Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przedstawić się mi wypada
Laudetur Iesus Christus!

Wasza Świątobliwość,
Najprzewielebniejsze Eminencje,
Najdostojniejsze Ekscelencje,
Czcigodni Kapłani,
Drodzy Diakoni,
Mieszkańcy, Obywatele i Arystokracjo
Państwa Kościelnego Rotrii

Przybywam do Was z Księstwa Sarmacji, a dokładnie z Królestwa Baridasu. Przybywam jako człowiek szukający swojej v-drogi i zagubiony. W mikronacjach jestem listopada 2012 roku. Kim byłem i na jakich płaszczyznach działałem można znaleźć tutaj. Ale przybywam do Was, jak już wspomniałem, jako szukający bo zabłądziłem. Szukam miejsca, mimo, że w mojej Ojczyźnie czuję się bardzo dobrze, gdzie mogę się na chwilę zatrzymać, pomyśleć, rozszerzyć swoje horyzonty. Czy mnie przyjmiecie? Mam nadzieję, że jak to pisał mój imiennik: "Niech każdy ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich".

A jako, że kultura wymaga, aby w gości przybywać nie z pustymi rękoma, przywożę ze sobą wina 
naturalne, z winogron, czyste, bez domieszek obcych substancji, odpowiednio przechowywane, niezepsute, nieskwaśniałe, bez wątpliwości odnośnie do jego prawdziwości i pochodzenia. A pochodzą one z mojego lenna Els, gdzie jest moja winnica.

Odpowiedz

Laudetur Iesus Christus!
Serdecznie witamy Brata w Patrymonium Świętego Pawła. Z pewnością znajdzie się dla Brata miejsce, gdyż w Winnicy Pana zawsze potrzeba rąk do pracy. Osobiście zapewniam o swoim pełnym wsparciu, w każdej najdrobniejszej wątpliwości proszę się nie krępować i pisać do mnie.
Jaką drogę zamierza Brat objąć? Jest to kapłaństwo, czy raczej pobożne życie świeckie? Smile
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość oraz Eminencja
x. mgr. net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep SJ
Kamerling Stolicy Apostolskiej, Prymas Brodrii, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, etc. etc

[Obrazek: 2Qq1y.png]

GG: 63405247
Odpowiedz

Ekscelencjo, Księże Biskupie,

na wstępie przepraszam, jeżeli popełniłem błąd w nazewnictwie, ale moja wiedza o tytulaturze w Rotrii jest niewielka.
Czy mam jakąś drogę? Nie wiem... Mam pewien pomysł, który zależy tak naprawdę od Jego Świątobliwości i o taką prywatna audiencję bym prosił pokornie. Od tejże rozmowy dużo by zależało.
Dziękuję za powitanie i wsparcie - nie omieszkać wykorzystać tego zaproszenia do zasięgnięcia pomocy.

1. Czy swój rodowy herb mogę dodać w sygnaturze? Czy jest to miejsce zarezerwowane jedynie dla Czcigodnej Rodziny Kapłańskiej?
2. Czy jakaś stała tytulatura jest w użyciu? Jeżeli tak, to gdzie można jej szukać. Nie chcę przy każdej wypowiedzi popełniać faux pas.
3. Gdzie warto się zatrzymać skoro przybyłem do Patrymonium Świętego Pawła?
Odpowiedz

Bracie,
proszę się nie martwić - błędy to zupełna normalność u początkujących Rotryjczyków Wink Tytulaturę powinien rozjaśnić Manuskrypt Wenecki, proszę wyszukać go na forum. Natomiast co do prywatnej audiencji, proszę pisać do Jego Świątobliwości lub Wikariusza Generalnego - x. Zagłoby.
Odpowiadając na pytania:
1. Tak, każdy może umieścić swój herb.
2. Owszem. Tak jak pisałem wyżej, Manuskrypt Wenecki to dobra pomoc Smile
3. Ze swojej strony serdecznie zapraszam do Toskanii lub do Klasztoru Jezuitów!
Kamerling Stolicy Apostolskiej, Prymas Brodrii, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, etc. etc

Odpowiedz

Witam Brata serdecznie! :-)
(-) Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Odpowiedz

Bardzo dziękuję za miłe słowa powitań.

Mam teraz 2 pytania:
Jak wstawić owy herb w sygnaturze - nigdzie nie mam możliwości dodania pliku.
Czy to co pytała Wasza Ekscelencja - o wybór drogi kapłańskiej - czy trzeba być obywatelem Państwa Kościelnego?
Odpowiedz

1. Obrazek należy wstawić na hosting, np. funkyimg, a następnie wygenerowany url wkleić we wskazane miejsce Smile 

[Obrazek: 2PS3p.png]

Dla rozjaśnienia wstawiam zrzut ekranu. Screen pochodzi z pisania posta, ale w edycji sygnatury jest bardzo podobnie. Wielkość można zmieniać praktycznie dowolnie. 

2. Obywatelstw w Rotrii nie ma. Działać może każdy zainteresowany Smile Jeśli pragnie Brat zostać kapłanem, polecam dołączyć do kierowanego przeze mnie Towarzystwa Jezusowego, które wykształciło wielu wspaniałych duchownych przez ostatnie lata. Jeszcze wczesną jesienią było ono prawdziwą potęgą, teraz przez realiozę chwilowo ucichło Smile Niemniej, to prawdopodobnie najlepsza droga dla zainteresowanych kapłaństwem.

Odpowiedz

A więc... Niech tak będzie Smile
Odpowiedz

Proszę zatem o kontakt przez GG, szczegóły przesłałem na PW Wink

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019