Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informator dreamlandzki
Niniejszym kadencja rządu Torkana Ingaawara zakończyła się przedterminowym odwołaniem z miażdżącą ilością głosów za tą decyzją, ~95% głosów ZA . Kadencja rozpoczęła się w zasadzie po 3 tygodniach, ponieważ nikt nie mógł dojść do porozumienia czy w trakcie potwierdzania legalności wyborów urząd przejmuje nowy premier czy jeszcze rządzi poprzedni.
Autor wniosku o referendum, markiz Chamberlain, streścił przyczynę takiego wyniku już motywując sam wniosek.

Cytat:Chamberlain: Powtórzyła się sytuacja z 2017 roku. Za nami dokładnie połowa kadencji rządu(która normalnie trwa 4 miesiące - przyp. red.), która upłynęła pod znakiem oczekiwania na pierwsze – jakiekolwiek – ruchy ze strony jego szefa. Były dwie sondy, paraliż prokuratury i kilka agresywnych wystąpień. 

W przyszłych wyborach potencjalną kandydatką Jej Królewska Wysokość Karolina Aleksandra, jest to jednak nadal wstępna deklaracja.
Będę informował o przyszłych wydarzeniach.
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii, Nassau, Antwerpii i Mediolanu, hrabia Kontich
ambasador Królestwa Dreamlandu
Odpowiedz

Szanowni Panowie,

Jego Królewska Mość Robert Fryderyk, po wielu miesiącach próśb ze strony obywateli Królestwa Dreamlandu i wielokrotnym pojawianiu się tego tematu w zapowiedziach politycznych rządów, zdecydował o wypowiedzeniu umowy z 24 lipca 2015 roku między Księstwem Sarmacji, a Królestwem Dreamlandu o uznaniu inkorporacji Królestwa Scholandii i przekazaniu terytorium Awary Południowej, od teraz zwanej w Dreamlandzie Awarą Scholandzką. Jednocześnie JKM ogłosił, że podjęte zostaną działania ku ponownemu ustaleniu stanu tej wyspy metodami pokojowymi.
Jego Książęca Wysokość
Odpowiedz

Szanowni Rotryjczycy,
Przybywam z kolejną dawką informacji. 

1.Sytuacja wokół Awary okazuje się całkiem wrząca. Po obu stronach występują mniej lub bardziej sensowne przepychanki (LINK 1, LINK 2, LINK 3)

Związane są oczywiście z polityką. Księstwo Sarmacji uznało ,,Arminat Królestwa Scholandii", czyt. zebrano marionetki i dano schronienie "rządowi na uchodźctwie". Jest to oczywiście absurdalne, bowiem Scholandie tworzą w tej chwili głównie pamiętający doskonale niepodległość Scholandii Matmax arcyksiąże von Salvepol oraz Andy książe Sky. Warto przytoczyć w tej sprawie słowa arcyksięcia "O tyle śmiesznie, że mojego v-brata, kol. Kakulskiego dawno na terenie Scholandii nie widzieliśmy. Chciał stawiać sobie emerycką daczę, ale jakoś zaginął.". Oczywiście tzw. "Arminat" nie ma żadnych podstaw do swojego istnienia.

Konflikt dyplomatyczny wzbudził również zainteresowanie w Republice Suderlandu, która obserwuje związane z tym wydarzenia, a Republika Bialenii wyraziła poparcie dla dreamlandzkich działań. Jednocześnie Królestwo Dreamlandu cały czas podkreśla, że nie wchodzimy na ścieżkę wojenną z KS, a nasze działania dążą do rewizji statusu Awary pokojowymi metodami.

Najświeższy komunikat JKM pod tym linkiem.

2. Ponadto zbliżają się wybory na Premiera w KD. Dzisiaj, tj 31.03, koniec zgłaszania kandydatur, a do tej pory mamy dwóch kandydatów
a)Alusia de la Ciprofloksje, ministra spraw zagranicznych poprzedniego rządu, któremu JKM powierzył rolę tymczasowego Premiera po ostatnim wotum nieufności dla Premiera Ingawaara PROGRAM
oraz 
b)Piotra Harniakiewicza, stosunkowo nowego obywatela, który również postanowił stanąć do walki o władzę. PROGRAM

To całość najświeższych informacji. Ambasada poinformuje o wszelkich potencjalnych zmianach w sprawie wyborów oraz Awary.
Jego Książęca Wysokość
Odpowiedz

Szanowni Państwo,

Informuję, że wybory na urząd Premiera Królestwa Dreamlandu wygrał Aluś de la Ciprofloksja. Skład rządu można zobaczyć tutaj. W nowym rządzie obejmę tekę MSZ, w związku z powyższym moja uwaga na polu międzynarodowym będzie dużo bardziej rozproszona, aczkolwiek postaram się nie zaniedbywać swojej roli i publikować komunikaty z częstotliwością podobną jak dotychczas.
Jego Książęca Wysokość
Odpowiedz

Gratuluję teki ministerialnej, Bracie.
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Gratuluję, Synu Smile
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau

[Obrazek: 2TotF.png]
Odpowiedz

Big Grin Wielkie gratulacje dla Szanownego! Big Grin
(-)Cesarz Franz II Wadar vel Cesarz Jan I Bizantyjski

Basilleus i Autokrator

Kurator Wielki W Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Członek Zakonu Krzyżackiego
Odpowiedz

Moje szczere gratulacje
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 92px-POL_COA_Kar%C4%99ga.svg.png]
Odpowiedz

W gruncie rzeczy chciałem jedynie uprzedzić o czynniku wpływającym na moje zaangażowanie, aniżeli szukałem poklasku, ale oczywiście jestem wdzięczny. Kilka razy już pracowałem w tej roli. Mam nadzieję, że tym razem dla odmiany to będzie bardzo udana kadencja, bo w poprzednich nie działo się za dużo.
Jego Książęca Wysokość
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019