Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o dalsze losy braci-rycerzy
Wielki Mistrzu,
Bracia!

Długi okres przecierpiałem dręczony realiozą i chociaż Bóg pozwolił mi ozdrowieć to nijak się w obecnej rzeczywistości odnaleźć nie umiem. Zakony Niemieckie z Prus i Inflant wypędzone zostały. Z resztek zakonów naszych formuje się kolejny zakon tzw. Joannitów. Co w tej sytuacji stanie się z krzyżackimi braćmi-rycerzami?
(-) Mateusz von Wolfenstein

Wielki Marszałek
Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 17461255405852c659e60b1-819737-wm.png]
„Nie ma Kaszëb bez Polonii, a bez Kaszëb Polśczi.”
Odpowiedz

Mogą przystąpić do Joannitów, Bracie .
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Czcigodny Bracie
Tak jak napisał Marszałek Zakonu, zapraszamy. Jako że jest Brat członkiem Zakonu Krzyżackiego statut Zakonu Joanitów umożliwia przejście do nowego Zakonu bez żadnych wymagań.
Nazwa Zakon Joanitów jest kompromisem między Braćmi którzy chcieli zachować nazwę Zakon Krzyżacki, części którzy popierali nazwę ZKM. Za nazwą Zakon Joanitów jest też Patriarcha.
Poza tym nowy Zakon działa charytatywnie, buduje szpitale, sierocińce. Proszę Zajrzeć do Cesarstwa Serbii, MAW i Rotrii. Teraz zakładam szpital polowy w Cesarstwie Bizancjum. Rozmowy trwają też z innymi państwami.
W statucie zlikwidowaliśmy problem majątków, WM ma mieć oddzielny majątek, a Zakon oddzielny.
Zapraszam do pracy
Andream von Salza
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 92px-POL_COA_Kar%C4%99ga.svg.png]
Odpowiedz

A dlaczego zrezygnowano z charakteru rycerskiego? A i czy mógłbym prosić linki do posiadłości zakonnych w innych krajach?

Wielki Marszałek

Odpowiedz

zakon jest Zakonem rycerski, wynika to ze statutu.

Majątku są
W Sebii
http://www.serbija.oxn.pl/viewtopic.php?id=275

W Austrii czekam na audiencje

W Rotrii czekamy na Statut

Itp
Andream von Salza
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

Odpowiedz

Oto link do Bizancjum:
www.bizancjum.darmowefora.pl
(-)Karol von Tauer-Sienicki vel Cesarz Franz II Wadar

Imperator Cesarstwa Austro-Hiszpanii 

Kurator Wielki W Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Członek Zakonu Krzyżackiego
Odpowiedz

A gdyby wolą moją było pozostanie w szatach krzyżackich i kontynuowanie działalności Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie?

Wielki Marszałek

Odpowiedz

(11.01.2019, 17:28:21)Mateusz von Wolfenstein napisał(a): A gdyby wolą moją było pozostanie w szatach krzyżackich i kontynuowanie działalności Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie?

Ja osobiście też chętnie bym został w szatach Zakonu Krzyżackiego, ale
1. Decyzja większości braci
2. Jego Świątobliwość chcę połączenia zakonów w jeden, nie przyjmuje, aby mogłyby być dwa

Jeżeli uda się Bratu przekonać innych to ja jestem ZA, ale proszę pamiętać że co najmniej dwie osoby chcą zachowania Zakonu Kawalerów Mieczowych
Andream von Salza

Odpowiedz

I na cóż nam była ta chryja w Rzeczypospolitej... A tak temat nieco omijając, czy rozmawiał Mistrz prywatnie o fuzji z Jego Świątobliwością?

Wielki Marszałek

Odpowiedz

Wielmożny Bracie
Rozmawiałem wielokrotnie z Jego Swiatobliwoscia prywatnie na temat zakonów, dostał statut informacje . Statut był sprawdzamy Ez dwie osoby wyznaczone przez Patriarchę i zaakceptowany. Czekamy
Andream von Salza

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019