącej nazbyt modernistyczne zapędy. W kwestii zaś samego klimatu i epoki pragnę stwierdzić, że nie są to na tyle fundamentalne sprawy, by ich zmiana mogła nam znacząco zaszkodzić. Dostrzec należy możliwość ożywienia życia kulturalnego i społecznego, gdyż nowe warunki powinny przynajmniej w teorii stworzyć pole do nowych aktywności. Pragnę jednak zaproponować, aby przesunięcie epoki odbyło się możliwie delikatnie - proponuję płynne przejście do kolejnej epoki (z renesansu/baroku do klasycyzmu). Jeśli i ta epoka nam się znudzi, to przejdziemy do następnej i następnej. Przejście od razu do XX wieku spowoduje bałagan, jeśli po czasie stwierdzimy, że to jednak nie to (co wtedy, cofniemy się o 100 lat - bez sensu).
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Niestety jestem odmiennego zdania. 

Moim zdaniem to klimat i ramy czasowe mikronacji są tą "fundamentalną" dla jej istnienia kwestią. Pomijając rzecz jasna zasoby ludzkie. Klimat i powiązania z nim fabuła stanowi o szkielecie mikronacji. Ramy czasowe (poniekąd nieformalnie) są wyznacznikiem tego, w jaki sposób będziemy się zachowywać, czym się będziemy zajmować oraz jaki kierunek obierze państwo. Ponadto klimat jest też magnesem na nowych ludzi. Epoka proponowana przez Ojców Soborowych jest również pełna wielkich polityków, zupełnie jak renesans pełen Borgiów czy Medyceuszy. Kto wie, może ta nowa epoką sprawi, że więcej nowych osób zainteresuje się Rotrią - są to już czasy "lepszego Kościoła" pozbawionego grzechów epoki wspomnianego Borgii. 

Chciałem jeszcze nadmienić, że przejście do klasycyzmu z baroku/renesansu może być dla nas nieodczuwalną zmianą. De facto epoka ta nie niesie ze sobą żadnych zmian, postępu technologicznego w stosunku do baroku czy tym bardziej renesansu. A jak widać ten postęp technologiczny jest w pewien sposób wyczekiwany. Ponadto w zasobach sieci jest sporo materiałów (zdjęć), które mogą nam posłużyć za detale, które będą tym smaczkiem klimatycznym np. w wydarzeniach fabularnych. Wydaje mi się, że era obrazów się już wyczerpała i ich miejsce w tym wypadku z chęcią zajmie czarno-biała fotografia.
(-) Nicolò Stefano Dreder SJ

[Obrazek: 2KfNg.png]
Odpowiedz

Czcigodni Ojcowie Soborowi, 

Czy nikt nie ma już nic więcej do powiedzenia w sprawie klimatu Stolicy Apostolskiej?
(-) Nicolò Stefano Dreder SJ

[Obrazek: 2KfNg.png]
Odpowiedz

Wydaje mi się, że możemy zostać w tym klimacie, ale musi być większa aktywność wszystkich osób. A jeżeli ktoś nie jest aktywny przez jakiś okres to uznajemy że umarł. Jeżeli powróci music wszystko zdobywać of zera jako nowa osoba.
Wyjątkiem jest sytuacja gdy trafi do szpitala, wrestling może wrócić
Andream von Salza
Wielki Mistrz Zakonu Kawalerów Mieczowych
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 92px-POL_COA_Kar%C4%99ga.svg.png]
Odpowiedz

Czcigodni Panowie
Popieram Wielkiego Mistrza, jeżeli nie będzie chętnych najlepszy temat padnie.
Chociaż 1-2 w tygodniu. Poza tym nawet chętni do działania widząc, że nie ma bratnich dusz zaprzestają wchodzić na forum

Przykład Japonia samurajów, znalazłem takie v-państwo, super temat, klimat. Ale nikogo tam nie ma.
Odpowiedz

Zacznijmy od tego, że Szanowni Kawalerowie to sami mają fotografie z XIX wieku, więc przesunęliście się dwie epoki do przodu. Po prostu klimat XVI-XVII wiecznego Państwa Kościelnego się wypalił. I nic z tym już nie zrobimy. Naprawdę. Trzeba tylko pójść do przodu. Trzeba sobie postawić pytanie: co zostawiamy z tejże epoki, a co bierzemy z nowej. Oto podstawowe pytanie!
Przewielebny Ksiądz Pio Maria Facibeni
Doktor Nauk Teologicznych
Zarządca na Monte Cassino
Emeryt, Rencista, Świadek upadku Rotrii

[Obrazek: slqhxh.jpg]
Odpowiedz

(08.12.2018, 15:59:38)Pio Maria Facibeni napisał(a): Zacznijmy od tego, że Szanowni Kawalerowie to sami mają fotografie z XIX wieku, więc przesunęliście się dwie epoki do przodu. Po prostu klimat XVI-XVII wiecznego Państwa Kościelnego się wypalił. I nic z tym już nie zrobimy. Naprawdę. Trzeba tylko pójść do przodu. Trzeba sobie postawić pytanie: co zostawiamy z tejże epoki, a co bierzemy z nowej. Oto podstawowe pytanie!

Nie wspominając świąt z XX wieku w stylu Chrystusa Króla...
(-) Rev. Dom. Tommaso Mancini SJ

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2018 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2018 Styl © iAndrew 2016-2018 Edit © Axwell 2017-2018